۱۳ نکته ای که جراحان پلاستیک در مورد آنها چیزی به شما نمی گویند

آیا استفاده از دستگاه های لیزر 700 میلیون تومانی همیشه بهترین گزینه است؟

۱۳ نکته ای که جراحان پلاستیک در مورد آنها چیزی به شما نمی گویند

برخی از انواع جراحی های زیبایی سال هاست که به کشور ما نیز راه یافته که از آن جمله می توان به عمل بینی اشاره کرد. اما در دهه های اخیر، این نوع از جراحی ها، تنوع فراوان تری پیدا کرده است.

یکی از وسوسه برانگیزترین چیزها در ارتباط با جراحی پلاستیک، دیدن عکس های قبل و بعد از انجام این عمل هاست. اما بهتر است پیش از آنکه خود را به دست چاقوی جراحی یکی از جراحان پلاستیک قرار دهید، با برخی از رازهای پنهان در پس چنین جراحی هایی آشنا شوید. با هم این موارد را که توسط جراحان پلاستیک به اشتراک گذاشته شده را مرور می کنیم:

۱- یکی از بیمارانم به دلیل اینکه گمان می کرد فرد اخمو و بداخلاقی به نظر می رسد در صدد انجام عمل لیفت ابروهای خود بر آمد

1

این پزشک و جراح زیبایی می گوید من به جای جراحی از نوعی وکس برای بالا بردن ابروهای استفاده کردم. با این کار چهره او تغییر بسیار خوبی کرد و ۵۰۰۰ دلاری را که باید برای این عمل هزینه می کرد نیز برای خودش باقی ماند. در بسیاری دیگر از بیماران نیز، تنها با برخی از سرم ها و کرم های لیفت این کار به راحتی انجام می شود. اگرچه نتیجه حاصل از این روش ها موقتی است با این حال، می تواند در کاهش میزان چروک و تورم های احتمالی موثر باشد.

۲- زمانی که والدین کودکانی که روی صورت شان خراشی به وجود آمده از اورژانس به من زنگ می زنند حقیقتا عصبانی می شوم

2

واقعا فرقی نمی کند که آن چند بخیه توسط من زده شود یا یکی از پزشکان کشیک بخش اورژانس این کار را انجام دهد. تنها فرقش این است که اگر من این کار را انجام بدهم شما ناگزیر به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود. به جز مواقعی که آسیب واقعا جدی است، حقیقتا احتیاجی به دخالت جراح پلاستیک برای چند خراش و بریدگی ساده وجود ندارد.

۳- من هزینه ای معادل ۲۰۰.۰۰۰ دلار (حدود ۷۰۰ میلیون تومان) برای خریدن یک دستگاه لیزر پرداخته ام که احتمالا آن را به بیمارانم توصیه می کنم با این حال سایر راهکارهای درمانی ارزان تر نیز وجود دارد

3

همواره این را به خاطر داشته باشید، زمانی که پزشک تان موردی را به شما پیشنهاد می کند، در مورد جایگزین های احتمالی آن سئوال کنید. به عنوان مثال می توانید از برخی از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کنید که ممکن است به اندازه لیزر خوب و یا حتی بهتر عمل کند.

۴- ما جراحان پلاستیک، سلاحی برای روز مبادا به نام زالو داریم

4

این جاندار از مسدود شدن عروق خونی جلوگیری به عمل می آورد. در جراحی هایی چون لیف های سینه و یا انگشت های به هم چسبیده که می توانند به مرگ منجر شوند از زالو استفاده می شود. شاید برای تان عجیب به نظر برسد اما بسیاری از جراحان پلاستیک که کارهای ترمیمی انجام می دهند به صورت مداوم از زالو استفاده می کنند.

۵- اگر افتادگی پلک ها باعث کاهش دید شما شده باشد، عمل لیفت پلک تان را  بیمه تقبل خواهد کرد

6

این قانون که بر سر آن مناقشاتی وجود دارد در کشور آمریکا حاکم است.

۶- ما جراحان پلاستیک، گاهی به شما می خندیم

5

یکی از جراحان پلاستیک از برخی از سئوال های بی ربط بیمارانش می گوید. وی اظهار می دارد که ایمیلی را از یکی از بیمارنش دریافت کرده که از او پرسیده اگر دوباره شروع به آشپزی کردن کند، پروتزهایی که در سینه اش گذاشته شده، آب نخواهند شد. وی مورد مشابه دیگری را نام می برد که برای پرسیدن این سئوال به مطب او آمده بودند.

۷- آنها تصور می کنند چهره های غیر طبیعی و یخ زده بسیاری از هنرپیشه ها با آن لب های ورم کرده بسیار مزحک است

11

۸- چگونه یک جراح پلاستیک را انتخاب می کنم؟

5

من به دنبال جراح پلاستیکی خواهم گشت که به آموزش سایر جراحان مشغول باشد که عمدتا به آنها «مدیران صاحب فلوشیپ» گفته می شود.

۹- آیا مواقعی وجود دارند که از رفتن به مطب پرهیز کنیم؟

6

شاید بهتر باشد که برخی از بیماران به جای آنکه چشم های خود را به دلیل نور خورشید به شدت تنگ کنند، کرم ضدآفتاب محتوی «زینک» و «دی اکسید تیتانیوم» زده و از عینک آفتابی استفاده کنند. در چنین مواقعی پزشکان احساس خوبی را تجربه نمی کنند.

۱۰- پیش از آنکه ما را مورد قضاوت قرار دهید، بدانید بسیاری از ما به فعالیت هایی غیر از عمل های جراحی زیبایی نیز مشغول هستیم

7

درست است که ما اعمال جراحی زیبایی فراوانی را انجام می دهیم، با این حال بسیاری از جراحی های ما مربوط به شکاف لب ها، دهان، جراحی های ترمیمی دست و صورت و نیز برطرف کردن سوختگی ها، اعمال جراحی مربوط به سرطان و یا سوانح بسیار پرآسیب است.

۱۱- درست است که جراحان پلاستیک به نواحی مختلف بدن سایر افراد بوتاکس تزریق می کنند و اعمال جراحی زیبایی روی آنها انجام می دهند اما اغلب آنها خودشان چنین عمل های جراحی را انجام نمی دهند

8

شاید دلیل اصلی این امر نوعی خودپسندی در میان آنها باشد چرا که می خواهند خودشان جراح کار زیبایی خود نیز باشند.

۱۲- یک چهارم بیماران را مردها تشکیل می دهند

9

مردها اعمالی چون لیپوساکشن، بوتاکس، بالا کشیدن پلک، کاشت مو و کارهایی از این قبیل را به کرات انجام می دهند.

۱۳- زمانی که می خواهید عملی را بر روی بدن خود انجام دهید بهتر است در آن مورد تا می توانید سئوال بپرسید و اطلاعات کسب کنید

10

متاسفانه بیشتر افرادی که بدن خود را در معرض خطر اعمال جراحی زیبایی قرار می دهند، پیش از رفتن زیر تیغ جراحان پلاستیک، عمدتا سئوال چندانی نمی پرسند.

منبع: rd
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود