با ۱۰ غول شکست ناپذیر دنیای بوکس در تمام دوران آشنا شوید

با ۱۰ غول شکست ناپذیر دنیای بوکس در تمام دوران آشنا شوید

بوکس یکی از قدیمی ترین ورزش هایی است که انسان آن را انجام می داده است. نبرد تن به تن با دست های خالی بدون شک بسیاری قدیمی تر از آن است که تصور می کنید اما اولین شکل از بوکس به ۶۸۸ سال قبل از میلاد مسیح در یونان باز می گردد که این ورزش به یک ورزش المپیکی تغییر پیدا کرد. بدون شک این ورزش از درگیری دست خالی دو نفر آغاز شده و به شکل کنونی درآمده است.

اگر چه بوکسورهای بزرگی در طول قرن ها نام خود را در عرصه این ورزش خشن و طاقت فرسا بر سر زبان ها انداخته اند اما تعداد معدودی از آن ها از چنان قدرت، استقامت و اعتباری برخوردار بوده اند که بتوان آن ها را جزو بزرگ ترین بوکسورهای تمام دوران به شمار آورد. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با تعدادی از بزرگ ترین چهره های دنیای بوکس و مشت زنی آشنا کنیم.

۱- محمد علی کلی

بوکس

با نام سابق کاسیوس کلی، محمد علی را بسیاری بهترین چهره بوکس در تمام دوران می شناسند. وقتی پای بوکسورهای سنگین وزن جهان به میان می آید هیچ کسی مانند محمد علی جست و خیز نمی کرد. شعار او این بود:” مانند پروانه برقص و مانند زنبور نیش بزن”. این شعار سبک بوکس او را به خوبی نشان می دهد. مشت زدن به محمد علی بسیار سخت بود زیرا وی به سرعت حرکت می کرد و ضربات او به حریفانش نیز بسیار سنگین بود. وی در سن ۲۵ سالگی به دلیل خودداری از حضور در جنگ ویتنام به عنوان سرباز از دنیای بوکس کنار گذاشته شد و تا سن ۲۹ سالگی نتوانست به رینگ بازگردد.

وقتی که کلی برگشت، درست مانند سال های قبل از تعلیق بر دنیای بوکس فرمانروایی می کرد. او یکی از رجزخوان ترین افرادی بود که ورزش به خود دیده و بدترین ناسزاها و توهین ها را به حریفانش می گفت اما هر بار موفق می شد از دست انتقادها بگریزد. رکورد ۵۶ برد و تنها ۵ باخت او به نظر نمی رسد رکوردی باشد که بتوان به راحتی به آن دست یافت.

۲- سانی لیستون

بوکس

سانی لیستون یک بوکسور خلافکار بود و تاریخ نیز با او مهربان نبوده است. وقتی که پای سانی در دنیای بوکس به میان می آید کمتر کسی در مورد او اطلاعاتی دارد زیرا به ندرت در رسانه ها به او پرداخته می شد. همچنین او برخلاف محمد علی کلی علاقه ای به نشان دادن شخصیت خود و هیاهو کردن در رینگ بوکس و خارج از آن نداشت. او در زمان خود از بسیاری از بوکسورهای برتر آن دوران مانند کلیولند ویلیامز و فلوید پترسون بهتر بوده و آن ها توان ایستادن در برابر لیستون حتی برای یک راند را نیز نداشتند.

باخت او به محمد علی کلی با شرایط خاصی که پیش آمد باعث شد که زندگی حرفه ای او به کلی افت کند و نادیده گرفته شود. در واقع در این مبارزه محمد علی کلی در نتیجه ضربات لیستون به شدت مجروح شد اما لیستون به دلیل مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر قبل از مسابقه و نداشتن آمادگی کافی برای مبارزه، در برابر کلی کاری از پیش نبرد. با این وجود، سانی لیستون علیرغم رفتارهای مجرمانه و ارتباطاتش با دنیای خلافکاران، همواره یکی از برترین بوکسورهای تاریخ شناخته می شود.

۳- هنری آرمسترانگ

بوکس

هنری آرمسترانگ بوکسوری بود که در  سه دسته وزنی مختلف و در دورانی که تنها ۸ وزن در دنیای بوکس وجود داشت توانست قهرمان جهان لقب بگیرد. جالب این که وی تمامی این عنوان ها را با هم کسب کرد و هنوز هم تنها کسی است که توانسته به چنین موفقیتی دست یابد. او در رشته پر وزن در سال ۱۹۳۷ قهرمان جهان شد، در سال ۱۹۳۸ در سبک وزن نیز این عنوان را به خود اختصاص داد و همان سال نیز قهرمان میان وزن شد. وی لقب «هنری قاتل» ، «هنری طوفان» و «هنری چکش زن» را داشت و در طول دوران بوکس خود رکورد ۱۵۱ برد، ۲۱ باخت و ۹ مساوی را بر جای گذاشت.

۴- شوگر ری رابینسون

بوکس

شوگر ری رابینسون بوکسوری بود که بیش از هر کس دیگری در این فهرست مبارزه کرد. وی رکورد خیره کننده ۱۷۳ برد و تنها ۱۹ باخت را در کارنامه خود به ثبت رساند که ۱۰۸ مورد از بردهای او با ناک اوت بدست آمد. رابینسون ۱۷۸ سانتیمتر قد داشت اما در سبک وزن، خروس وزن، میان سبک وزن مبارزه می کرد. شوگر ری در سال ۱۹۴۶ قهرمان جهان در میان سبک وزن شد و به مدت ۵ سال این عنوان را حفظ کرد. سپس او به میان وزن رفت و در آنجا نیز قهرمانی جهان را بدست آورد. شوگر ری شانسش در سنگین وزن سبک را نیز آزمایش کرد اما این بخش برای وی بسیار مشکل بود. همه او را کامل ترین بوکسور تمام دوران می شناسند و حتی بهترین بوکسوری که رینگ بوکس بر اساس وزن به خود دیده است.

۵- مایک تایسون

بوکس

مایک تایسون یکی از قدرتمندترین بوکسورهایی است که تاکنون دنیای بوکس به خود دیده است. در اوایل دهه ۹۰ میلادی، تایسون بوکسوری بود که در ابتدای جوانی هر رقیبی که در برابرش می ایستاد را اغلب در همان راند اول ناک اوت می کرد. با حرکات و رقص پای دیوانه کننده و ضربات مشت سنگین و کشنده اش با هر دو دست، وی بسیاری از رقیبانش را در همان دقایق ابتدایی مسابقه به زانو در می آورد. تایسون در دوران فعالیت خود به رکورد ۵۰ برد و ۶ باخت رسید که در ۴۴ مورد از بردها حریفانش را ناک اوت کرده بود. وی پس از بدست آوردن کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان در سال ۱۹۹۰ به بیراهه رفت و در سال ۱۹۹۲ به جرم تجاوز به ۶ سال زندان محکوم شد.

بعد از آزادی از زندان وی بار دیگر مقام خود را بازپس گرفت اما یکسال بعد از آن در برابر اوندر هالیفیلد شکست خورد و در بازی بعدی نیز با گاز گرفتن گوش هالیفیلد بازنده اعلام شد. تایسون یکی از پرحرف ترین و ترسناک ترین بوکسورهای تمام دوران بود و شهرتش در خارج از رینگ بوکس نیز طنین انداز شد. در آن دوران دوستداران بوکس برای دیدن مسابقه او و یک ناک اوت بیرحمانه و خونین دیگر دست به هر کاری می زدند. تایسون جوان ترین قهرمان سنگین وزن جهان بوده و تاکنون کسی رکورد او را نشکسته است.

۶- جولیو سزار چاوز

بوکس

مکزیک بوکسورهای بسیار خوبی را به دنیای بوکس معرفی کرده اما بزرگ ترین آن ها بدون شک جولیو سزار چاوز بوده است. وی بوکسوری بود که به خاطر قدرت ضربه های مشتش شناخته می شد و با استقامت و صبر فراوان رقبایش را در طول رینگ تعقیب کرده و از پای در می آورد. چاوز در سال ۱۹۶۲ بدنیا آمده و در سن ۱۷ سالگی وارد دنیای حرفه ای بوکس در سبک وزن شد. وی در مدت ۱۰ سال هیچ شکستی در مسابقات بوکس نداشت و در مکزیک به یک مرد افسانه ای تبدیل شد. این بوکسور مکزیکی مشهور به رکورد ۱۰۸ برد با ۸۷ ناک اوت و تنها ۶ باخت دست یافت.

همچنین وی ۸۷ مسابقه پشت سر هم را بدون شکست پشت سر گذاشت و در سه وزن به مقام قهرمانی جهان دست یافت. او در برابر هر رقیبی که برایش تعیین می شد می ایستاد و از مسابقه با آن ها ابایی نداشت. چاوز بوکسوری قدرتمند و سرسخت بود که مردم از تماشای او در رینگ بوکس لذت می بردند. شاید به یاد ماندنی ترین مبارزه او در سال ۱۹۹۰ با ملدریک تیلور باشد که در آن زمان قهرمان یکی از رده های سبک میان وزن بود. در حالی که ملدریک تیلور در هشت راند اول دست بالا را داشته و برنده بود، چاوز در راند نهم تازه گرم شده و در چهار راند باقیمانده و تنها چند ثانیه قبل از پایان راند دوازدهم تیلور را از پای درآورد.

۷- فلوید می ودر

بوکس

فلوید می ودر برای بوکس بدنیا آمده است. پدرش با ری شوگر لئونارد مسابقه داده و عمویش نیز یک قهرمان بوکس بود. این بوکسور دفاعی بی نظیر، هنوز هم بی شکست باقی مانده و در طول یک دهه اخیر ۸ عنوان قهرمانی جهان را بدست آورده است. او ذاتاً یک بوکسور است و از تکنیک های خارق العاده ای برای از پای درآوردن رقبای خود برخوردار می باشد. سال گذشته او توانست مانی پاکیائو را نیز شکست داده و به رکوردی خیره کننده در رینگ بوکس دست یابد.

بدون شک وی یکی از باهوش ترین بوکسورهای تمام دوران است و ضریب هوشی او در رینگ شانسی برای رقبایش باقی نمی گذارد. او براحتی از ضربات مشت رقبای خود فرار کرده و به شدت بیرحم است. شاید می ودر بزرگ ترین بوکسور تاریخ نباشد اما در حال ماندگار کردن اسم خود در تاریخ بوکس بوده و بیش از هر بوکسور و ورزشکاری در جهان درآمد دارد.

۸- ویلی پپ

بوکس

ویلی پپ بدون شک بهترین بوکسور پر وزن تمام دوران و بوکسوری بود که بیش از هر بوکسور دیگری در تاریخ و به دلیل سرعت عمل بالایش از ضربه های رقبایش فرار می کرد. گفته می شود وی از چنان سرعت و استقامتی برخوردار بوده که یک راند را حتی بدون زدن یک ضربه به حریف به نفع خود به پایان برده است. او در ابتدا ۶۳ مسابقه بدون شکست را پشت سر گذاشت و پس از شکست در برابر سامی انگوت، ۷۲ مسابقه متوالی دیگر را نیز بدون شکست پشت سر گذاشت تا این که به سندی سندلر باخت.

پپ بسیار سرسخت و سریع بوده و بسیاری از مسابقات او به جنگی تمام عیار تبدیل می شد. وی رقابت سختی با سندی سندلر داشت و مسابقه این دو بزرگ ترین مسابقه بوکس سبک وزن در دوران خود بود. سندلر بسیار بیرحم و کثیف مبارزه می کرد و بیشتر ضرباتش را نیز به چشم حریف وارد می کرد. وی برای شکست دادن ویلی پپ گاهی به گلاویز شدن و کشتی گرفتن با او می پرداخت.

۹- جو لوییس

بوکس

جو لوییس که او را با نام «بمب افکن قهوه ای» می شناختند در سال ۱۹۱۴ در آلاباما بدنیا آمد و قبل وارد شدن به دنیای بوکس حرفه ای به رکورد خیره کننده ۵۰ برد و تنها ۴ باخت دست یافت. وی در بوکس ناب سنگین وزن به معنای واقعی کلمه یک افسانه بود و بین سال های ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ قهرمانی جهان را در اختیار داشت. لوییس ضربات مشت مهلکی داشت و در تمام کردن کار حریفان خود نیز استاد بود. او رقبایش را در درون رینگ تعقیب کرده و در نهایت در اکثر موارد آن ها را ناک اوت می کرد. از ۶۸ برد او در دنیای بوکس ۵۴ برد با ناک اوت بدست آمد و در این مدت وی تنها ۳ شکست داشت.

لوییس ۲۲ نفر از ۲۵ بوکسوری که قصد گرفتن کمربند قهرمانی جهان از او را داشتند را شکست داد و به مدت ۱۱ سال، ۸ ماه و ۷ روز متوالی از قهرمانی خود در سنگین وزن دفاع کرد و در این مدت در ۲۷ مسابقه بزرگ به میدان رفت، رکوردی که هنوز نیز شکسته نشده است. لوییس به اولین بوکسوری تبدیل شد که ۶ قهرمان سنگین وزن جهان را شکست داده است که از میان آن ها به نام های افسانه ای مانند جیم برادوک، پریمو کانرا، مکس بائر و راکی مارسیانو می توان اشاره کرد.

۱۰- روبرتو دوران

بوکس

روبرتو دوران فقط یک بوکسور بزرگ نبود بلکه وی به چهره ای افسانه ای در دنیای بوکس تبدیل شده و عناوینی بدست آورد که شاید باور آن ها سخت باشد. وی در ۱۱۹ مسابقه بوکس حرفه ای شرکت کرد و ۱۰۳ مسابقه را با برد پشت سر گذاشت که ۷۰ مورد آن با ناک اوت بود و در این مدت تنها ۱۶ شکست را تجربه کرد. دوران در ۴ وزن مختلف عنوان دار بود و به مدت ۵ دهه به مبارزه در رینگ بوکس ادامه داد. زمانی که وی آخرین مسابقه اش را در دهه ۲۰۰۰ انجام داد ۵۰ سال سن داشت. وقتی که دوران ۱۴ سال داشت با یک ضربه مشت قاطری را از پای درآورد اما این فقط یک داستان و افسانه نبود بلکه واقعیت داشت.

قدرت ضربات مشت او به حدی بود که حتی تماشاگران را نیز به وحشت می انداخت. وی یک بوکسور قدرتمند با فکی به سختی فولاد آبدیده بود که به اندازه یک تیرانوسوروس نفس داشت. مردم نیز او را دوست داشته و از قدرت و بیرحمی اش در رینگ بوکس لذت می بردند.

بوکس

راکی مارسیانو

اگر چه در این مطلب به ۱۰ بوکسور برتر تمام دوران در دنیای بوکس اشاره شده اما انتخاب این تعداد انگشت شمار از صدها بوکسور قدرتمندی که تاکنون رینگ بوکس به خود دیده کاری فراتر از «دشوار» بود. در این میان  از نام هایی مانند راکی مارسیانو با ۴۹ برد (۴۳ ناک اوت) و بدون شکست گذشتیم اما به دلیل این که در عصر خود رقیب قدرتمندی نداشت نتوانست در این فهرست جای بگیرد. جک دمپسی آمریکایی نیز بوکسور دیگری بود که در این فهرست به نامش اشاره نشد اما او کسی بود که بیش از هر بوکسور دیگری تماشاگر به سالن بوکس می آورد و اولین کسی بود که مبارزه او درآمدی میلیون دلاری داشت.

دمپسی بوکسوری سرسخت و بیرحم بود و از ۶۶ برد خود ۵۱ مورد را با ناک اوت به پایان رساند و در این مدت تنها ۶ باخت داشت. جورج فورمن، جو فریزیر، اوندر هالیفیلد، لنوکس لوییس، مانی پاکیائو و جک جانسون نیز بزرگانی در دنیای بوکس بودند که می توانستند در این فهرست قرار بگیرند.

طولانی بودن مسابقه در دنیای بوکس حرفه ای؛ دلیل شکست کانر مک گرگور از فلوید مَی ودر

لیلا علی؛ از قهرمانی در بوکس تا دنیای آشپزی

گزارش خواندنی روزیاتو از زندگی اسطوره بوکس جهان

منبع: pressroomvip
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۳۰ نظر

ورود

 • محمد شهریور ۲۵, ۱۳۹۷

  راکی مارسیانو جو لوییس رو شکست داده ولی شما عکس این مطلب رو نوشتین.

 • یحیی مهر ۲۱, ۱۳۹۷
 • شاهین دی ۳, ۱۳۹۷

  مایک تایسون تو این لیست جایی نداره واقعا؟؟؟؟

 • حمید دی ۸, ۱۳۹۷

  تو این لیست پست ترین بوکسور همین می ودر نامرده.

 • ناصر دی ۱۷, ۱۳۹۷

  همه این بوکسورا مشکل اعصاب دارن و خیلی. خشنن…والا دیدم که میگم اصلا صورتم براشون نمیمونه

  • شایان تیر ۱۸, ۱۳۹۸

   تو نگران نباش،بوکس اگر ورزش خشنی بود تا الان ممنون بود ولی ممنوع نشد چون ورزش جذاب و معروفیه

   • بهراد شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

    اتفاقا بوکس رو اکثر کشورها ممنوع کردند چون طرفدار نداره و کشته هم داده.

 • رضا دی ۲۶, ۱۳۹۷

  درسته آدم کثیف و پول پرستی است

 • علی دی ۲۷, ۱۳۹۷

  بدون شک راکی مارسیانو بهترین بوکسر تاریخه

 • علی بهمن ۴, ۱۳۹۷

  این همه ورزش،اخه بوکس ورزشیه که رفتن؟

 • شاهین بهمن ۵, ۱۳۹۷

  بلا شک همشون دچار ضربه مغزی شدن.

  • بوکسور تیر ۱۸, ۱۳۹۸

   نه نترس هیچ مشکل مغزی ندارند تازه اوضا شون از من و توخیلی بهتره

   • .. شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

    دو روز دیگه تومور مغزی درمیاورند ویا بر اثر مشتهایی که میخورند دیسک کمر میگیرند.
    بوکس یکی از پر اسیب ترین ورزشهااست.

 • اسکندری بهمن ۵, ۱۳۹۷

  ورزش خیلی خطرناک و بیخودیه بوکس

  • مهرداد تیر ۱۸, ۱۳۹۸

   اتفاقا بوکس ورزش خطرناکی نیست و بنظرم هرورزشی بجز بوکس بیخوده.
   بوکس بهترین ورزش جهانه

   • صابر شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

    بوکس ورزش چرت و مزخرفیه و اصلا طرفدار نداره.
    ورزش باید عین کشتی لاکچری و خفن باشه و بی خطر.

 • Shayan بهمن ۲۱, ۱۳۹۷

  إطلاعاتتون إشتباست،،،چطوری جو لوییس تونسته راکی مارسیانو رو شکست بده در صورتی که راکی تا آخر عمرش بدون باخت بود

 • ابولفضل اسفند ۵, ۱۳۹۷

  پس جورج فورمن چی?

 • همایون اسفند ۹, ۱۳۹۷

  هالیفیلد چهار دوره قهرمان شده ، دو بار هم که تایسون برده …چطور اسم تایسون هست ولی هالیفیلد نیست ؟؟؟ لیست بسیار سلیقه ای تهیه شده و با واقعیت انطباق چندانی نداره

 • علی اسفند ۱۷, ۱۳۹۷

  روبرتو دوران و محمد علی کلی بهترینن واقعا

 • ابرام اسفند ۲۸, ۱۳۹۷

  این ورزشکارای مزخرف رو کسی نمیشناسه،،،لطفا از قهرمانان ورزشهای کاراته،تکواندو و… ورزشهای دیگه بزارید.

  • صابر فروردین ۴, ۱۳۹۸

   موافقم

   • بسیج،لشکر حداست فروردین ۵, ۱۳۹۸

    خخخخخخ کلن من از ورزشهای خشن و پر اسیب بدم میاد

    • جودو فروردین ۷, ۱۳۹۸

     همه بدشون میاد.

    • سپهر تیر ۱۹, ۱۳۹۸

     ورزش خشن به فوتبال میگن که کشته هم داده

     • بهراد شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

      بوکس که بیشتر از فوتبال کشته داده،در عرض یک هفته دوتا بوکسور بر اثر ضربه کشته شدند

   • بوکسور تیر ۱۸, ۱۳۹۸

    تو دیگه کی هستی که اینارو نمیشناسی!!این بوکسورهارو هرورزشکاری میشناسه

    • یزدانی شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

     بوکسورها ادمهایی بیخود هستند و از ورزش سر در نمی اورند.
     بوکس یک ورزش ممنوعه و پر اسیب است

  • کاظم خرداد ۸, ۱۳۹۸

   بکس مزخرفه؟بابا خیلی واردی مثلا کی تو کاراته هست حتما میگی بروسلی،یکم برو تحقیق کن ۲تا مبارزه شون نگاه کن اینا اسطوره ان ۱مسابقشون کل درآمد فوتبال یا هر ورزشی رو تو جیبش میکنه،درضمن برو نگاه کن همین آدمها ب موقش چقدر مهربان و مدرسه و بیمارستان ساختن و چقد سوریه ای گشنه رو سیر کردن،نظر من کلی جای خودش داره اما تایسون حرفه ای ترین مخوفترین تکنیکی ترین و قدرترین اسطوره تمام دوران واقعا دعواگر خیابانی و دنیای بکس تکون داد،سبک مبارزش واقعا مثل درگیری واقعیه بدور از لوسبازی و ادا و کرشمه .اینو آدمهای تکنیکی این کاره میفهمن نه هرکسی،تو مستند هاش هست اکثر حریفانش قبل مبارزش شلوارشون خیس و زرد میکردن،بله ب این میگن ورزشکار اسطوره با ۹۸کیلو و۱.۸۴قد تو جنگ باباضافه ۱۰۰کیلو سنگین وزن تا بینهایت وزن کل بکسر های جهان

   • نامی خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

    ورزش بوکس ورزش نمایشی است یعنی با هم قرار میزارند که در فلان راند بزار ناک اوتت کنم و نصف جایزه مال تو!!! و چنان به صورت هم مشت میزنند که داغون میشوند!!!
    بنظرم بوکس ورزش نیست بوکس یعنی نادانی،دورویی،عشق مال دنیا ،شرط بندی،ضربه مغزی و…

    • بهنام تیر ۱۹, ۱۳۹۸

     بابا این مزخرفات چیه که میگی!؟؟ بوکس حرمتش از تمام ورزشها بالا تره،تو هم دلت از جای دیگری پره سر بوکس خالی نکن. درضمن این دورویی و شرط بندی مال فوتباله
     بوکس یعنی قدرت،شجاعت،نفس،سرعت،عشق و زندگی…

     • شروین شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

      بهنام جان،همه بوکس رو به ورزش ناجونمردانه،پراسیب و خطرناک می‌دانند و سعی نکن از این ورزش وحشیانه طرفداری کنی چون کسی از بوکس خوشش نمیاد.

   • عسل خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

    من نمیدونم ورزش خطرناک و مسخره بوکس چی داره که او اینقدر چرت وپرت راجبش نوشتی و تعریفشو میکنی!؟:اقا جان اکثر کشورها بوکس را ممنوع کردن چون همش ضرر و جنگ ستیزیه و دیگه کسی نمی ره بوکس.

    • Farid دی ۳۰, ۱۳۹۹

     وقتی چیزی نمیدونی حرف نزن .بوکس حرفه ایی ممنوعه ولی بوکس اماتور در تمام دنیا ها قانونی و المپیکیه .تفاوتشون فقط شرایط داخل رینگ مثل گذاشتن کلاه روی سر هست

   • کیارش فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

    فقط مایک تایسون کبیر که دیگه مادر مثلشو نمیزاد

  • اسی تیر ۱۸, ۱۳۹۸

   اتفاقا تو خوابی و اینها رو نمیشناسی،این بوکسورها آدمهای بزرگی هستند و جهان رو به لرزه در میاوردن مثل کلی و تایسون و…
   بوکس=قهرمانی

   • صابرت شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

    بوکس ورزش مزخرفیه و تایسون یک ورزشکار پست و خلافکار بود و کلی هم که همه دیدیم چقدر نادان بود و با مشت به جون مردم بدبخت میوفتاد

  • اردلان مرداد ۷, ۱۳۹۸

   اخه کاراته و تکواندو هم شدن ورزش تو درگیری خیابانی فقط بوکس یه ورزش برید که فردا اون ته خیابون از یه ادم معمولی کتک نخورید بوکس بهترین ورزش و بقیه هم هیچ اونایی که میگن مزخرفه میترسن بیان بوکس وگرنه مزخرف نیست تازه فقط مشت نیست رقص پا و بدلکاری که خیلی داره

   • ملی شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

    بوکس ورزش چرتیه و ارزش یاد گرفتن رو نداره و تو درگیری بدرد نمیخوره.
    ورزش برای درگیری و قهرمانی فقط کشتی است.

    • آیدین مهدینژاد خرداد ۲۶, ۱۳۹۹

     بابا زر نزن تو درگیری که بوکس ورزشه کشتار هست به درد نمیخوره بعد کشتی به درد میخوره یه روزی با یه بوکسور درگیر بشی بهت میگم

    • مهدی مهر ۲۹, ۱۳۹۹

     من کشتی گیرم، ۲۰ سال از ۸سالگی کشتی گرفتم، تا دلت بخواد مقام دارم، بعده تصادف ۱سالم بوکس رفتم، هیچ بنی بشری تو دعوا نمیتونه یه بوکسورو بزنه، چون ماهرترین ادم تو زدنه ضعیفترین نقطه ی بدنه وماهرترین ادمم واسه جاخالی دادن همون نقطه که صورته از دسته حریفشه، دیگه این حرفو نزنکه اوناییکه ورزش حرفه ایی کردن میخندن بهت

   • Poorya دی ۱۸, ۱۳۹۸

    دقیقا میترسن و جرئتشا ندارن بیان بوکس بعد عدایه روشن فکرا را در میارن یکی نگه پنجاه ساله دارن رو ورزشا تحقیق میکنن که داره لونجوری میگه

  • عمران مهر ۲, ۱۳۹۸

   بنظرم تکواندو که مزخرفتره عزیز تا بوکس تکواندو سوسول بازیه فقط رقص پا با ارتفاع بالا تر انجام میدن از لحاظ قدرت بدنی که تو ورزش اهمیت داره بوکس و کاراته بهترین ورزش هاست

 • مرگ بر امریکا اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۸

  من که اصلا طرفدار ورزشهای پرخطر مثل بوکس نیستم.

 • saeed اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸

  به نظر من ورزشهای رزمی سلیقه اییه ولی من عاااااشق خشونت بوکسم،هم قوی، هم سریع و هم زیباست

  • حسام خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

   شما عقل تو سرت نیست ،چون اگر داشتی مثل خیلی از مردم جهان از خشونت بیزار بودی

   • بسیجی ام خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

    خخخخخ والا الان دیگه کسی ورزش خطرناک و خشن بوکس رو نمیره و مردم از خشونت بیزارند

    • نیما تیر ۱۹, ۱۳۹۸

     اصلا چیزی بنام ورزش خشن نداریم و به ورزشهایی مثل بوکس میگن ورزش حرفه ایی،درضمن بوکس که اصلا خطرناک نیست.!

     • بهراد شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

      کشتی که خیلی حرفه ایی تر و جذاب تر از بوکس است،مشت زدن کار اسونیه و همه بلدن مشت بزنن ولی اگر بخوای حریفت رو زمین بزنی مثل کشتی،این کار حرفه ایی تر و سخت تره.
      تازه کی دیگه ورزش چرت بوکس رو میره!:

    • 【k】【o】【m】【a】【n】【d】【o】 اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

     باش داستلن نگو هروقت درمورد بوکس اطلاعات داشتی اونوقت بیا …بگو

   • پرویز تیر ۱۹, ۱۳۹۸

    خب حسام جان تو اگر عقل تو سرت بود میفهمیدی که خشونت داریم تا خشونت

 • کاظم خرداد ۸, ۱۳۹۸

  ای بابا ناشر چرا نظر ما رو ثبت نمیکنی دیگه انصافا طومار نوشتم اما حیف

 • سهیل خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

  لعنت بر ورزشهای خشن و براسیب مثل بوکس که جون اون ادمهای بدبختی رو که میرن بوکس میگیره

  • شادمهر تیر ۱۸, ۱۳۹۸

   چی میگی حالت خوب نیستا،بوکس یک ورزش حرفه اییه و اصلا خشن نیست

   • صمد شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

    اگر به حرفه ایی بودنه همه میدونن که کشتی خیلی سخت تر،تکنیکی تر و حرفه ایی تر از بوکسه.
    بوکس ورزش خطرناکیه و دیگه کسی بوکس نمیره

  • احسان تیر ۱۹, ۱۳۹۸

   تو دلت برای ما نمیخاد بسوزه،تازه کشتی و ام ام ای و فوتبال که وحشیانه تر و پراسیب تر از بوکسن

   • نوید شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

    ببخشید کشتی وحشیانه تره یا بوکس که در عرض یک هفته دو تا بوکسور در مسابقه کشته شدند!؟؟
    کشتی یک ورزش بسیار جذاب است و یکی از کم آسیب ترین ورزشهای رزمیه .

 • ویلی پپ تیر ۱۹, ۱۳۹۸

  بوکس عشقه عشق…

  • فرید شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

   بوکس جز بدبختی و اسیب های مفصل،مغزی و تاندونی هیچی نداره

 • سلطان تیر ۲۰, ۱۳۹۸

  زنده باد تمام بوکسورها

  • ... شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

   زنده باد تمام بوکسورها که قدر سلامتی شونو نمیدونند و میوفتند به جون همدیگه!!!!!!!
   بوکس باید برداشته شود.

 • سیاوش تیر ۲۰, ۱۳۹۸

  ایشالا منم یک بوکسورها بشم و عکسم بیاد پیش اینها

  • Gg تیر ۲۰, ۱۳۹۸

   ایشالا میشی

  • تبریز شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

   بشین تا بشی!!!وقتی تمام کشورها بوکس رو ممنوع کردن بخاطر خشونتش چجوری میخوای قهرمان شی!؟:من جات بودم میرفتم کشتی تا قهرمان و معروف شم چون خیلی پرطرفداره

 • تهران تیر ۲۲, ۱۳۹۸

  محمد علی کلی بهترین بوکسور و ورزشکار جهان بود.

  • فرهاد شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

   اخه کلی هم شد ورزشکار!؟؟بوکس ورزش مسخره اییه.

 • هانی شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

  لطفا عکس از کشتی گیران آزاد کار بزارید،چون خیلی جذاب تر و معروف تر هستند

 • صمد مهر ۳, ۱۳۹۸

  ?کشتی آزاد?بهترین و پرطرفدار ترین ورزش رزمی است.

 • Tyson and ali مهر ۷, ۱۳۹۸

  بی شک بهترین بوکسور های کل تاریخ مایک تایسون و محمد علی کلی هستند بی شک…
  هر دو از رقص پای فوقالعاده برخوردارن و مشت انان بسیار سنگین و قدرتی بود…

  زنده یاد محمد علی کلی

  • صابر مهر ۱۵, ۱۳۹۸

   مسخره ترین و بی شخصیت ترین ورزش کاران بوکسورها هستند بخصوص تایسون و کلی چون با مشت و به صورت ناجوانمردانه به سر و صورت ضربه میزنند

 • حسام مهر ۱۰, ۱۳۹۸

  فریدون مالکی خدا بیامرز رو بندازید تو رینگ تمام این بوکسور ها رو هم یکجا بفرستید همشونو میترکونه روحش شاد

  • فرهاد مهر ۱۵, ۱۳۹۸

   بنظرم بوکسورها اصلا قوی نیستند و اگر با یک کشتی گیر مبارزه کنند صد درصد له میشوند

 • Masih آبان ۱۷, ۱۳۹۸

  من واقعا نمیدونم چه بیکارایی اومدن نظر دادن ،اخه شما اگه دوخط درباره رزمی خونده بودید باید میفهمیدید بوکس چیه ،تا حالا رفتید یه صفحه درباره بوکس بخونید !؟ الان هر نادونی میدونه ورزش رزمی که از مبتدی به حرفه ایی برسه خطرناکه ،بعدشم ورزش به روحیس همه نباید بوکسور شن که یکی مثل شماها که میگه خشنه یا باید بره شطرنج یا کلاس رقص بعدشم شماها که دارید برا خودتون تحلیل تفسیر میکنیدو میگید بوکس نمیدونم از داعش خطرناک تره ،لطفا عقیده هاتونو پیش خودتون نگه دارید چون اینجا برا اطلاعات عمومی علاقه مندا به بوکسه .

  • پژمان دی ۱۲, ۱۳۹۸

   بابا بوکس کیلو چنده!؟؟؟درضمن کی دیگه ورزش مسخره ی بوکس رو میره؟

  • عرشیا بهمن ۱۰, ۱۳۹۸

   ایرانت باشه مسیح حرف درستیو زدی

 • Amir آبان ۲۱, ۱۳۹۸

  سلام دوست من امیدوارم همیشه پیروز باشی
  متن بسیار قشنگ و زیبایی بود و خیلی ریزه کاری های قشنگی داشت
  ولی یه چیزی راکی مارسیانو هیچ وقت نباخته و تنها سنگین وزنیه که تا پایان کارش شکست نداشته
  خیلی ممنون که رسیدگی میکنی
  خدانگهدار

 • جواد دی ۲, ۱۳۹۸

  بدون شک قوی ترین بوکسور جهان بوکسوری کمتر شناخته شده به اسم ارنی شیورز بود که حتی محمد علی همین رو گفته. ولی راکی مارسیانو شکست ناپزیر بود.

  • Men-HBO بهمن ۶, ۱۳۹۸

   اون جایی که محمد علی کلی تعریفش میکرد بخاطر پانچ های قویش بود. چون ازش پرسیدن پرقدرت ترین ضربه متعلق به کیه اونم گفت ارنی شیورز

 • تایسون دی ۹, ۱۳۹۸

  بوکس پر ابهت ترین ورزش جهانه
  مثلا اون کجا بگن طرف قهرمان تنیسه یا هرچی …
  اون کجا بگن طرف قهرمان بوکسه…?

 • فرهاد دی ۱۲, ۱۳۹۸

  از نظر من ورزش نباید خشن و خطرناک و ناجوانمردانه باشه،،مثلا تو بوکس به صورت ناجوانمردانه به صورت مشت میزنند و اسیب جدی میبینند،درضمن اگر ابهت ورزش به اسمه خب کشتی آزاد،کاراته،تکواندو و جودو اسمشون باکلاس تر و پرابهت تره.

 • کارشناس بهمن ۵, ۱۳۹۸

  جورج فورمن و هالی فیلد و لیستون حتما جزو برترینها ی تاریخند

 • Men-HBO بهمن ۶, ۱۳۹۸

  لیست خوبی بود .ولی باور کنید جای جورج فورمن خالیه… دیگه توضیحی نمیدم اونایی که با بوکس آشنایی دارن میفهمن چی میگم

  • عرشیا بهمن ۱۰, ۱۳۹۸

   بوکس اگه خشن نبود که بوکس نمیشد!

   • فریدون بهمن ۲۵, ۱۳۹۸

    باید بوکس رو در ایران ممنوع کنند.

 • کیارش فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

  اینایی که اومدن اینجا میگن بکس ورزش چرتیه حالتون خوبه واقعا؟اگر به نظر شما بکس ورزش چرتیه چرا وقتتونو گذاشتید بیاید راجب یه ورزش چرت مطلب بخونید نکنه خود آزاری دارید؟برید ورزشایی رو دنبال کنید که دوست دارید اینجا چه کار میکنید واقعا؟

  • کیارش فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

   بوکس

  • سارا. مهر ۳۰, ۱۳۹۹

   دقیقا! نمیدونم اینا که از بوکس خوششون نمیاد برای چی میان این همه کامنت رو هم میخونن!

 • سیگار وینستون فروردین ۲۳, ۱۳۹۹

  مرگ بر خشونت ورزشی.

 • Fmd اردیبهشت ۲, ۱۳۹۹

  بوکسور نگو بگو گلادیاتور واقعی

 • مهران خرداد ۵, ۱۳۹۹

  ورزش های خشن و مزخرف مانند بوکس،ام ام ای و کیو کوشین باید ممنوع شوند.

  • بهرام مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

   دوست عزیز اگه من و شما به ورزش خاصی علاقه‌ای نداریم خوب می‌تونیم دنبالش نریم و در عوض به ورزش مورد علاقمون بپردازیم ، ولی حق نداریم سلیقه خودمون و به بقیه تحمیل کنیم و جای اونا تصمیم بگیریم …
   شما از اون دسته افرادی هستی که برای مثال : اگه دیدن فیلمی باعث بشه گناه کنی ، بجای اینکه جلوی خودت و بگیری و نری ببینی توقع داری در سینمارو تخته کنن و دیگه اون فیلم و نشون ندن .

 • امین خرداد ۱۹, ۱۳۹۹

  پس کو جیمی جی براداک افسانه ای معروف به بولداگ بورگان.بوکسوری که از صف کارگری در ۳۶سالگی قهرمان جهان شد با شکست مکس بائر

 • امیرمحمد خرداد ۲۴, ۱۳۹۹

  فقط مایک تایسون چون نوع مبارزه اش و ناک اوت در تاریخ بوکس دیوانه کننده اش

 • علی تیر ۱۷, ۱۳۹۹

  من خودم بوکسور هستم هنوزم سالمم الانم راننده تریلی هستم. فقط محمدعلی رو قبول دارم بعدش تایسون چون اونم عاشق کلی بود.

 • Shahin تیر ۲۰, ۱۳۹۹

  عزیز دلم مارسیانو جو لوییس رو خیلی زیبا و محکم ناک اوت کرده یکم اطلاعاتی که نوشتین عجیبه و اتفاقا مارسیانو می شه گفت هم ردیف یا شاید هم بالا تر از کلی بود

 • مهدی مهر ۲۹, ۱۳۹۹

  من کشتی گیرم، ۲۰ سال از ۸سالگی کشتی گرفتم، تا دلت بخواد مقام دارم، بعده تصادف ۱سالم بوکس رفتم، هیچ بنی بشری تو دعوا نمیتونه یه بوکسورو بزنه، چون ماهرترین ادم تو زدنه ضعیفترین نقطه ی بدنه وماهرترین ادمم واسه جاخالی دادن همون نقطه که صورته از دسته حریفشه، دیگه این حرفو نزنکه اوناییکه ورزش حرفه ایی کردن میخندن بهت

 • مجتبی آبان ۲۳, ۱۳۹۹

  شما خب همه رو نوشتید بهترین بود حداقل می زدید یکی از بهترین

 • امیدم آبان ۲۳, ۱۳۹۹

  دوستانی که اینجا دارن بوکس و بوکسور رو میکوبن ، دقیقاً به عملی دست زدن ، که عین همون کار و طریق رو در یه بوکسور نکوهش میکنن .

 • منم بوکس کار کردم .بوکس هم لیاقت میخواد .هم جرعت وهم علاقه آذر ۱۶, ۱۳۹۹

  بوکس یه ورزشه خاصه کار هرکسی نیست

 • abolfazl آذر ۱۶, ۱۳۹۹

  خیلی هاتون حتی نباید اسم بوکس به زبونتون بیارید .والا.آخه از عشق چیزی حالیتون نیست

 • شک نکن آذر ۲۰, ۱۳۹۹

  شکی نیس محمد علی و راکو فرانسیس مارچیگانو جو لویس ویلی پیپ و لندوس کلادیوس اینا حریف ندارن یعنی مثلشون نمیاد

 • محمد دی ۱۴, ۱۳۹۹

  سلام علیکم از نظر من همه ی ورزش ها آسیب در آن هست نگاه کنین بوکس آدم خودشو می خواد بچه سوسولایی مثل شما نمی خواد ?

 • Farid دی ۳۰, ۱۳۹۹

  کسایی که اینجا دارن میان میگن بوکس اینطوریه و اونطوری و اصلا به درد نمیخوره اینا یا اصلا نمیدونن بوکس چیه یا جرعت بوکسور شدن رو ندارن .شرط میبندم ۱ دیقه به زور میتونن شادو تمرین کنن و بعد ۱ دیقه چشاشون سیاهی میره .سخت ترین و دشوار ترین ورزشه که هرادمی نمیتونه انجامش بده ولی اگه بتونه دووم بیاره توش عاشقش میشه . تو خیابونم خوب به دردت میخوره البته بهتره تو مواقع اضطراری ازش استفاده کرد مثلا تعریف از خود نیست همین دوهفته قبل ساعت ۸ شب ۳ نفر تو یه ال ۹۰ بهم متلک و فحش میدادن وادرشون کردم بیان پایین کنار پارک هم بود و خلوت . به دو تاشون فقط یه هوک زدم و به نفر اخری فقط یه آپرکات به کبدش و کار تموم شد .تا حالا هم اسیب ندیدم اگه ریسک نکنی و گیجی بازی درنیاری داخل رینگ هیچ مشکلی برات پیش نمیاد