با رسوایی های بزرگ هالیوود در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید

با رسوایی های بزرگ هالیوود در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید

سال ۲۰۱۷ از آن سال های فراموش نشدنی برای دنیای سرگرمی بود که بیش از هر چیزی رسوایی های بزرگ هالیوود در آن خبرساز شد و همه را شوکه کرد . چه کسی فکر می کرد که سال ۲۰۱۷ به یکباره با این همه هیجان و شگفتی به صورتی دراماتیک به پایان برسد؟ از ادعاهای بی پایان و فراتر از حد تصور درباره سوء استفاده و بدرفتاری جنسی گرفته تا اخاذی و حق السکوت گرفتن و سوء استفاده جنسی از کودکان، سال گذشته یکی از بدترین سال ها در دنیای سلبریتی ها بود که نگاه بسیاری از مردم را به این بخش از جامعه به شدت تغییر داد.

در این میان شاید بزرگ ترین افشاگری ها در مورد رسوایی های بزرگ هالیوود و در کل سلبریتی ها، مربوط یه رسوایی های ماه های پایانی سال در دنیای هالیوود بود که بشدت این ویترین زیبا را تحت تاثیر قرار داده و ناهنجاری ها و زشتی های درونی آن را به نمایش گذاشت. بدین ترتیب اگر چه سال ۲۰۱۷ همه نوع رسوایی و افتضاحی در دنیای سلبریتی ها به بار آمد اما در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۵ مورد از مهم ترین و پر سر و صداترین رسوایی های بزرگ هالیوود در سال ۲۰۱۷ اشنا کنیم.

۱۵- رسوایی های بی پایان تایگر وودز

رسوایی های هالیوود
ماه می سال گذشته تایگر وودز، قهرمان افسانه ای گلف جهان بعد از اینکه هنگام خواب در داخل خودرو خود پیدا شد به دلیل مصرف مواد مخدر هنگام رانندگی در فلوریدا دستگیر گردید. تست های ماموران پلیس نشان می داد که در نمونه خون وی مقادیر زیادی از داروهای مخدر و مُسکن مانند ویسولین، دیلائودید، زاناکس، امبین و تی اچ سی یافت شد.

در ماه آکوست وی با مسئولین اداره پلیس به توافق رسید که با اعتراف به رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر و شرکت در کلاس های بازپروری، ۲۰ ساعت خدمات اجتماعی، شرکت کردن در کارگاهی که در آن قربانیان رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر و مشروبات الکلی در مورد تاثیرات این تصادفات بر زندگی آن ها داشت صحبت می کنند، همچنین پرداخت ۲۵۰ دلار جریمه نقدی و البته اهدای ۲۵۰ دلار دیگر به یک مرکز خیریه مراقبت از قربانیان این گونه حوادث رانندگی از اتهامات تبرئه شود. البته در صورتی که وی تمامی این اقدامات را به موقع و به درستی به پایان برساند دیگر این نمونه از زیر پا گذاشتن قوانین در پرونده او درج نخواهد شد. مورد تایگر وودز و روابط خارج از ازدواجش یکی از شوکه کننده ترین رسوایی های بزرگ هالیوود در سال ۲۰۱۷ لقب گرفت.

۱۴- اتهامات جنسی به سی کی لوییس

رسوایی های هالیوود
در گزارشی از نیویورک تایمز در اواخر سال گذشته، ۵ زن مدعی شده بودند که سی کی لوییس، کمدین مشهور آمریکایی آن ها را مورد آزار جنسی قرار داده است. دو تن از این زنان او را متهم کرده بودند که هنگام دیدن آن ها در یک هتل لباس های زیرش را از تن درآورده است و سه زن دیگر نیز او را متهم کرده بودند که به صورت جداگانه آن ها را آزار جنسی داده است. در کمال ناباوری این کمدین مشهور در سخنانی تمامی این اتهامات را پذیرفت.

وی در واکنش به این اتهامات چنین گفت:” این داستان ها واقعیت دارند. در آن زمان به خودم می گفتم کاری که کردم اشکالی ندارد زیرا تا آن زمان هیچگاه بدین شکل خود را عریان نکرده بودم و این واقعیت ماجراست. اما بعدها در زندگی متوجه شدم، هر چند خیلی دیر، که وقتی روی کسی قدرت دارید استفاده از این روش دیگر بدرفتاری محسوب می شود. نوعی بی احترامی و تحت فشار قرار دادن آن هاست. نقوذی که من در برابر این زنان داشتم این بود که آن ها مرا تحسین می کردند و من از این نفوذ به شکل غیرمسئولانه ای استفاده کردم”.

در نتیجه این اتهامات شبکه اف ایکس که برنامه تلویزیونی او با عنوان «لوئی» (Louie) را پخش می کرد اعلام کرد که لوییس دیگر نقشی در این برنامه به عنوان تهیه کننده اجرایی نداشته و دستمزدی برای دیگر شوهای تلویزیونی این شبکه که در آن ها مشارکت داشت دریافت نخواهد کرد. علاوه بر این سخنگو و مسئول روابط عمومی لوییس نیز او را ترک کرد.

۱۳- اخراج شو رانر سریال «سوپر گِرل» به دلیل اتهامات مربوط به سوء استفاده جنسی

رسوایی های هالیوود
اندرو کریزبرگ، مدیر اجرایی سریال های «سوپر گرل» (Supergirl)، «فلَش» (The Flash)، «کماندار» (Arrow) و «افسانه های آینده» (Legends of Tomorrow) نوامبر سال گذشته بعد از این که بیش از ۱۵ زن و ۴ مرد او را به بدرفتاری جنسی و تماس های ناخوشایند بدنی متهم کردند، توسط مدیران کمپانی تلویزیونی برادران وارنر از سمت خود اخراج شد. کریزبرگ اما تمامی این اتهامات را رد کرده و اعلام کرد که هیچگاه تماس بدنی نامناسب و متعرضانه ای با کسی نداشته و اگر هم در مورد ظاهر زنان نظر داده است بر مبنای وظیفه و مسئولیتش به عنوان شو رانر بوده است.

۱۲- اتهام کودک آزاری نسبت به رابین ثیک

رسوایی های هالیوود
رابین ثیک و پائولا پتون بخش زیادی از سال ۲۰۱۷ را به دعوای حقوقی بر سر بدست آوردن حضانت پسرشان جولین سپری کردند. بعد از این که جولین در صحبت با مسئولین مدرسه اعلام کرد که پدرش همواره به شدت او را کتک می زده، پای مسئولین دایره حمایت از کودکان نیز به ماجرا باز شد. یکی از پرستاران بچه ای که در خانه این زوج حضور داشت نیز رابین را به مصرف ماریجوآنا در برابر چشمان جولین متهم نمود و پائولا نیز ادعا کرد که شوهرش بارها در حالت مستی به مهد کودک فرزندشان مراجعه کرده است.

بدین ترتیب پتون توانست ارتباط ثیک را با فرزندشان کمتر کرده و در نهایت حق حضانت را از او به طور موقت سلب نماید. پتون در سخنان خود در دادگاه ادعا کرد که این خواننده شناخته شده همواره او را کتک میزده و بارها او را تهدید کرده و به او خیانت کرده است. علیرغم تمامی این افتضاحات در نهایت این دو به توافق رسیده و بر سر حضانت مشترک از پسرشان توافق کردند.

۱۱- اتهامات سوء استفاده جنسی هاروی واینستاین

رسوایی های هالیوود
در اکتبر ۲۰۱۷ روزنامه های نیویورک تایمز و نیویورکر با خبری در مورد اتهامات تعدادی از زنان در دنیای سرگرمی هالیوود نسبت به هاروی واینستاین در زمینه سوء استفاده و بدرفتاری جنسی و حتی تجاوز دنیای هالیوود را در شوک فرو بردند. بلافاصله از آن روز به بعد بیش از ۸۰ زن سکوت خود را شکسته و ادعا کردند که در سال های گذشته مورد اذیت و آزار جنسی این تهیه کننده نامدار هالیوودی قرار گرفته اند. از آن زمان هاروی واینستاین از کمپانی فیلمسازی خود اخراج شده و حق عضویت او در آکادمی اسکار لغو گردیده و پرونده هایی در لس آنجلس، نیویورک و لندن برای بررسی اتهامات مربوط به این تهیه کننده بدنام باز شد. بدون شک ماجرای هاروی واینستاین را باید بی سابقه ترین مورد رسوایی های بزرگ هالیوود در سال گذشته دانست.

۱۰- اخاذی از میشا بارتون

رسوایی های هالیوود
در مارس ۲۰۱۷، میشا بارتون فاش کرد که همسر سابقش قصد داشته ویدیویی از روابط شخصی این دو را که بدون اطلاع و رضایت او ضبط شده منتشر کرده و به فروش برساند. وی توانست همسر سابقش، یان زاکاریاس را به دادگاه کشانده و در نهایت با توافقی که حاصل شد توانست حکم دور ماندن او از خود به مدت ۵ سال را از قاضی دریافت نماید. زاکاریاس نیز تعهد داد که به هیچ عنوان تصاویر و ویدیوهای شخصی همسر سابق خود را مورد سوء استفاده قرار ندهد.

۹- اتهامات سوء استفاده جنسی مت لاور

رسوایی های هالیوود
مت لاور یکی از آخرین کسانی بود که در ماجرای زنجیروار رسوایی های جنسی هالیوود به بدرفتاری جنسی متهم گردید. بعد از این که یکی از همکاران زن او، لاور را به بدرفتاری در طی مسابقات المپیک زمستانی سوچی در سال ۲۰۱۴ متهم کرد، وی از شبکه ان بی سی اخراج شد. وی در صحبت هایی از رفتارهای ناپسند خود عذرخواهی کرد اما ادعا نمود که بسیاری از داستان هایی که گفته شده واقعیت نداشت و کذب محض بوده است. بعد از اخراج شدن، زنان متعدد دیگری او را به بدرفتاری جنسی متهم کرده و در یک مورد یکی از این افراد این مجری مشهور تلویزیونی را متهم کرد که در سال ۲۰۰۱ وی را در دفتر کار خود حبس کرده و با وی رفتار نامناسبی داشته است.

۸- داستان سوء استفاده جنسی و حق السکوت گرفتن مل بی و استفن بلفونته

رسوایی های هالیوود
جدایی مل بی از همسرش استفن بلفونته که بیش از ۱۰ سال در کنار هم زندگی کرده بودند یکی از دراماتیک ترین جدایی های سال گذشته هالیوود بود. وی شوهرش را به داشتن رفتارهای نامناسب جنسی و درخواست های نامعقول و همچنین تهدید کردن او به منتشر کردن ویدیوهای خصوصی در صورت ترک کردنش تهدید کرده و ادعا کرده بود که بلفونته با خدمتکار خانه رابطه داشته و سپس همسر خود را مجبور کرده که به این زن حق السکوت بدهد.

همچنین وی همسرش را با شکنجه های جسمی و روحی متهم کرده و بعد از این که اعلام کرد جانش در خطر است توانست از دادگاه حکم دور ماندن همسرش از خود را به طور موقت دریافت نماید. این دو در نهایت در نوامبر سال گذشته برای جدایی به توافق رسیدند. علاوه بر این بر اساس حکم دادگاه بلفونته باید تمامی تصاویر و ویدیوهای خصوصی مربوط به همسر سابقش را از بین برده و مل بی نیز می بایست به مدت ۳ سال هزینه های زندگی همسرش را بپردازد. همچنین آن ها توافق کردند که حضانت دخترشان مدیسون را به طور مشترک در اختیار داشته باشند. علاوه بر این آن ها به حکم دادگاه باید خانه مشترکشان را فروخته و درآمد حاصل از این محل را به طور مساوی تقسیم نمایند.

۷- اخراج بیل اورایلی از فاکس نیوز

رسوایی های هالیوود
بیل اورایلی در نهایت آوریل گذشته مزد کارهای بد گذشته خود را گرفته و از کار اخراج شد. در سال گذشته نیویورک تایمز گزارشی را به چاپ رساند که محتوای آن فاش می کرد که فاکس نیوز و کمپانی فاکس قرن بیستم و البته خود اورایلی میلیون ها دلار برای به توافق رسیدن با ۵ زن که وی را به بدرفتاری و آزار جنسی متهم کرده بودند هزینه کرده است. زمانی که شرکای تبلیغاتی شروع به خارج شدن از برنامه های او کردند یک بررسی درون سازمانی فاش کرد که زنان متعدد دیگری مورد آزار جنسی اورایلی قرار گرفته و بدین ترتیب مسئولین فاکس نیوز تصمیم به اخراج کردن اورایلی گرفتند.

۶- اخراج دنی مسترسون از سریال «مزرعه»

رسوایی های هالیوود
سال گذشته دنی مسترسون بعد از این که ۴ زن وی را به تجاوز متهم کردند از سریال «مزرعه» (The Ranch) ساخته نت فلیکس اخراج شد. این اتهامات از سال ۲۰۰۴ آغاز شده بود که در آن یکی از این زنان شکایت خود را تقدیم مراجع قانونی کرد. یک روز قبل از اخراج شدن وی، گزارش شده بود که یکی از این قربانیان با مدیر اجرایی این سریال ملاقات داشته و در این ملاقات به وی گفته شده بود که مسئولان نت فلیکس این اتهامات را باور نکرده و قصد اخراج مسترسون را ندارند.

اما بعد از این که مسترسون از اخراج شدن خود باخبر شد در صحبت هایی بدین شرح به این موضوع واکنش نشان داد:”کاملاً مشخص است که از تصمیم نت فلیکس برای کنار گذاشتن شخصیت خود در «مزرعه» بسیار ناراحت هستم. از همان روز اول من اتهامات غیراخلاقی علیه خود را تکذیب کردم. مقامات حقوقی ۱۵ سال پیش به این اتهامات رسیدگی کرده و آن ها را بی اساس دانستند. من هیچوقت به انجام جرمی متهم نشدم چه برسد به این که محکوم شده باشم. در این کشور شما بیگناه تلقی می شوید مگر این که گناه شما ثابت شود. اما در شرایط موجود به نظر می رسد به محض این که متهم شوید گناهکار شناخته می شوید. من شرایط را درک می کنم و سعی می کنم یک بار برای همیشه نام خود را از این اتهامات پاک کنم”.

۵- ماجرای اخاذی از کوین هارت

رسوایی های هالیوود
سپتامبر سال گذشته کوین هارت خود را در میان یک دسیسه دید وقتی که فایلی ویدیویی از رابطه جنسی او با مدلی به نام مونیا ساباژ بدستش رسید و از او درخواست حق السکوت شد. این مدل برای منتشر نکردن این ویدیو بارها از این بازیگر سرشناس اخاذی کرد، اگر چه بعدها هرگونه اخاذی از کوین هارت را تکذیب نمود. وی اعتراف کرد که در ماه آگوست گذشته سه بار با این بازیگر رابطه نامشروع داشته است. اف بی آی وارد این ماجرا شده و انیکو پریش، همسر هارت، که اخیر اولین فرزند خود با هارت را به دنیا آورده، علی رغم خیانت شوهرش تصمیم گرفته که در کنار او بماند. این مورد یکی از بدترین و شوکه کننده ترین رسوایی های بزرگ هالیوود در سال گذشته بود.

۴-اتهام بدرفتاری های جنسی کوین اسپیسی

رسوایی های هالیوود
کوین اسپیسی، بازیگر سرشناس هالیوود و برنده جایزه اسکار، نوامبر گذشته بعد از این که آنتونی رپ او را متهم کرد زمانی که وی ۱۴ ساله بوده رفتار بدی با وی داشته از سریال تلویزیونی «خانه پوشالی» (House of Cards) کنار گذاشته شد. در حالی که اسپیسی از رپ معذرتخواهی کرده و اعلام کرد که چنین بدرفتاری را به یاد ندارد اما بلافاصله بازیگران متعدد دیگری ادعاهای مشابهی را مطرح کردند. ۸ نفر از اعضای تیم تولید این سریال اعلام کردند که کوین اسپیسی محیط کاری مسمومی را در صحنه های فیلم برداری این فیلم ایجاد کرده و همیشه با این کارمندان رفتار نامناسبی داشته است.

بعدها نیز بیش از ۲۰ مورد شکایت و افشاگری در مورد بدرفتاری های جنسی اسپیسی در هنگام حضور در لندن در سمت کارگردانی هنری تئاتر لندن به دست مسئولین این مرکز رسید. بعد از این اتهامات بود که نت فلیکس فیلم زندگینامه ای «گور ویدال» (Gore Vidal) که قرار بود با حضور کوین اسپیسی ساخته شود را کنسل کرده و نقش او در فیلم «تمام پول دنیا» (All the Money in the World) نیز به کریستوفر پلامر رسیده و صحنه های مربوط به او از نو فیلم برداری شدند. اتهامات بدرفتاری جنسی به کوین اسپیسی یکی از بدترین رسوایی های بزرگ هالیوود در سال گذشته بود که بشدت طرفداران هالیوود را شوکه کرد.

۳- اتهامات همسر سابق رایان فیلیپ به او

رسوایی های هالیوود
تابستان گذشته بود که رایان فیلیپ به کتک زدن نامزد سابقش السی هویت متهم شد. این مدل ۲۱ ساله از این بازیگر سرشناس شکایت کرده و ادعا کرد که در یک مورد پس از مشاجره، فیلیپ با ضربات مشت و لگد او را از راه پله ها پایین انداخته است. او ابتدا سعی داشت که پرونده را در دادگاه مورد بررسی قرار دهد اما موفق به این کار نشد. اما هویت دست از ادعاهای خود برنداشته و خواهان دریافت غرامت یک میلیون دلاری شده است. در طرف مقابل نیز فیلیپ این ادعاها را رد کرده و با شکایت حقوقی از نامزد سابق خود اعلام کرده که هویت شب مشاجره به زور وارد خانه او شده و قصد داشته به زور از وی اخاذی کند.

۲- اتهام تجاوز اِد وستویک

رسوایی های هالیوود
پاییز سال گذشته سه زن به طور جداگانه اِد وستویک بازیگر سابق «دختران سخن چین» (Gossip Girl) را به تجاوز جنسی در سال ۲۰۱۴ متهم کردند. دو زن از این سه زن ادعا کرده اند که توسط یک دوست مشترک به خانه این بازیگر دعوت شده و بعد از نوشیدن یک نوشیدنی خاص بیهوش شده اند. هر دو ادعا کرده اند که در آن روز وستویک قصد تجاوز به آن ها را داشته است. زن سوم نیز ادعا کرده که همراه با نامزدش برای یک مهمانی به خانه وستویک رفته اما در آنجا وستویک قصد دست درازی به وی را داشته است. این اتهامات باعث شد که شبکه بی بی سی تصمیم بگیرد او را از بازی در یک سریال در مورد یکی از رمان های آگاتا کریستی کنار بگذارد.

۱-اتهام بدرفتاری سازنده سریال «تپه تک درخت»

رسوایی های هالیوود
مارک شوان، سازنده سریال «تپه تک درخت» (One Tree Hill ) سال گذشته متهم شد که از لحاظ عاطفی و روانی به شدت بازیگران، اعضای تیم تولید و نویسندگان این سریال را مورد آزار قرار داده و بسیاری از این افراد چنین اتهاماتی را تایید کرده اند. به گفته این افراد بدرفتاری های وی در فصل سوم سریال آغاز شده و برخی از بازیگران مجبور به ترک پروژه شدند. شوان اکنون در حال ساخت سریال «خانواده سلطنتی» (The Royals) است و ۲۵ زنی که عضو تیم سازنده این سریال هستند نیز ادعاهای مشابهی را در مورد بدرفتاری های او مطرح کرده اند. از آن زمان تاکنون وی از کار خود معلق شده و کمپانی لاینزگیت تحقیقاتی را در این زمینه به اجرا گذاشته است.

اگر چه سال ۲۰۱۷ بالاخره مانند یک کشتی صدمه دیده از طوفان اواخر سال ۲۰۱۷ بیرون آمد اما بدون شک رسوایی های هالیوود در سال ۲۰۱۷ برای همیشه در اذهان مانده و صدمه ای که به شهرت و اعتبار هالیوود وارد کرد برای همیشه باقی خواهد ماند.

ویکتوریا و عبدل؛ رابطه نزدیکی که باعث رسوایی خاندان سلطنتی بریتانیا شد

قربانی جدید رسوایی جنسی در هالیوود؛ سرسی لنیستر هم حریف هاروی وینستین نشد

سلبریتی هایی که عشق خود را با خالکوبی روی بدنشان نشان دادند

جاسوس بازی و تهدید؛ روش های هاروی واینستاین برای ساکت کردن شاکیان

منبع: fame10
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • امیر بهمن ۱۶, ۱۳۹۶

  اینام تهشو بالا آوردن دیگه.
  شما اگه واقعا برای خودتون دلسوزی میکردید که از همون اول میگفتید.
  چطوریه حالا که اسپیسی اومده و در خانه پوشالی و بیبی درایور و غیره معروف شده “افشاگری” میکنید؟!
  در مورد بقیه هم همینه، نمونه همین موضوع رو هم زمان کاندیداتوری ترامپ دیدیم که سه چهار نفر اومدن گفتن اینطوری کرده اونطوری کرده، خب شما که الآن آبغوره میگیرید چرا قبلا نگفتید؟ چرا الآن که معروف شدن تازه فهمیدید عه یه زمانی این قضیه بوده؟!
  جدیدا هرکی یه آهنگ میشنوه یا متنی میخونه که توش نوشته Me Too میاد همونو هشتگ میکنه 😐 بسه دیگه این بازیا.

  • علی زمانی بهمن ۱۶, ۱۳۹۶

   درباره رسوایی اخلاقی و جنسی ترامپ که کتابها و مقالات و گزارشات بسیاری از زمانی که مراسم MISS WORLD رو برگزار می کرد ارائه شده و تنها الان تشدید شده. این موضوع به الان که معروف شده اند ارتباطی ندارد. این گزارش روزیاتو رو مطالعه کنید. صحبت ها و لینک متعلق به زمانی است که ترامپ هنوز نامزد ریاست جمهوری نشده بود.
   http://rzto.ir/96f
   هشتگ METOO یک ترند جهانی مجازی برای آشنایی با تجارب آزار جنسی علیه زنان است که همچون هشتگ NOMAKEUPSELFIE تا کنون موفق بوده.

 • سینا بهمن ۱۶, ۱۳۹۶

  سلام. دیدگاه من مرتبط با این مطلب نیست. فقط میخواستم پیشنهاد بدم که در مورد بیماری ADHD و راه‌های درمانش که توسط قرص‌های محرکی مثل ریتالین است، مطلبی مفصل منتشر کنید.
  به دلیل اینکه در سایت دیدم مطالبی مرتبط با افسردگی منتشر کردید، این پیشنهاد و دادم. ممنون.

 • روح اله بهمن ۱۷, ۱۳۹۶

  فکر می کنم اخبار به صورت موجی اتفاق افتاده که بعد از یکی دو نمونه موارد دیگه هم به روی این موج سوار شدن
  مساله ای که وجود داره، اصولا این موارد بدون میل طرف مقابل و به عبارتی خواستن شکایت کننده ها اتفاق نمی افتاده. منتها منافع، شکل روابط و اختلافاتی که بعد ها بوجود اومده این موضوع ها علنی شدند. من و شما نمی دونیم پشت پرده چه خبر بوده و چی شده که الان تازه صدای همه در اومده. اصولا طرف موقع شکایت به دادگاه و علنی کردن هیچوقت نمیاد بگه میدونی خب منم مقصرم! نه اینجوری نیست. شخصی مثل کوین اسپیسی مدت هاست که برندیه، و اینم در نظر بگیرین کیا از خراب شدن وجهه ایشون سود می برند.