ویدیویی تکان دهنده که واکنش اسید معده نسبت به نوشابه های گازدار را نشان می دهد [تماشا کنید]

ویدیویی تکان دهنده که واکنش اسید معده نسبت به نوشابه های گازدار را نشان می دهد [تماشا کنید]

نوشیدنی ها از جایگاه خاصی در زندگی ما برخوردار هستند. بسیاری از ما هنگام احساس خستگی و تشنگی، به نوشیدنی های مختلف سرد و گرم پناه می آوریم. یکی از مهمترین آن ها که اتفاقا نقش مخربی در سلامتی ما دارد، نوشابه های شیرین و گازدار است.

نوشابه ها دارای قند زیادی هستند و متخصصان توصیه می کنند که آن ها را برای همیشه کنار بگذاریم. با این حال کمتر کسی چنین کاری را انجام می دهد. حالا ویدیویی منتشر شده که واکنش اسید معده پس از نوشیدن کوکا کولا را به تصویر می کشد و حقایق تکان دهنده ای را به نمایش می گذارد.

این آزمایش علمی با استفاده از نوشابه کوکا کولا و ماده شبیه ساز اسید معده انجام گرفته و نتایج آن به گونه ای بوده که می تواند مصرف کنندگان عادی را نگران سازد.

بلافاصله پس از آنکه نوشابه روی اسید ریخته می شود، حباب زدن و واکنش ها آغاز گشته و سریعا ماده ای پدید می آید که به نظر می رسد ضررهای زیادی به همراه دارد و نباید وارد معده ما شود. در ابتدا ماده به دست آمده به راحتی حرکت می کند، اما پس از دقایقی سفت شده و دود از آن بند می شود.

توده سیاه رنگ خیلی سریع رشد کرده و ما را به یاد قیر در جاده سازی می اندازد. مسئله دیگر گرمایی است که این واکنش ایجاد می کند؛ به گونه ای که فرد انجام دهنده آزمایش درباره دمای لیوان هشدار می دهد.

برخی منتقدان اعتقاد دارند که ماده استفاده شده نمی تواند اسید معده را شبیه سازی کند و برخی دیگر نیز از آزمایش و نوع انجام آن دفاع می نمایند. یکی از بینندگان اظهار داشته می تواند ۱۰۰ درصد تصمین کند که چنین اتفاقی در معده ما نیز رخ می دهد. ویدیوی یاد شده بیش از ۹ میلیون بار در شبکه اجتماعی فیسبوک دیده شده است.

ویدیوهایی نیز درباره مقدار شکر و قند موجود در نوشابه های معمولی کوکا و مقایسه آن با نوع زیروی آن منتشر شده بود و از آن حکایت داشت که مقدار شکر در نوشابه های زیرو، در مقایسه با نوع معمولی بسیار کمتر است. تصاویر و ویدیوی زیر جزئیات آزمایش و واکنش ها را به شما نشان خواهند داد، دعوت می کنیم به تماشای آن ها بنشینید.

3EF498B700000578-4381576-image-a-86_1491373149944

3EF498C200000578-4381576-The_disgusting_dark_mass_soon_grows_in_a_hard_substance_resembli-a-11_1491377930577

3EF498D300000578-4381576-Video_of_the_fizzy_reaction_between_Coke_and_a_substance_said_to-a-10_1491377930576

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • ظ فروردین ۱۷, ۱۳۹۶

    مضخرفه این همه دود تو معده باید از یجا بزنه بیرون؟؟!!
    معده یه ارگان زیستی پیچیدس . اگه میتونستن به همین راحتی فرایندهای داخل بدن رو شبیه سازی کنن الان تاحالا درمان سرطانو کشف کرده بودن .ساده لوح نباشید و زود هرکی هرچی میگه باور نکین. هر روز ۲۰۰۰ تا به اصطلاح دکتر و محقق و.. برای مردم تعیین تکلیف میکنن که فلان چیز خوبه فلان چیز بده بعد ۲ روز بعد دوباره یه عکس میشه. یه سری شارلاتان هم جدیدا پیدا شده که حتی مدرک پزشکی ندارن و اومدن دم از طب سنتی میزنن و دم نوش براملت تجویز میکنن.

  • saeed بهمن ۲۲, ۱۳۹۶

    اگه اینطوریه پس ما باید خیلی وقته مرده بودیم. بابا اینطور که نشون میده هر کس۲و۳بار نوشابه بخوره و اینطوری بشه فاتحش خونده هس