بدون نظر

در اطراف شهر بوداپست، در میان تپه‌های بودا یک راه‌آهن  باریک و کوتاهی وجود دارد که Gyermekvasút نامیده می‌شود. مفهوم این واژه مجارستانی «راه‌آهن کودکان» است.

اشتباه نکنید! این یک راه‌آهن اسباب‌بازی در یک شهربازی نیست، بلکه یک ریل، ایستگاه و قطار دیزلی واقعی دارد و بر اساس برنامه‌زمانی دقیقی حرکت می‌کند و مسافران را به مقصد خود می‌رساند.

کودکان در این راه‌آهن مسافر نیستند، بلکه مسئولان اصلی و کارگران قطار و متصدیان ایستگاه قطار هستند.

«راه‌آهن کودکان» به‌طور کلی توسط کودکان بین ۱۰ تا ۱۴ ساله مدیریت می‌شود و فقط راننده قطار و تعمیرکارها بزرگسال هستند. بقیه امور از صدور بلیط و چک کردن آن گرفته تا عملیات حرکت و اعلان هشدارها، اعلام برنامه‌های قطار و اعلان ساعات حرکت و …. توسط کودکانی صورت می‌گیرد که لباس‌های فرم پوشیده‌اند و تمامی ابزار و تجهیزات ضروری را نیز بهمراه دارند.

راه‌آهن کودکان در بوداپست

این خط‌آهن، از دوران حکومت کمونیست‌ها در شوروی سابق باقی‌مانده است و در زمانی ساخته شده است که جنبش «پیشگامان جوان» قدرت را بدست داشتند. اعضای این جنبش که وابسته به کمونیست‌ها بودند، فعالیت‌های مشابه جنبش پیشاهنگ‌ها در جوامع غربی داشتند. کودکان و نوجوان‌ها، مهارت‌های همکاری اجتماعی را می‌آموزند و در اردوهای تابستانی با تامین هزینه عمومی شرکت می‌کنند.

جنبش جوانان پس از انقلاب سال ۱۹۱۷ به جانبداری از حزب کمونیست بلشیویکی (عضو گروه اکثریت در حزب سوسیال دموکرات کارگران روسیه) پرداختند. بیشتر اعضای این حزب بر پایداری کمونیست اصرار داشتند و برای دفاع از آن با ارتش سفید به مبارزه با ارتش سرخ در دوران جنگ داخلی شوروی سابق در خلال سال‌های ۱۹۱۷ تا ۱۹۲۱ میلادی می‌پرداختند.

یک افسر جوان در راه‌آهن شهر Minsk

پس ازشکست و انهدام کمونیست‌ها در روسیه، جنبش جوانان پیشگام به طور کلی منهدم شده و با پیشاهنگ‌های جوان جدیدی جایگزین شد.

«راه‌آهن کودکان» را که گاهی با نام «راه‌آهن پیشگامان» نیز یاد می‌کنند، پروژه‌ای از پیشاهنگ‌های جوان بود تا نوجوانان و کودکان حرفه راه‌آهن را بیاموزند.

این خط‌آهن‌ها در دوارن کمونیست‌ها در سراسر کشور پهناور شوروی و حتی اروپای شرقی که ردپای کمونیست‌ها در آن دیده می‌شد، ساخته شدند.

متصدی علائم در راه‌آهن کودکان

اولین ایستگاه در سال ۱۹۳۲ میلادی در پارک گوریک مسکو گشایش یافت. ایستگاه بوداپست در سال ۱۹۴۸ میلادی ساخته و افتتاح شده است.

در زمانی که شوروی سابق از هم پاشید، بیش از ۵۰ ایستگاه قطار کودکان در سراسر کشور و بلوک شرقی ساخته شده بود.

بسیاری از این راه‌آهن‌ها همچنان به عنوان میراثی از گذشته و یک جاذبه توریستی مورداستفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر خط‌آهن بوداپست، راه‌آهن کودکانی که هنوز فعالیت دارند را در شهرهای مینسک، درسدن، برلین، بلاروس، تفلیس و … هم می‌توان مشاهده کرد.

راه‌آهن کودکان در مینسک

Gyermekvasút در بوداپست واقع در کشور مجارستان حدود ۱۱٫۲ کیلومتر درازا دارد و در طول مسیر خود در ۷ ایستگاه توقف می‌کند.

کودکان شاغل در این ایستگاه‌ها، به مدت ۴ ماه آموزش می‌بینند و سپس در همه زمینه‌های مدیریت راه‌آهن امتحان داده و گواهی‌نامه یک‌ساله دریافت می‌کنند.

متصدی علائم در راه‌آهن کودکان واقع در بوداپست

کودکان به صورت دوره‌های یک یا دو هفته‌ای به انجام وظایف خود در این ایستگاه‌ها می‌پردازند تا بتوانند به مدرسه و تکالیف درسی خود نیز برسند. مدرسه به این افراد اجازه می‌دهد در زمان خدمت در راه‌آهن در کلاس‌ها غیبت داشته باشند. کار کردن در راه‌آهن کودکان در بوداپست یک امتیاز بشمار می‌رود. در نتیجه، کودکان برای آینده خود بدنبال کسب مسئولیت در این شغل هستند.

کارگر راه‌آهن کودکان واقع در بوداپست

کارگر راه‌آهن کودکان واقع در بوداپست

راه‌آهن کودکان در مینسک

راه‌آهن کودکان در مینسک

راه‌آهن کودکان در مینسک

منبع: amusingplanet
بدون نظر

ورود