تاریخ اکران فیلم جدید و جنجالی کوئنتین تارانتینو مشخص شد

تاریخ اکران فیلم جدید و جنجالی کوئنتین تارانتینو مشخص شد

جدیدترین پروژه سینمایی کوئنتین تارانتینو که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده و نهمین فیلم او در مقام کارگردان می باشد تاریخ رسمی اکران خود را دریافت کرده است: ۹ آگوست ۲۰۱۹ میلادی مصادف با ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ شمسی.

این فیلم که اولین کار تارانتینو بعد از فیلم «هشت نفرت انگیز» (The Hateful Eight) است در همین ابتدا بحث های زیادی را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی در پی داشته است؛ چه در مورد داستان و محتوای آن و چه بازیگران مطرحی که قرار است در آن حضور داشته باشند. در ابتدا تصور می شد که داستان این فیلم روی فرقه ی بدنام چارلز مانسون و قتل های فجیعی که انجام دادند متمرکز خواهد بود. اما تارانتینو بعدها اعلام کرد که پروژه ی بعدی او شرایط حاکم بر دنیای هالیوود را در سال ۱۹۶۹ به تصویر خواهد کشید. به نظر می رسد که داستان فیلم در مورد یک بازیگر سریال های تلویزیونی است که قصد دارد مسیر خود را به سمت حضور در دنیای پر زرق و برق هالیوود و فیلم های سینمایی این حوزه باز نماید و داستان مانسون و قتل های خانوادگی او تنها به عنوان پیش زمینه و داستانی فرعی در این فیلم مورد بحث قرار خواهد گرفت.

قرار است تولید این فیلم از اوایل سال آینده آغاز شود. این فیلم رازآلود درگیری هایی شبه جنگ را نیز در هالیوود ایجاد کرد. از آن جایی که تارانتینو تاکنون تمامی فیلم هایش را با تهیه کنندگی کمپانی فیلم سازی واینستاین ساخته بود و در ماه گذشته هاروی واینستاین به دلیل رسوایی های جنسی مجبور به کناره گیری از این کمپانی شد، تارانتینو نیز همکاری خود با این کمپانی را پس از سال های طولانی به پایان رساند. بدین ترتیب نبرد سختی بین کمپانی های فیلم سازی برای تهیه کنندگی فیلم جدید تارانتینو درگرفت که در نهایت با پیروزی کمپانی فیلم سازی سونی همراه شد. آن ها که از پیروزی بدست آمده سرمست بودند تصمیم گرفتند وقت را تلف نکرده و خیلی زود زمانی رسمی را برای اکران این فیلم تعیین نمایند و بدین ترتیب تابستان ۲۰۱۹ برای اکران این فیلم تعیین شد.

با قطعی شدن جایگاه کمپانی سونی به عنوان تهیه کننده و تعیین زمان اکران، تنها مسئله بزرگ باقیمانده انتخاب بازیگران اصلی است و می توان ادعا کرد که تارانتینو مانند همیشه روی بازیگران درجه یک و سرشناس متمرکز شده است که از میان آن ها می توان به تام کروز، مارگوت رابی، لئوناردو دی کاپریو و برد پیت اشاره کرد. با توجه به شانس فراوان تارانتینو برای موفقیت تجاری این پروژه و استقبال منتقدان از آن و امید به دریافت جوایز اسکار، به نظر می رسد بازیگران گفته شده نیز با روی باز از حضور در این پروژه استقبال خواهند کرد. حضور تام کروز در این پروژه برای این بازیگر سرشناس بسیار جالب خواهد بود زیرا او را از حضور متوالی در فیلم های با بودجه سنگین که در سال های اخیر به روتین کاری او تبدیل شده دور خواهد کرد. بدون شک او بعد از شکست تجاری فیلم «مومیایی» به کار با کارگردان سرشناس و نابغه ای مانند تارانتینو نیاز خواهد داشت.

آخرین باری که یکی از فیلم های تارانتینو در ماه های تابستان اکران شده مربوط به فیلم «حرامزاده های بی شرف» (Inglorious Basterds) در سال ۲۰۰۹ بود که با استقبال گسترده تماشاگران و منتقدان و موفقیت در گیشه همراه بود و البته یکی از پرفروش ترین فیلم های خود تارانتینو نیز لقب گرفت. این فیلم ۱۲۰.۵ میلیون دلار در گیشه داخلی ایالات متحده فروش داشت که دومین فیلم پرفروش تارانتینو به شمار می آمد. همچنین «حرامزاده های بی شرف» در هشت بخش نامزد جایزه اسکار شده که تنها یکی از آن ها را بدست آورد. بدون شک کمپانی سونی انتظار دارد پروژه ی جدید تارانتینو موفقیت های مشابهی را کسب کند و به نظر می رسد که همه چیز برای تارانتینو، سونی و این پروژه اسرارآمیز عالی پیش خواهد رفت.

البته این فیلم تنها یکی از فیلم هایی است که در سال ۲۰۱۹ اکران شده و بسیاری انتظار آن را می کشند و هر روزه بر تعداد این فیلم های افزوده می شود. با این وجود سابقه کاری تارانتینو خود گویای همه چیز است و به نظر می رسد که پروژه بعدی او نیز مانند همیشه بسیار خاص و ویژه باشد و شاید خاص تر از همیشه!

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود