باراک اوباما و همسرش نیز برای ساخت فیلم و سریال با سرویس نتفلیکس قرارداد بستند

باراک اوباما و همسرش نیز برای ساخت فیلم و سریال با سرویس نتفلیکس قرارداد بستند

نتفلیکس روز گذشته اعلام کرد که قراردادی را با باراک اوباما، رییس جمهور سابق ایالات متحده و همسرش، میشل اوباما به امضا رسانده است که بر اساس آن، این زن و شوهر مشهور برای غول رسانه ای نتفلیکس فیلم و سریال خواهند ساخت. در بیانیه ای که اوایل روز دوشنبه مصادف با ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت) منتشر گردید، تایید شد که رییس جمهور و بانوی اول سابق ایالات متحده «قراردادی چند ساله برای تولید فیلم و سریال برای نتفلیکس» امضا کرده اند که احتمالاً شامل سریال های ادامه دار اعم از داستانی و مستند خواهد بود.

باراک اوباما

باراک اوباما نیز در بیانیه ای جداگانه در این باب چنین گفته است:” یکی از معمولی ترین لذت های دوران ما در دوران حضور در عرصه خدمات عمومی ملاقات با شخصیت های جذاب زیادی بود که هر کدام زندگی های متفاوتی داشتند و این که به آن ها کمک کنیم تجربه های خود را با مخاطبان بسیار بیشتری به اشتراک بگذارند. به همین دلیل بود که میشل و من از همکاری با نتفلیکس بسیار هیجان زده هستیم- ما امیدواریم که بتوانیم صداهای بااستعداد، الهام بخش و خلاقی که توان اشاعه همدردی بیشتر و درک متقابل بین افراد را داشته باشند را ترویج و تشویق نماییم و به آن ها کمک کنیم که داستان هایشان را با تمام دنیا به اشتراک بگذارند”.

باراک اوباما

در ماه مارس گذشته بود که نیویورک تایمز گزارش داد که اوباما در حال گفتگو با یک کمپانی بزرگی استریمینگ است تا “سریال های بسیار بزرگی را تولید کند” که به رییس جمهور سابق ایالات متحده “پلتفرمی جهانی بعد از خارج شدنش از کاخ سفید” خواهد داد. لازم به ذکر است که اوباما و همسرش یک کمپانی تولید فیلم به نام «Higher Ground Production» را بدین منظور تاسیس کرده اند و هنوز جزییات زیادی در مورد مبلغ این قرارداد و برنامه هایی که از طرف رییس جمهور سابق ایالات متحده و همسرش تولید خواهد شد ارایه نشده است و تنها با عبارت «ترکیبی متنوع از محتوا» از این تولیدات یاد شده است.

باراک اوباما

یکی از کسانی که از محتوای این قرارداد اطلاع نسبی داشته گفته است که باید انتظار داشت اوباما خود در برخی از این برنامه ها روی صحنه حضور داشته باشد. می توان گفت که وی در دستکم یکی از برنامه هایش یک شو تلویزیونی را اجرا خواهد کرد و با فراخواندن مهمانانی خاص از آن ها خواهد خواست که داستان شگفت انگیز و جالب خود را تعریف کنند. میشل اوباما نیز در مورد این چالش جدید برای خود و همسرش چنین گفته است:” باراک و من همواره به قدرت داستان پردازی در الهام بخش بودن برایمان ایمان داشته ایم، کاری که باعث می شود در مورد جهان اطرافمان طور دیگری فکر کنیم و این که به ما کمک می کند ذهن و قلبمان را برای دیگران باز کنیم”.

باراک اوباما

بر اساس گفته های یک منبع موثق انتظار نمی رود که دستکم تا سال آینده میلادی شاهد انتشار برنامه هایی باشیم که آقا و خانم اوباما برای آن با نتفلیکس قرارداد امضا کرده اند. گفته می شود که اوباما رابطه بسیار نزدیک و دوستانه ای با تد ساراندوس، رییس بخش محتوای نتفلیکس داشته و گفتگوها در مورد برنامه هایی که توسط باراک اوباما و همسرش تولید خواهد شد آغاز شده است. ساراندوس نیز در مورد همکاری خود با رییس جمهور سابق ایالات متحده و همسرش چنین گفته است:” ما بسیار مفتخریم که آن ها [اوباما و همسرش] نتفلیکس را به عنوان خانه ای برای ابراز توانایی های داستان پردازی های فوق العاده خود انتخاب کرده اند”.

باراک اوباما

نتفلیکس در کل جهان بیش از ۱۲۵ میلیون مشترک دارد و هنوز آمار دقیقی توسط نتفلیکس در مورد تعداد مخاطبان این سرویس ارایه نشده است. با این وجود می توان سلطه این غول استریمینگ را بر دنیای تولید محتوا در عرصه فیلم و سریال به خوبی حس کرد. بر اساس آمارهای ارایه شده بیش از ۴۵ درصد از محتواهای استریمینگ دیده شده جدید توسط سرویس نتفلیکس تولید می شود و هیچ یک از سرویس های استریمینگ دیگر به این رقم نزدیک نیز نشده اند.  اوایل سال میلادی کنونی بود که باراک اوباما در شو تلویزیونی جدید دیوید لترمن در سرویس نتفلیکس با عنوان «مهمان جدید من نیازی به معرفی ندارد» (My Next Guest Needs No Introduction) حضور یافت که تریلر این شو تلویزیونی در ادامه این مطلب تقدیم شما خواهد شد.

ویدئویی که نشان می دهد باراک اوباما در طول دوره ۸ ساله ریاست جمهوری چقدر پیر شده است [تماشا کنید]

داستان میشل اوباما: بانوی مد و سیاست سابق آمریکا

پرهزینه ترین سریال های تلویزیونی سرویس استریمینگ نتفلیکس را بشناسید

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: سرویس نتفلیکس [قسمت اول]

منبع: nme
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود