اطلاعات کاربردی در مورد خرید بلیط هواپیما لحظه آخری [رپورتاژ آگهی]

اطلاعات کاربردی در مورد خرید بلیط هواپیما لحظه آخری [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

مطالب و نوشته های زیادی در مورد مفهوم پرواز چارتر در سرتاسر اینترنت از جمله در سایت های اینترنتی فروش بلیط هواپیما قابل یافت هست و صحبت از تفاوت بلیط چارتر و بلیط برنامه ریزی شده یا بلیط سیستمی، برای همه کسانی که با هواپیما مسافرت می کنند تکراری و خسته کننده است. در این مقاله نکاتی کاربردی در رابطه با بلیط چارتر هواپیما بیان می شود که دانستن آن ها برای هر عاشق سفری خالی از لطف نیست:

در چه مواقعی اقدام به خرید بلیط چارتر هواپیما کنیم؟

زمانی که در مورد تاریخ و مقصد سفرتان تردیدی ندارید و مطمئن هستید که برنامه‌تان کنسل نمی‌شود، بلیط هواپیما لحظه آخری یا چارتر بهترین گزینه است. به عنوان مثال اگر فردا جلسه کاری مهمی برایتان پیش آمده است و یا با اعضای خانواده به توافق رسیده‌اید که در تاریخ خاصی به مقصد مشخصی سفر کنید به پرواز چارتر فکر کنید. البته اگر برنامه سفرتان کنسل هم شود، شما متوجه ضرر زیادی نشده‌اید.

چه زمانی بلیط هواپیما را به صورت چارتری بخریم که از نظر قیمت به صرفه باشد؟

بسته به شلوغی مقصد سفر یا تاریخ سفر، قیمت بلیط متفاوت است. بیشتر مواقع در تاریخ‌های خلوت برای مسیرهای خلوت می‌توانید یکی دو روز قبل از سفر یا در روز سفر، بلیط هواپیما چارتر پیدا کنید بلیطی که به خودی خود ارزان است، اما اگر می‌خواهید هزینه‌ی خیلی کمی برای پرواز خود بپردازید، می‌توانید در لحظاتی و روزهای پایانی نزدیک به پرواز اقدام به خرید پروازکنید، چون قیمت چارتر با نزدیک شدن به روز و ساعت پرواز، کم‌تر و کم‌تر می‌شود تا تعداد بیشتری بلیط در زمانی کمتر به فروش برسد. افزایش قیمت بلیط چارتر و یا کاهش آن در ایام سال و فواصل زمانی مشخص بسیار اتفاق می‌افتد؛ از جمله زمان‌هایی که مسافران زیادی در جستجوی بلیط هواپیما هستند می‌توان به ایام نوروز، تعطیلات تابستانی، تعطیلات مناسبتی و امثالهم اشاره کرد، در مقابل در فصل زمستان و یا در زمان‌هایی که شرایط آب و هوایی مناسب نیست (گرما یا سرمای شدید)، مسافرت کاهش می‌یابد در نتیجه بلیط‌های هواپیما هم با کاهش شدید قیمت رو به رو می‌شوند.پس در روز‌های شلوغ قید خرید بلیط چارتر را بزنید.

از کجا بلیط هواپیما چارتر تهیه کنیم که از پرواز جا نمانیم؟

گاهی بعد از خرید بلیط چارتر در فرودگاه، متوجه می‌شویم که نام ما در لیست مسافران وجود ندارد و شرکت چارتر کننده هم مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد. به همین دلیل حتما سایت‌های معتبر فروش بلیط هواپیما چارتر را پیدا کنید و از وب سایت‌های معتبر اقدام به خرید بلیط نمایید. برخی از آژانس‌های هواپیمایی بلیط هواپیما چارتر را با ضمانت اعتبار می‌فروشند و اگر در فرودگاه مشکلی به وجود آید، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای، بلیط جدید صادر می‌کنند.

پیشنهاد و نکاتی در مورد بلیط چارتر

موقع جستجو برای تهیه‌ی بلیط چارتر متوجه خواهید شد که قیمت‌ها به طور لحظه‌ای افزایش و کاهش می‌یابند و پیشنهاد ما به شما این است که هر زمان که با بلیط هواپیما ارزان قیمت مواجه شدید، فرصت را از دست ندهید و آن را خریداری کنید، چراکه ممکن است چند لحظه بعد همان بلیط با قیمت گزافی ارائه شود. همانطور که گفته شد نوسانات قیمت بلیط‌های هواپیما مستقیماً به فصل مسافرت و میزان تقاضای مسافران بستگی دارد؛ یعنی در ایام تعطیلات قیمت بلیط‌ها بالاست و عملاً نمی‌توان بلیط چارتر تهیه کرد. اما در ایام کاری و مواقعی که تقاضا برای سفر چندان بالا نیست، قیمت این بلیط‌ها کاهش می‌یابد. ضمناً هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر می‌شویم، اصولاً قیمت بلیط هم کاهش می‌یابد. اما عکس این قضیه هم صادق است و مواقعی که استقبال از پرواز زیاد است، نرخ بلیط چارتر هم افزایش خواهد یافت.

آژانس‌های ارائه کننده‌ی بلیطِ هواپیما، مسیرهای پرتردد را برای مدت معینی اجاره می‌کنند. برای تهیه بلیط ارزان قیمت باید نرخ بلیط تمام آژانس‌ها را چک کنید.چنان‌چه زمان برگشت از سفرتان از قبل مشخص شده است، بهتر است بلیطتان را به صورت رفت و برگشت تهیه کنید، چراکه بسیاری از آژانس‌ها برای تهیه‌ی همزمانِ بلیط رفت و برگشت، امتیازات ویژه‌ای قائل می‌شوند.یک نکته جالب دیگر این که بلیط چارتر با هواپیمای چارتر فرق دارند. هواپیمای چارتر به هواپیمای لوکس کوچکی گفته می‌شود که گنجایش ده نفر را دارد.

بدون نظر

ورود