چگونه بعد از جدایی همچنان قوی بمانیم؟

چگونه بعد از جدایی همچنان قوی بمانیم؟

پس از پایان یافتن یک رابطه عاطفی عمیق یا حتی پس از طلاق از همسر، همیشه این ترس با فرد همراه است که چگونه می توان بدون او زندگی کرد؟

این ترس و نگرانی کاملا طبیعی است و کسی نمی تواند شما را به خاطر این مساله سرزنش کند. مخصوصا اگر پس از چندین سال زندگی مشترک در یک خانه از فردی جدا شوید، تنها ماندن پس از او برایتان غیرقابل تحمل تر خواهد بود.

یک بخش از بهبود یافتن روحی پس از جدایی و شکست عشقی، «کشف دوباره» است. به این مفهوم که خودتان را بشناسید و به روش خودتان زندگی کنید. لازم است بدانید که تنها زندگی کردن مزیت هایی نیز دارد که ممکن است از آن هاغافل باشید.

به همین خاطر، ما در ادامه برخی از روش هایی که می توانند در این مسیر کمک حالتان باشند را نوشته ایم. همراهمان باشید.

خانه خود را به مکانی مملو از انرژی های مثبت تبدیل کنید

پس از جدایی عاطفی، نمی توانید در مقابل وسوسه تماشای فیلم های عاشقانه، رویاپردازی در مورد عشق سابق و گریه کردن برای نبودن هایش مقاومت کنید. به خودتان یک یا دو هفته اجازه سوگواری و حتی افراط کردن در این کار را بدهید. هر چقدر دلتان می خواهد غمگین باشید، گریه کنید، از وضعیت کنونی خود به خودتان شکایت کنید. اما پس از این کارها، زمان شروع دوباره زندگی فرا می رسد.

چگونه بعد از جدایی همچنان قوی بمانیم؟
به خودتان یک یا دو هفته اجازه سوگواری بدهید

محیط زندگی خود را با انرژی های مثبت پر کنید. دکوراسیون خانه را طوری تغییر دهید که مخصوص زندگی یک نفره باشد.

دیوارهای اتاق را با عکس هایی از لحظه های شاد خود مزین کنید که قبل از حضور عشقتان در زندگی گرفته بودید. حتی می توانید خانه را بر اساس رویاهای آینده خود تزئین کنید. به طور مثال، اگر آرزو دارید که حتما یک بار به پاریس سفر کنید، تابلویی از این شهر را به دیوار نصب کنید.

یکی دیگر از تلاش هایی که برای مثبت بودن می توانید انجام دهید، افزایش مشغله های کاری است. تا پیش از جدایی شما همه اوقات بیکاری خود را با همسر یا عشقتان سپری می کردید، با او حرف می زدید، فیلم تماشا می کردید و … اما پس از جدایی تمامی این وقت ها خالی خواهند ماند و این مساله ممکن است شما را افسرده و عصبی کند. به همین خاطر بسیار مهم است که حتما برای خود سرگرمی یا کاری دست و پا کنید.

در کلاس های ورزشی، کلاس یوگا، آشپزی یا هر هنری که همیشه دوست داشتید و وقت انجامش را نداشتید ثبت نام کنید. بعدازظهرها با دوستان خود کافه یا سینما بروید. اگر اهل مطالعه هستید، کتاب های دلخواهتان را خریداری کرده و به دنیای زیبای رمان ها سفر کنید. یا فیلم تماشا کنید.

با کار کردن و سرگرم بودن، زمان های تنهایی خود را به صفر برسانید تا روحتان دوباره احیا شود.

به خودشناسی بپردازید

بهترین قسمتِ تنها زندگی کردن این است که هر زمان اراده کنید می توانید با دوستان خود بیرون یا مسافرت بروید و هر غذایی که خودتان دوست دارید را میل کنید. اما اینها فقط ظاهر ماجرا هستند و به طور سطحی زندگی شما را تغییر می دهند. احساسات عمیق و درونی شما همچنان بی تغییر باقی می ماند.

شما بدون مقابله کردن با دردهایی که روی قلبتان سنگینی می کنند، نمی توانید شادی واقعی را تجربه کنید. درد جدایی و غم از دست دادن فردی که عاشقش بوده اید، چیزی نیست که بتوانید به آن بی توجه باشید.

بنابراین، لازم است ساعاتی از زندگی خود را به فکر کردن و بررسی کردن دلایل این جدایی اختصاص دهید. به خصوصیات و ویژگی های رفتاری خود و همسر/عشق سابقتان فکر کنید. شاید از همان ابتدا واقعا مناسب هم نبوده اید. شاید از همان ابتدا از روی احساسات و هیجانات و نه از روی منطق با هم وارد رابطه شده باشید.

چگونه بعد از جدایی همچنان قوی بمانیم؟
لازم است ساعاتی از زندگی خود را به فکر کردن و بررسی کردن دلایل این جدایی اختصاص دهید

به انتظاراتی که از هم داشتید فکر کنید! اگر بتوانید با «من» درونی خود روبه‌رو شوید، می توانید واقعیت های بسیاری را در مورد زندگی و مشکلات خود کشف کنید.

همه ما یک یا چند شیطان درون داریم. با شناخت آن ها می توانید رفتارهای آزاردهنده و آسیب‌رسان خود را شناخته و در جهت رفع آن ها تلاش کنید.

برای خودشناسی لازم است رویدادهای روزانه خود را یادداشت کنید، مدیتیشن کنید، کتاب های خودشناسی بخوانید و هر کاری از دستتان بر می آید برای شناخت خود انجام دهید. با سفر به درون خود می توانید کاستی ها، کمبودها، دردها و عصبانیت های خود را تشخیص داده و برای درمان و رفع آنها کمک بگیرید.

به پیشرفت فکر کنید

چگونه بعد از جدایی همچنان قوی بمانیم؟
سفر جدید زندگی خود را با انرژی های مثبت آغاز کنید

هرگز اجازه ندهید که زندگی سابق شما، روی زندگی کنونی‌تان سایه بیندازد. پس از جدایی، سبک تازه ای از زندگی آغاز می شود و شما به عنوان تنها فرد حاضر در این زندگی مسئول هستید که آن را به بهترین و شادترین مسیر هدایت کنید.

سفر جدید زندگی خود را با انرژی های مثبت، حضور مستمر دوستان و اقوام، افزایش ساعات کاری، ثبت نام در کلاس های آموزشی، سفر رفتن، تماشای فیلم و و از همه مهم تر، خودشناسی آغاز کنید.

هر چه با «من» درونی خود ارتباط نزدیک تری برقرار کرده و بیشتر او را بشناسید، به همان اندازه از تکرار اشتباهات گذشته خود پرهیز خواهید کرد و زندگی سالم تر و شادتری برای خود خواهید ساخت.

منبع: forbes
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود