ترسناک ترین و هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری چین را بشناسید

ترسناک ترین و هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری چین را بشناسید

چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور و دومین قدرت اقتصادی برتر جهان در زمینه گردشگری نیز رشد و موفقیت قابل توجهی در یک دهه اخیر داشته و همچنان راه های جدید و البته ترسناکی برای جلب مسافران و گردشگران پیدا می کند.چین یکی از پهناورترین کشورهای جهان نیز هست و مناظر طبیعی وغیرطبیعی فراوانی دارد که با توجه به این موضوع و فرهنگ غنی و متفاوتی که دارد سالانه میلیون ها گردشگر خارجی را جذب می کند. در این میان برخی از جاذبه های گردشگری این کشور جزو ترسناک ترین ها در نوع خود به شمار می آیند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با برخی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری این کشور آسیایی کهن آشنا کنیم.

کوهستان تیانمن، استان هونان

گردشگری چین

مسئولین گردشگری کشور چین که یک مسیر پیاده روی روی شیشه آن ها را راضی نکرده بود، سومین مسیر پیاده روی روی سطحی کاملا شیشه ای و شفاف را در ارتفاع بسیار بلند در کوهستان تیانمن در استان جنوبی هونان را در تابستان ۲۰۱۶ افتتاح کردند. این جاذبه گردشگری که به «Coiling Dragon Cliff Walk» است شامل ۱.۵۰۰ متر مسیر راهپیمایی تشکیل شده از شیشه به ضخامت ۶.۳۵ سانتیمتر است که مانند هاله ی ترسناک دور تا دور یکی از بلند ترین نقاط این کوهستان قرار گرفته است.

گردشگری چین

کسانی که جرأت رفتن روی این پیاده رو شیشه ای را دارند می توانند تجربه یک پرنده را در نظاره کردن خیابان مشهور تونگ تیان که به دلیل ۹۹ پیچتند خود به «جاده خم شده» (Bending Road) مشهور است داشته باشد که البته ۱.۴۰۰ متر پایین تر از این پیاده رو شیشه ای واقع شده است. ۲ پیاده رو شیشه ای دیگر در نقاط دیگری از این کوهستان قرار دارند که یکی از آن ها قبلاً طولانی ترین در نوع خود بود و هنوز هم با ۳۰۰ متر ارتفاع بلندترین پیاده رو شیشه ای جهان محسوب می شود. همچنین طولانی ترین تله کابین جهان با طول کلی ۷ کیلومتر که طی مسیر کامل آن نیم ساعت طول می کشد در این منطقه قرار دارد.

طولانی ترین پل شیشه ای جهان در هونگ یاگو، استان هِبی

گردشگری چین

همه از جدیدترین جاذبه گردشگری چین که نفس ها را در سینه حبس می کنند شگفت زده شده اند. این پل شیشه ای جدید که توانسته از نظر طول، مسیر پیاده روی شیشه ای کوهستان تیانمن را به زیر بکشد در منطقه دیدنی هونگ یاگو در استان هِبی واقع شده است. چیزی که بیش از همه این پل شیشه ای ۴۸۸ متری با ارتفاع ۲۱۸ متر را ترسناک تر کرده این است که کابل های معلق به کار رفته در آن باعث ایجاد نوسان و تکان خوردن مداوم آن شده اند.

گردشگری چین

این جاذبه گردشگری بی نظیر از ۱.۰۷۷ قطعه شیشه ای با ضخامت ۴ سانتیمتر ساخته شده و دو قله در مناطق کوهستانی شمال این منطقه را به هم متصل می نماید. این پل شیشه ای می تواند همزمان ۲.۰۰۰ را روی خود جای دهد اما تنها ۶۰۰ نفر در آنِ واحد می توانند روی آن راه بروند و کفش های مخصوصی باید بپوشند که برای مراقبت از شیشه آن طراحی شده اند. در طول این پل نیز افرادی مستقر هستند که در موقع لزوم به کمک گردشگران و بازدیدکنندگان می آیند.

بزرگ ترین پلتفرم شیشه ای تماشای منظره در شی لین خیا، پکن

گردشگری چین

شاید کاملاً مناسب به نظر برسد که دارنده دیوار بزرگ، طولانی ترین مسیر پیاده روی شیشه ای در جهان را نیز به خود اختصاص داده باشد. در ارتفاع ۳۲.۸ متری یک دره عمیق که خود ۳۹۶ متر عمق دارد، پلتفرم تماشای منظره شی لین خیا قرار دارد که ۱۱ متر بلندتر از مسیر پیاده روی هوایی گرند کنیون است. این جاذبه گردشگری سرگیجه آور در بالاترین نقطه کوهستان شین لین واقع شده که دارای سازه های صخره ای و جنگل های انبوه بوده و در استان پینگ گو در ۱۰۰ کیلومتری مرکز شهر پکن قرار گرفته است. با پای پیاده می توان در عرض یک ساعت و نیم مسیر پای دره تا بالای پلتفرم را پیمود یا می توانید از تله کابین برای پیمودن این مسیر استفاده نمایید.

کوهنوردی خوفناک در کوهستان هواشان، شانگژی

گردشگری چین

هیچ نوع کوهنوردی به اندازه کوهنوردی در کوهستان هواشان چین ترسناک نخواهد بود زیرا برخی از خطرناک ترین مسیرهای کوهنوردی جهان در این منطقه کوهستانی واقع شده اند. ۵ قله جداگانه ای که در پشت شهر هوایین در استان مرکزی شانگژی قرار دارند برای ماجراجوتری گردشگران نیز رعب آور هستند. قله شرقی به برخی از ترسناک ترین نام های مسیرهای پیاده روی کوهستان در جهان منتهی می شود که از آن ها می توان به «پرتگاه هزار پایی»، «شکاف صد پایی» و «ستیغ اژدهای سیاه» اشاره کرد. این نامگذاری ها تنها یک تاکتیک برای ترساندن گردشگران نیست.

گردشگری چین

این مسیرها واقعاً ترسناک هستند و از مسیرهای خاکی هموار ناگهان به صفحه های صخره ای کامل با ارتفاع ۲.۰۹۰ متری تبدیل می شوند که در یک طرف آن ها را پله هایی فلزی و زنگ زده به صورت افقی ساخته شده اند. ماجراجویی واقعی در قله جنوبی ۲.۱۶۰ متری رخ می دهد که جاده الواری چانگینگ در آن واقع شده است. این به اصطلاح «جاده» ترافیک دو طرفه ای داشته و تنها از چندین الوار چوبی تق و لق که به لبه کوهستان پیچ شده اند تشکیل می شود. جالب تر این که این مسیر کوهنوردی در عریض ترین نقطه خود تنها یک ۳۰ سانتیمتر عرض دارد.

مسیر پیاده روی شیشه های شکننده در شرق تای هانگ، استان هبی

گردشگری چین

حتی کسانی که در ارتفاع دچار سرگیجه نمی شوند نیز از دیدن این جاذبه گردشگری چین خواهند ترسید. مسیر پیاده روی شیشه ای در منطقه گردشگری شرق تای هانگ در شمال استان هبی زمانی خبر ساز شد که سال گذشته ویدیویی در رسانه های اجتماعی منتشر گردید که نشان می داد یک راهنمای تور پس از ترک برداشتن شیشه زیر پایش روی دست و پای خود خم شده و به شدت ترسیده است. در حالی که مقامات محلی به خاطر ترساندن جمعیت آنلاین کشور معذرت خواهی کردند اما هیچ نقص و مشکل مهندسی در کار نبود.تکه های شکسته شیشه زیر یک صفحه بسیار محکم قرار گرفته تا هنگام راه رفتن روی این مسیر پیاده روی، صدای شکستن و خرد شدن شیشه شنیده شود. این مسیر راهپیمایی در ارتفاع ۱.۱۸۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

نردبان هوایی لرزان در باریکه راه تایگر،استان یونان

گردشگری چین

این مورد یکی از آن جاذبه های گردشگری ترسناک چین است که بدون شک ارزش وقتی که صرف قدم گذاشتن در آن می کنید را دارد. در هنگام کوهنوردی در باریکه راه کوهستانی تایگر در استان یونان در جنوب غربی چین، گردشگران با انتخاب مهمی روبرو خواهند شد. این که راهی خطرناک و طولانی را برای بازگشت به جاده در کنار رودخانه جین شا انتخاب کنند یا مسیری کوتاه اما پرخطر را روی «نردبان هوایی» در پیش بگیرند.

گردشگری چین

در این مسیر نردبان هایی نسبتاً عمودی به الوارهایی بسیار کهنه متصل شده که برخی از آنها اتصال چندانی به دیواره کوه ندارند. هیچ گونه وسایل ایمنی وجود نداشته و ۱۷۰ پله این نردبان چنان کوتاه هستند که یک نم نم باران یا عرق سرد می تواند به راحتی دست شما را از دستگیره ها جدا کند. کفش های مخصوص کوهنوردی با هوشیاری تمام برای رفتن از ابتدای این نردبان تا انتهایش بسیار ضروری است که ارتفاع آن در بالاترین نقطه به ۳.۷۹۰ متر می رسد. در این مسیر هرگز پایین دره را نگاه نکنید!

۱۲ نکته بسیار عجیب در مورد چین که پیش از سفر به آن باید بدانید

نگاهی به واندا رَین؛ اولین هتل هفت ستاره در شانگهای چین

۱۷ بنای تاریخی مشهور در سراسر دنیا که چینی ها کپی آن را در کشورشان ساخته اند

«پل گره شانس» در چین؛ پل عابر پیاده ای متشکل از ۳ پل در هم تنیده

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود