تماشای فلامینگو، جغد شاخ دار، طاووس و صدها پرنده در «باغ پرندگان تهران»

گردش در بزرگ ترین باغ پرندگان ایران

تماشای فلامینگو، جغد شاخ دار، طاووس و صدها پرنده در «باغ پرندگان تهران»

باغ پرندگان تهران جایی در نزدیکی بزرگراه شهید بابایی، یکی از دیدنی ترین مقصدهای طبیعت گردی پایتخت ۲۳۰ ساله ایران است که این فرصت در تابستان که طول روز بیشتر از نیمه دوم سال است بهتر بوده و شما را با صدها گونه پرنده رنگارنگ آشنا میکند. تماشای شنای قوهای سفید و پلیکان ها و فلامینگوهای ایستاده صورتی، یک فرصت عالی برای گردشگری شهری چند ساعته در تابستان است که گزارش امروز سرویس گردشگری روزیاتو تلاش کرده تا شما را با این ظرفیت گردشگری دیدنی که برترین باغ پرندگان ایران نیز به شمار می رود آشنا کند. جایی که فاز دوم آن هنوز تکمیل نشده است و امیدواریم برای توسعه زیرساخت های گردشگری شهری پایتخت هر چه سریع تر به سرانجام برسد.

باغ پرندگان تهران در داخل یکی از پارک های جنگلی بزرگ تهران به نام لویزان قرار گرفته و پرنده هایی مثل طاووس، شترمرغ، شاهین و عقاب در آنجا نگهداری می شود. حیاتی وحشی دیدنی که برای تهرانی ها، دسترسی به آن آسان است و با اتوبوس و مترو میتوان خود را به یکی از تماشایی ترین مقصدهای توریستی پایتخت رساند. مشاهده پرنده ها در محیطی باز، یک فرصت عالی برای علاقمندان سلفی بازی اینستاگرام است.

حتما بخوانید: گشتی در باغ گل تهران در اتوبان شهید محلاتی

باغ پرندگان تهران در مساحتی به اندازه ۲۰ هکتار، بیش از ۲۰۰ گونه و ۲۰ هزار بال پرنده را در خود جای داده است و یکی از برترین باغ های پرندگان خاورمیانه به شمار می رود. همچون دریاچه خلیج فارس که بزرگ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه است و همچنین مجتمع تجاری لوکس ایران مال، این مجموعه تفریحی نیز اعتبار منطقه ای دارد.

مجموعه باغ پرندگان به دو بخش دشتچر و آبچر تقسیم بندی می شود. قسمت اول برای پرندگانی است که در قفس هستند یا نمیتوانند پرواز کنند و قسمت دوم هم پرندگانی است که آبزیست هستند. این منطقه با سنگفرش تزیین شده و محوطه سازی عالی برای گردشگری روزانه دارد.

درختچه ها و گل های زیبایی در اطراف سنگفرش ها کاشته شده تا سفری دیدینی را در باغ پرندگان تهران تجربه کنید. اگر به باغ پرندگان بروید، مانند پل طبیعت یا بوستان جوانمردان یا بوستان نهج البلاغه که از بوستان های بزرگ معروف پایتخت هستند، شما با سایه بان هایی از جنس چوب و نی و پوشال مواجه می شوید که برای استراحت و نوشیدن و خوردن، مکان های خوبی است. تابلوهایی به خط نستعلیق هم به خوبی شما را در این محوطه جذاب راهنمایی می کند. رد شدن از کنار آبشارها و برکه ها و پل های چوبی این مجموعه میتواند لوکیشن خوبی برای عکاسی باشد.

حتما بخوانید: گشتی در باغ ایرانی ده ونک- زیبا ترین باغ تهرانی ها

ورود به باغ پرندگان تهران

شما برای ورود به باغ پرندگان، میتوانید از قسمت های مختلف مجموعه استفاده کنید. ورودی باغ پرندگان در قسمت بالا قرار داشته و میتوان همه بخش های مجموعه را از زاویه دید عالی مشاهده کرد. پس از آن وارد مسیر پیچ در پیچی می شوید که روی سنگفرش ها، شما را به بخش های مختلف باغ می برد و پیش از آن باید بلیت تهیه کنید.

پرندگان باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران

کلاغ نوک قرمز

از بخش های جالب توجه در باغ پرندگان تهران می توان بخش ماکیان سانان اشاره کرد. این بخش، برای پرندگان اهلی است که از آن جمله می توان به مرغ و خروس فونیکس و مرغ و خروس لهستانی و مرغ و خروس ابریشمی اشاره کرد. فونیکس زادگاه آلمانی دارد و از مجبوب ترین ماکیان در ایران است. مرغ و خروس ابریشمی که مشاهده میکنید، زادگاهش در چین بوده و گفته شده که توسط مارکوپولو، جهانگرد ونیزی به جاده ابریشم وارد شد. کلاغ نوک قرمز هم از جمله دیدنی های باغ پرندگان تهران به شمار می رود.

پرنده های رنگارنگ باغ پرندگان تهران

از دیگر بخش های باغ پرندگان تهران می توان به بخش گنجشک سانان اشاره کرد. قسمتی دیدینی اما پر سر و صدا که تنوع زیادی دارد و برای کودکان این بخش جالب توجه خواهد بود. از عروس هلندی گرفته تا انواع سهره ها و فنچ و طوطی، میتوان در این بخش مشاهده کرد. قناری ۱۲ سانتی و فنچ استرالیایی و سهره طلایی از جمله پرنده هایی است که در این بخش شاهد خواهید بود.

جغد شاخ دار در باغ پرندگان تهران

از دیگر بخش های جالب توجه باغ پرندگان، پرندگان شکاری است که ابهت حیات وحش را میتوان از نزدیک شاهد بود. شاید تماشای عقاب از فاصله چند متری همیشه امکان پذیر نباشد. جغدهای شاخ دار در بخش پرندگان شکاری، از جمله دیدنی های این منطقه از باغ پرندگان تهران است که بچه های دهه شصتی را یاد عمو جون جغد شاخ دار کارتون به یاد ماندنی بنر می اندازد! بیشاز شصت گونه عقاب در این باغ وجود دارد که همانطور که میدانید، بینایی فوق العاده ای دارند. تماشای کرکس ها که اسید معده فوق العاده موثری دارند، از دیگر دیدنی های باغ پرندگان تهران خواهد بود. شاهین هم  تعدادی از شصت گونه آن در جهان در باغ پرندگان تهران در دسترس خواهد بود.

بخش پرندگان گرمسیری باغ پرندگان تهران هم دیدنی های بسیاردارد. این بخش زیر پوشش پلاستیکی قرار داشته و می بایست وارد محوطه سر بسته شوید. توکان، گونه ای از دارکوب سانان، قوی گردن سیاه که در شیلی یافت می شود، درنای تاجدار خاکستری یک متری و طوطی های سخنگو از جمله پرندگانی است که در بخش گرمسیری نگهداری می شود.

مشاهده پرندگانی که در بخش برکه ای باغ پرندگان قرار دارد نیز جذابیت بسیار دارد و لوکیشن خوبی برای عکاسی با پرندگان به شمار می رود. پرندگان به صورت آزادانه در برکه مشغول شنا کردن هستند و محوطه خوبی برای پیاده روی در اختیار شما است. در این منطقه، پلیکان و قرقاول و اردک و قو مشاهده می شود.

عکسی دیدنی از حیات وحش در باغ پرندگان تهران

بخش کبوتر ها در باغ پرندگان تهران، مقصد خوب کفتر بازهای پایتخت است که مخاطبان زیادی دارد. گوناگونی کبوترها در باغ پرندگان، شگفت انگیز است. کبوتر های این بخش را میتوان به مواردی چون: کبوتر دانفوس یا کله اسبی، کبوتر پشت فر، کبوتر کینگ اردکی و کبوتر دم چتری ۴۰ پر اشاره کرد.

از دیدنی ترین بخش های باغ پرندگان تهران میتوان به بخش طاووس ها اشاره کرد. طاووس برای همه مردم، نشان از قدرت و عظمت و شکوه و زیبایی خیره کننده است و نماد شاهان به شمار می رود. اگر میخواهید طاووس ببینید، به باغ پرندگان تهران بروید. طاووس هندی از جمله طاووس هایی است که در باغ پرندگان تهران در معرض دید قرار گرفته است.

باغ پرندگان تهران امکانات خوبی برای تفریح و استراحت دارد که از ان جمله میتوان به: پارکینگ، کافه و رستوران و بوفه، آلاچیق هایی برای نشستن، امکانات عکاسی با پرندگان و کارگاه نقاشی کودکان اشاره کرد.

چگونه به باغ پرندگان تهران برویم؟

 از مترو استفاده کنید. مسافت متروهای تهران به باغ پرندگان به نسبت زیاد است اما ایستگاه های پایانی خط دو (صادقیه-فرهنگسرا) به این مجموعه دسترسی نزدیک تری دارند. اگر می خواهید از مترو برای رسیدن به باغ استفاده کنید می توانید در ایستگاه های گلبرگ، شهید باقری پیاده شده و خود را با تاکسی به این مجموعه برسانید.

از اتوبوس استفاده کنید. مسیر اتوبوس های خط ۲۱۴ (پایانه شهید دستواره – پایانه افق) از روبروی باغ پرندگان عبور می کند. شما می توانید در ایستگاه شهرک شهید رسولی پیاده شوید و با اندکی پیاده روی خود را به ورودی باغ برسانید.

  • آدرس باغ پرندگان تهران: تهران-بزرگراه شهید بابایی شرق، بعد ازخروجی هنگام، لاین کند رو شهرک امید- خیابان کوهستان- باغ پرندگان تهران
  • تلفن: ۷۷۰۷۵۲۱۴

اگر به باغ تهران رفتید، تصاویر خود را از طریق کانال های روزیاتو در شبکه های اجتماعی ارسال کنید. فراموش نکنید که غذا دادن به پرندگان در باغ تهران ممنوع است.

منبع: ایرنا ، مهر
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود