پیشنهادهای «اینترنشنال لیوینگ» برای گذران دوران بازنشستگی

از نیکاراگوئه تا اسپانیا با انتخاب International Living

پیشنهادهای «اینترنشنال لیوینگ» برای گذران دوران بازنشستگی

بازنشستگی برای افرادی که اجل به آن ها مهلت داده تا این دوران را تجربه کنند، بخشی از زندگی است که اوضاع و شرایط خاص خود را طلب می کند. بازنشسته ها علاقمند به زندگی آرام و بی دغدغه به همراه خویشاوندان و دوستان هستند و بخشی از زمان خود را به سفر و گردش در شهر و کشور و حتی مناطقی در خارج از کشور سپری می کنند. تفاوت سفر بازنشستگان با دیگر اقشار جامعه به خصوص جوانان آن است که در این سن، مقصدهای گردشگری و تفریحی، جذابیت های هیجان انگیزی که جوانان به دنبال آن هستند را معمولا نداشته و انتخاب ها هدفمند و علمی تر خواهد بود. این انتخاب ها تا حد زیادی به سابقه کار و علاقمندی ها و تجارب بازنشستگان ارتباط پیدا میکند.

مثلا بازنشسته ای که عمری در زمینه نقاشی و مجسمه سازی کار کرده است و قصد اروپا گردی داشته باشد، چه جایی بهتر از وین اتریش و فلورانس ایتالیا! در واقع گزینه های بازنشستگان برای سفر و تفریح، طیف  وسیعی از مقصدهای گردشگری را شامل می شود که شاید هیچ گاه در فهرست ۲۰ اولویت گردشگری نوجوانان و جوانان قرار نگیرد. به هر حال باید این امکان را فراهم کرد تا بازنشستگان در گذران این دوران، از  فرصت های گردشگری و تفریحی داخل و خارج از کشور استفاده کنند. توجه کنید که گردشگری بازنشستگان، می تواند تبلیغ غیر مستقیم عالی و حرفه ای برای مقصدهای گردشگری  کشورهای مختلف جهان باشد و به همین خاطر سازمان گردشگری کشور می تواند تورهای مختص گردشگران بازنشسته خارجی را برای سفر به نقاط تاریخی و دیدنی ۳۱ استان کشور ترتیب دهد.

یکی از روش های خلاقانه برای راه اندازی کسب و کار در کشور، می تواند راه اندازی تورهای گردشگری لاکچری و معمولی برای جامعه بازنشستگان عزیز کشور باشد

به هر حال، یکی از پرتال هایی که همواره با استقبال گردشگران به خصوص بازنشسته ها و افراد مسن برای آشنایی با ظرفیت های توریستی جهان مواجه می شود، سایت تریپ ادوایزر است که صدها میلیون کاربر، میلیون ها مقصد گردشگری و شکم گردی و تفریحی و طبیعت گردی و اقامتی را در صدها کشور جهان معرفی کرده اند. بخشی از بازنشستگان جهان برای انتخاب مسیر حرکت، از توصیه های تریپ ادوایزری ها استفاده میکنند. اگر تا کنون از این سایت  مهم که شبکه اجتماعی گردشگری معروفی است استفاده نکردید، حتما از خدمات رایگان آن استفاده کنید.

علاوه بر  این، سایت اینترنشنال لیوینگ، یکی از مراجع خوب برای آگاهی از فرصت های توریستی و تفریحی در هزاران شهر دنیا بوده که در گزارش اخیر خود، فهرست ۶ مقصد پیشنهادی برتر برای گذران دوران بازنشستگی را معرفی کرده است. اگر چه شاید برای اکثر بازنشستگان کشور، سفر به این نقاط، کمی دور از ذهن باشد، اما به هر حال آشنایی با این مناطق که بر اساس نظرات کارشناسی و تحلیل ها و نظر سنجی کاربران این درگاه حاصل شده است، خالی از لطف نیست.

به امید آنکه گردشگری بازنشستگان در ایران و تعیین مقصدهای گردشگری مختص بازنشستگان در سراسر کشور رونق  یافته و ما بتوانیم برای افزایش بهداشت و سلامت و استفاده از تجارب کهنسالان عزیز و دوست داشتنی سراسر کشور، از صنعت گردشگری برای توان افزایی این قشر مهم جامعه بهره برداری کنیم.

کاستاریکا: بهشت بازنشستگان

آب و هوای دلپذیر، مناظر دیدنی و سواحل بکر کشور کاستاریکا سالانه بسیاری از گردشگران و بازنشستگان را به خودش فرا می خواند. این کشور با آغوش باز مهاجران را می پذیرد و جالب است بدانید که مراحل آسانی نیز برای تهیه خانه و ملک پیش روی آن ها قرار می دهد. یعنی برای آن که بتوانید اقامت در کشور کاستاریکا را به دست آورید، کافیست حداقل ماهانه درآمدی برابر با ۱۰۰۰ دلار از بیمه های تامین اجتماعی و یا سازمان های مشابه داشته باشید. همچنین بد نیست بدانید هزینه های زندگی در کشور کاستاریکا به نسبت کشورهای اروپایی پایین تر است.

مکزیک: بهشت بازنشستگان  آمریکا

بله! تعجب نکنید. آمریکایی ها که سانتامونیکا و سانتا  باربارا  و تگزاس و کالیفرنیا دارند،‌ هم  چنان مکزیک را به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری و فرصت  های گذران دوران بازنشستگی انتخاب می کنند. جالب است بدانید کشور مکزیک به دلیل نزدیکی به کشور آمریکا و البته جاذبه های طبیعی اش، سالانه پذیرای بیش از یک میلیون بازنشسته از کشور آمریکاست. گرچه زبان ملی کشور مکزیک، اسپانیایی است اما اغلب ساکنان این سرزمین به زبان انگلیسی مسلط اند و بنابراین گردشگران و مهاجران به راحتی می توانند با مردمان مکزیک ارتباط برقرار کنند. یکی از مواردی که مکزیک را به مقصدی مناسب برای بازنشستگان بدل می کند، تخفیف هایی در زمینه خطوط هوایی، خواربار و صرف غذا در رستوران هاست که به مهاجران رسمی بالای ۶۰ سال تعلق می گیرد.

پاناما: بازنشستگی  ارزان و عالی

خیلی ها نمی دانند اصلا پاناما  کجای  نقشه  جهان است. اما به هر حال، به  قول اینترنشنال لیوینگ، مقصد خوبی برای بازنشستگان است. پاناما کشوری در آمریکای مرکزی است که با کوه های فوق العاده، سواحل دست نخورده و اقتصاد در حال پیشرفتش یکی از بهترین مقاصد برای بازنشستگان است. همچنین خونگرمی قابل توجه مردمان پاناما و هزینه های پایین زندگی باعث می شود افراد بازنشسته به سادگی برای مهاجرت به این کشور زیبا ترغیب شوند.

جالب است بدانید در صورتی که مهاجران ویزای بازنشستگی دریافت کنند، می توانند از مزایای خوبی بهره مند شوند که از آن جمله می توان به تخفیف های قابل توجه در زمینه تفریحات مختلف، بلیت هواپیما، حمل و نقل درون شهری و اقامت در هتل اشاره کرد.

پرتغال:  بهشت بازنشسته های ارزان گرد اروپا

پرتغال، هم چنان مقصد تحصیلی و گردشگری و طبیعت گردی ارزان در قاره سبز به شمار می رود. کشوری در همسایگی اسپانیا که گویی یکی از استان های اسپانیا به شمار می رود،‌ اما هم فرهنگ متفاوتی با اسپانیا دارد و هم زبان متفاوت و یکی از گزینه های جذاب برای گذران دوران بازنشستگی است.

پرتغال یکی از ارزان ترین مقصدهای گردشگری و اقامتی جنوب قاره سبز است

پورتو پرتغال، همچون ونیز ایتالیا، جذابیت های بسیاری برای هم جوانان و کهنساالان دارد

پرتغال را با عنوان بهشت بازنشستگان در اروپا می شناسند. آب و هوای دوست داشتنی، امکانات خوب و گزینه های اقامتی متنوع از جمله دلایل وسوسه کننده انتخاب پرتغال هستند. همچنین جالب است بدانید که کشور پرتغال به عنوان سومین کشور امن دنیا انتخاب شده و این موضوع نیز بر دلایل انتخاب این کشور صحه می گذارد. از دیگر امکانات قابل توجه زندگی در این کشور آن است که یک زوج به راحتی می توانند با هزینه ۱۵۰۰ دلار در ماه، یک آپارتمان را اجاره کنند و از پس هزینه های خدمات عالی درمانی برآیند.

 اکوادور: کشور موز

کشور اکوادور جایی است که بسیاری از سلیقه ها را پوشش می دهد. از کوهستان ها بگیرید تا ساحل و آب نیلگون، فضاها و دشت های روستایی تا مناظر شهری، همگی را می توانید در کشور اکوادور پیدا کنید. البته در کنار همه این ها، چیزی که بیشترین توجه را به این کشور جلب می کند، آب و هوای فوق العاده آن بوده که میانگین دمای سالانه آن برابر با ۱۹ درجه سانتیگراد است. در واقع این آب و هوای دلپذیر به جهت موقعیت جغرافیایی اکوادور است که روی خط استوا قرار دارد.

خوب است بدانید خانه دار شدن در این کشور اصلا کار سخت و عجیب و غریبی نیست و با هزینه هایی بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی و پیشرفته، می توانید جایی را اجاره کنید. در اکوادور نیز مانند کشور پاناما از مزایای خوبی برای زندگی بازنشستگی برخوردار خواهید شد. از جمله تخفیف های چنینی می توان تخفیف هایی روی قبض آب و برق، ورودی مجموعه های تفریحی، حمل و نقل درون شهری و کاهش مالیات را نام برد.

مالزی:  آرامش در سرزمین  لبخند

همان طور که احتمالا به منطقه کشورهای برگزیده توجه کرده اید، تا این جا ۴ کشور اول برگزیده در قاره بزرگ آمریکا قرار داشتند؛ اما مالزی ترتیب را به هم می زند و رده پنجم را از آن خودش می کند. کشور مالزی در کنار مناظر سرسبز و زیبای خود، به جهت هزینه های پایین زندگی و امکانات رفاهی قابل توجه، یکی از کشورهای محبوب بازنشستگان برای مهاجرت محسوب می شود. همچنین هزینه های پایین اجاره و خورد و خوراک بر ویژگی های مثبت این کشور می افزایند. در کنار این موارد، خوب است بدانید مالزی بهشتی برای شکم گردان است چرا که تنوع بالایی در غذاهای خود دارد. اگر  به مالزی رفتید، پوتراجایا را فراموش نکنید.

به نظر شما، بهترین مقصد های اقامتی ایران برای گذران دوران بازنشستگی کجاست؟

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود