از «تیلور سویفت» تا «التون جان»: با پر درآمدهای موسیقی جهان آشنا شویم

آلبوم شهرت تیلور سویفت پر فروش ترین آلبوم سال ۲۰۱۷

از «تیلور سویفت» تا «التون جان»: با پر درآمدهای موسیقی جهان آشنا شویم

پر درآمد ترین خواننده های جهان در سال ۲۰۱۷ به انتخاب فوربس نشان می دهد که آمریکایی ها و بریتانیایی ها همچنان در صدر هستند و عنوان پر فروش ترین آلبوم هم به شهرت تیلور سویفت رسیده  است. موسیقی همچون سینما و صنعت گردشگری در هزاره سوم، مدیون فناوری اطلاعات و شبکه های اجتماعی است. جاستین بیبر، خواننده کانادایی موسیقی پاپ تا سلنا گومز و آدریانا گرانده را باید محصولاتی از موسیقی یوتیوبی و اینستاگرامی دانست که موفقیت های چشمگیری را برای آنان در سنین جوانی به ارمغان آورد. فرصت هایی که مایکل و کویین و خیلی از اسطوره های موسیقی قرن بیستم از وجود آن بی بهره بودند. موسیقی امروز را باید تا حد زیادی مبتنی بر فناوری اطلاعات دانست که هم از ساخت تا انتشار، اکو سیستم دیجیتال در گسترش آن نقش مهمی ایفا می کند.

مجله معروف فوربس اخیرا با انتشار فهرستی، پر درآمد ترین فعالان موسیقی جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی را معرفی کرد که در صدر این فهرست، رپر آمریکایی دی دی قرار دارد که ۱۳۰ میلیون دلار به جیب زد. در رده های بعدی، چهره های شناخته شده دیگری همچون بیانسه، التون جان، متالیکا، ادل و جاستین بیبر مشاهده می شود و در فهرست ۲۰ چهره موسیقی که بیشترین فروش را به خود اختصاص داده اند، همچون سال پیش، تیلور سویفت و سلنا گومز که در فهرست ۵۰ صفحه پر بیننده اینستاگرام قرار دارند، مشاهده می شود.

 دی‌دی: پر درآمد ترین موسیقی دان ۲۰۱۷

 با پر درآمدهای موسیقی جهان آشنا شویم

در صدر فهرست فوربس از پردرآمد های جهان، دی دی را مشاهده میکنیم که رکورد ۱۳۰ میلیون دلاری را ثبت کرد. شان کامز به واسطه تور بین المللی پسر بد یا «Bad Boy Family Reunion»، قرارداد تبلیغاتی و فروش یک‌ سوم سهام شرکت خودش «شان جان» به مبلغ ۷۰ میلیون دلار، به رتبه‌ی نخست این فهرست دست‌ یافته است.

این رپر امریکایی آمیزه‌ای از کاریزما، هوشمندی و زیرکی در اجرا است که توانسته در قله امپراطوری موسیقی جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی قرار بگیرد. او در زمینه مد و لباس نیز فعالیت های زیادی دارد. اما هنوز فاصله زیادی با موفقیت کسب و کار ویکتوریا بکهام، از گروه اسپایس گرلز پیش روی دارد. او در سن ۱۲ سالگی وارد کسب و کار شد و کار خودش را با کارگری ساده آغاز کرد اما مثل خیلی از نسل امروز آمریکایی، به موسیقی و صنعت سرگرمی عمومی علاقمند شد و در کم تر از دو دهه، به رکوردهای بالایی دست یافت.

بیانسه: از سینما تا موسیقی همچنان موفق

 با پر درآمدهای موسیقی جهان آشنا شویم

بیانسه

بیانسه، چهره شاخص مد و لباس جهان که با Ivy Park، مخاطبان زیادی را همچون برند JLO جنیفر لوپز شکار کرده است، همچنان در صدر فهرست پر درآمدهای موسیقی جهان قرار دارد. آهنگ ها و آلبوم ها و کنسرت های بیانسه در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز همچون سالهای پیش با استقبال علاقمندان به این چهره سیه چرده موسیقی جهان همراه شد. فروش ۱۰۵ میلیون دلاری تور «Queen Bey’s Formation» که در اواخر سال ۲۰۱۶ پایان یافته بود و فقط بخشی از آن در بازه‌ی رتبه‌بندی «فوربز» قرار می‌گرفت، در حدود ۲۵۰ میلیون دلار عایدی داشته است! بیانسه از سال ۲۰۰۸ تا کنون درآمدی بیش از ۷۰۰ میلیون دلار داشته است. او و همسرش «جِی.زی» اخیرا صاحب یک جفت دوقلو شدند. بیانسه در اینستاگرام مخاطبان بسیار دارد. بیانسه را در beyonce.com دنبال کنید.

درِیک: رقیب جدی جاستین  بیبر

در رتبه سوم، شاهد اسمی غیر آمریکایی به نام دریک هستیم. بیش از ۹۰ میلیون دلار فروش، رکوردی است که این ستاره  موسیقی پاپ کانادا در ۱۲ ماه گذشته ثبت کرد. او بیشترین نرخ STREAMING را ثبت کرده و بخش عمده‌ای از درآمد خود را از تور برنامه‌ی «Boy Meets World» به‌دست آورده است. او همچنین قراردادهای پول‌سازی با اپل، ‌اسپیریت و نایکی بسته است.

۹۲ میلیون دلار برای دِ ویکِند

 ۹۲ میلیون دلار. با حدود ۵/۵ میلیارد استریم طی سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، او را یکی از محبوب های موسیقی بازهای فضای مجازی کرده است. اجراهای آخرین تورش، «آبل مکنن تسفی» سهم چشم‌گیری را در اقتصاد موسیقی نو داشته‌ است.

۸۸ میلیون دلار برای کولدپلی

کولدپلی

در این فهرست شاهد حضور پاپ-راکرهای غیر کانادایی و غیر آمریکایی هستیم که با تو خود به عنوان «سر پُررویا» مخاطبان زیادی را جذب کردند و در استادیوم‌های بسیاری در شهرهای جهان اجرا داشته‌اند که به صورت متوسط در هر شهر ۵ میلیون دلار سود داشته‌ و بیشتر درآمد زندگی حرفه‌ای آن‌ها از این راه بوده است. این گروه موسیقی انگلیسی درامد بیشتری از ادل کسب کردند.

راکرهای افسانه ای در رده ششم: گانز اند روزِز

۸۴ میلیون دلار. شاید عجیب به نظر برسد اما راکرهای افسانه‌ای با تورهای خود در پنج قاره به عرصه‌ی رقابت بازگشتند و توانستند بدون آنکه قرارداد تبلیغاتی قابل‌توجهی داشته باشند، درآمد خارق‌العاده‌ای کسب کنند. دنیا همچون موسیقی قرن بیستم میلادی، به راکرها و موسیقی راک علاقه زیادی داشته و این نوع موسیقی همچنان پر بیننده در یوتیوب و دیگر شبکه های اجتماعی دنبال می شود.

کولاک پسر کانادایی پر درآمد: ۳۹ میلیون دلار

جاستین بیبر پس از جنجال های ارتباط با سلنا گومز، همچنان در شبکه های اجتماعی پر مخاطب است و در دنیای لایک و فالوها، خیلی ها مشتاقانه دنبال اخبار و ترانه های جدید از او هستند. این خواننده کانادایی، بیشترین درآمد سالانه‌ی حرفه‌ای خود را از بیش از ۱۰۵ اجرای زنده در دوران رتبه‌بندی «فوربز» داشته است. او همچنین مبلغ زیادی از قرارداد با برند «کلوین کلاین» (CK) و آیکون‌های جاست‌اموجی (ایموجی‌های جاستین بیبر) و بیش از یک میلیارد چرخش استریمینگ به‌دست آورده است.

اینستاگرامی جاستین بیبر از مرز ۱۰۰ میلیون فالور گذشت. هم اکنون یک هشتم کل کاربران اینستاگرام، مخاطب صفحه او هستند

زاده شد برای دویدن و طوفان بروس اسپرینگستین

۷۵ میلیون دلار. آلبوم خاطره‌ساز «زاده‌شده برای دویدن» بروس در حدود ۱۰ میلیون دلار عایدی داشته و دیگر آلبوم او «فصل و شعر» به این درآمد افزوده است. او حالا مدتی است که روی صحنه نمی‌رود تا خود را برای سری جدید اجراهای خود در برادوی آماده کند. این گروه در رده هشتم ثروتمند ترین های موسیقی جهان قرار گرفته است.

اَدل همچنان پر درآمد

خواننده خوش چهره و خوش صدا انگلیسی، میلیون ها دلار درآمد در سال ۲۰۱۷ میلادی بدست آورد و جایزه آلبوم سال را نیز در مراسم گرمی از آن خود گرد. اما همه‌ی درآمد آن برای خود او بود. با وجود رد کردن بسیاری از قراردادهای تبلیغاتی در طول این سال‌ها، او هنوز هم درآمد بسیار زیادی از تورهای پیاپی خود به‌دست می‌آورد.

جدید ترین پست ادل به مناسبت ازدواج مگان و هری

متالیکا رتبه دهم


 شصت و شش میلیون دلار بخشی از درآمدهای متالیکا در سال ۲۰۱۷ میلادی بود. متالیکا به‌عنوان یکی از پیشگامان سبک راک‌متال از دهه‌ی هشتاد تاکنون،‌ به‌تازگی دهمین آلبوم خود با نام «متصل… به خودتخریبی» را منتشر کرده که با موفقیت مالی و استقبال بالای منتقدان مواجه شده است؛ ولی بخش زیادی از سود مالی گروه، از برگزاری تور دور دنیای آنها است که تا بهار ۲۰۱۸ ادامه دارد.

از التون جان تا جنیفر لوپز

التون جان با ۶۰ میلیون دلار درآمد و هم چنین تیلور سویفت با ۴۴ میلیون دلار در فهرست پر درآمد ترین فعالان موسیقی جهان قرار گرفت. گفتنی است که آلبوم REPUTATION تیلور سویفت در سال ۲۰۱۷ میلادی عنوان پر فروش ترین آلبوم جهان را بدست آورد. سلن دیون نیز که با تایتانیک کولاک کرد، در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از مرگ همسرش تورهای بسیاری برپا کرد که بیش از ۴۰ میلیون دلار برایش به ارمغان آورد.

آلبوم شهرت تیلور سویفت پر فروش ترین آلبوم سال ۲۰۱۷

جنیفر لوپز در سال ۲۰۱۷ میلادی کماکان به اجراهای پر استقبال خود در سلسله برنامه‌‌های دائمی «سین سیتی» ادامه می‌دهد و  به‌ تازگی تهیه‌کننده و داور برنامه‌ی تازه‌ای به نام «دنیای رقص» شده‌ است که به نظر میرسد تاثیر خوبی روی برندینگ او داشته باشد.

پیش بینی شما از پر فروش ترین آلبوم موسیقی سال ۲۰۱۸ چیست؟

منبع: فوربس
دیجیاتو
بدون نظر

ورود