پاتوق های شبانه تهرانگردی از «بام تهران» تا «استریت فود سی تیر»

تهرانگردی با طعم بستنی میوه ای و کباب

پاتوق های شبانه تهرانگردی از «بام تهران» تا «استریت فود سی تیر»

روزهای داغ تابستان ۹۷ با آغاز رقابت های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه همراه شد و نمایش فوتبال در کافه ها و رستوران ها سبب شد تا پارک ها و بوستان های بزرگ و کوچک این کلانشهر نیز تا پاسی از شب، مشتاقان زیادی را برای تماشای گروهی فوتبال به سمت خود جذب کنند. با فروکش کردن رقابت های فوتبالی و افزایش دما، برخی از هموطنان تهرانی، برای گذران شب های کوتاه تابستانی، به سمت مکان های نسبتا خنک شهر میروند تا هم گرمای تیر و مرداد آنها را کمتر اذیت کند و هم فرصت گردشگری و تفریح عصرگاهی و شبانه را در اختیار داشته باشند. سرویس گردشگری روزیاتو شما را با شماری از پاتوق های شبانه برای گذران تابستان آشنا میکند.

فوداستریت خیابان ۳۰ تیر
 • بوستان جوانمردان

یکی از بهترین گزینه های برای شبگردی تابستانی در غرب تهران، بوستان بزرگ جوانمردان است که در محیطی وسیع با مغازه های مختلف و امکان آسان پارک خودرو، میتوانید از فرصت های دوچرخه سواری و ورزش های توپی در زمینی بزرگ استفاده کنید و از آلاچیق های آن برای صرف شام به همراه خانواده و دوستان استفاده کنید. بوستان جوانمردان، حد فاصل بزرگراه همت و بزرگراه حکیم است و ۱۵۰ هکتار وسعت دارد و ۴۰ تندیس از مشاهیر ایران در آنجا نصب شده است. هر شب هزاران نفر به این منطقه مراجعه میکنند و تا دیر وقت در آن مشغول قدم زدن و بازی و صرف شام هستند. اگر از فرصت های تفریحی غرب پایتخت استفاده نکردید، بوستان جوانمردان را در نظر داشته باشید.

 • بوستان نهج البلاغه

برای هموطنان تهرانی که در شهرک غرب و سعادت آباد ساکن هستند، بوستان نهج البلاغه در طول سال، یکی از مقصدهای جذاب و ارزان و خوب گردشگری عصرگاهی و شبانه به شمار می رود و سال به سال به ظرفیت های تفریحی و سرگرمی و خدماتی و همچنین فضای سبز آن افزوده می شود. یکی از بهترین بوستان های پایتخت همین بوستان نهج البلاغه است که نزدیک اتوبان حیکم و یادگار امام قرار دارد. اگر خودتان را به بلوار شهید دادمان شهرک غرب برسانید، انتهای این بلوار به سمت پایین، یکی از ورودهای بوستان نهج البلاغه است. ده ها مغازه و رستوران در این بوستان، پاتوق خوبی را برای شبگردهای تهرانی فراهم کرده است. پل معلق بوستان نهج البلاغه را فراموش نکنید.

 • پارک ملت

نوستالژیک ترین پارک پایتخت پارک ملت است که در خیابان ولیعصر شمالی قرار دارد. پارک ملت به دلیل قرار گیری در شمال پایتخت، معمولا شب های خنکی را برای گردشگران شبگرد به ارمغان می آورد و بستنی فروش های متری روبروی پارک و رستوران و کافه های اطراف و همچنین داخل پارک، تا پاسی از شب به ارائه خدمات به گردشگران تابستانی مشغول هستند. پارک ملت دارای امکانات خوبی برای قدم زدن، بازی کردن کودکان و آلاچیق هایی برای نشستن و گذران شب های داغ تابستان در محیطی دل انگیز و روشن است. بالای پارک ملت، پردیس ملت یکی از بهترین پردیس های سینمایی مدرن کشور در اختیار هنردوستان است که تا پاسی از شب، به اکران فیلم های تابستانی سینمای ایران مشغول است.

 • پارک نیاوران

پارک نیاوران برای اهالی بالا شهر، یکی از پاتوق های شبگردی تهران است. کافه و رستوران و بستنی فروش های اطراف پارک نیاوران، فرصت خوبی برای گردشگری شبانه تهرانی ها فراهم کرده که توصیه میکنیم یکی از فرصت های گردشگری شبانه خود را در این پارک بگذرانید. اگر عصر به پارک نیاوران بروید، میتوانید فرصت گردشگری داخل مجموعه تاریخی نیاوران را بدست آورید. فرهنگسرای نیاوران نیز پایین پارک نیاوران قرار دارد.

 • دریاچه خلیج فارس

بزرگ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه، یکی از پاتوق های جذاب پایتخت نشینان به خصوص در شب های تابستان است. در اطراف دریاچه خلیج فارس، فرصت های گردشگری و تفریحی خوبی فراهم شده است که بام لند، یکی از آنهاست. امکان قایق سواری و استفاده از تفریحاتی که در این منطقه در اختیار شبگردها قرار گرفته، امکان خوبی برای تبدیل شدن این دریاچه به پاتوق تهرانی ها ایجاد کرده است. دریاچه خلیج فارس مترو ندارد و باید با خودرو شخصی عازم شوید.

 • پل طبیعت

پل طبیعت هر شب پذیرای هزاران گردشگر از همه نقاط پایتخت بوده و شب ها، غوغایی در آنجا از سر و صدای کودکان و نوجوانان برپاست. هم  برای کسانی که دوست دارند قدم بزنند و هم کسانی که علاقمند به دوچرخه سواری هستند و هم علاقمندان شبگردی در کافه و رستوران ها در فضایی خنک و سرسبز، پل طبیعت در حاشیه بزرگراه حقانی، گزینه خوبی برای شبگردی هیجان انگیز است. این پل چوبی تنها گزینه گردشگری نیست. منطقه تفریحی پل طبیعت بسیار گسترش یافته و شما میتوانید حداقل ۱ ساعت در آن پیاده روی کنید و بخش های مختلف آن را بازدید کنید و از رستوران راه چوبی آن برای شکم گردی استفاده نمایید.

 • بوستان جمشیدیه

معروف ترین بوستان سنگی تهران، بوستان جمشیدیه است که در خیابان امیدوار قرار دارد. بوستان جمشیدیه یکی از پاتوق های قدیمی تهرانی ها به شمار می رود و یکی از خنک ترین نقاط تهران برای شبگردی در شب های کوتاه تابستان.

 • درکه

درکه، سالها پاتوق شماره یک شبگردهای تهرانی در تابستان بوده و از همه نقاط شهر برای تفریح به این منطقه رجوع میکنند. درکه، فضای خوبی برای پیاده روی، شکم گردی و استراحت تا نیمه شب دارد و به نسبت در طول هفته خلوت است. درکه در شمال باغ سعد آباد قرار دارد.

 • دربند

برای عاشقان کوهنوردی شبانه، گزینه خوبی برای شبگردی است. رستوران های خوب و مناسبی در این منطقه در اختیار شبگردهای تابستانی قرار دارد و هر شب مملو از گردشگرانی است که از این منطقه به عنوان پاتوق دائمی برای گپ و گفت های هفتگی استفاده میکنند.

 • بام تهران

اگر شب های تابستان به بام تهران بروید، از پارکینگ کیپ تا کیپ آنجا تعجب خواهید کرد. جایی که تا پاسی از نیمه شب مملو از گردشگر است و آمده اند تا پیاده روی کوتاه را در مکانی خنک با انواع و اقسام رستوران های سنتی و فرنگی تجربه کنند. جایی برای تماشای زیبایی های شبانه تهران و همچنین سورتمه سواری!

 • خیابان سی تیر

استریت فود تهرانی ها که شهرت جهانی پیدا کرده است، یکی از گزینه های هیجان انگیز پایتخت نشین ها برای شبگردی تابستانی به شمار می رود. خیابان سی تیر، شب ها مملو از کافه ماشین هایی می شود که انواع و اقسام خوراکی و نوشیدنی ها را با قیمت های مناسب در اختیار گردشگران منطقه مرکزی پایتخت قرار می دهد. اگر قبل از ساعت ۵ عصر به این منطقه بروید، از امکان موزه گردی و گالری گردی در اطراف این منطقه میتوانید استفاده کنید. موزه ملی ایران و کاخ گلستان در اطراف خیابان سی تیر است.

 • پارک چیتگر

پارک چیتگر یکی از برترین پارک های تهران برای شبگردی تابستانی است. جایی  عالی برای دوچرخه سواری و شام خوردن در محیطی سرسبز. پارک چیتگر و پارک ارم، دو گزینه برای گذران روزههای تابستان به شمار می رود و یکی از پاتوق های شبانه تهرانی ها.

 • پارک پرواز

پارک پرواز، از جمله پارک های پر مخاطب تهران است که بیشتر پاتوق شبانه تهرانی ها در غرب پایتخت بوده و جایی خنک با امکانان تفریحی و شکم گردی خوب در اطرافش.

 • پارک پردیسان

از دیگر پارک های حاشیه اتوبانی تهران همین پارک پردیسان است. جایی شلوغ اما پاتوق مطلوب برای شبگردهای تهرانی. هنوز این پارک امکانات تفریحی کافی و مطلوبی ندارد.

 • پارک قیطریه
پاتوق های شبانه تهران
محصول بستنی فروش های روبروی پارک قیطریه

از قدیمی ترین پارک های تهران همین پارک قیطریه است. اگر خواهان بستنی های خاص هستید، بستنی فروش های روبروی پارک قیطریه را که تا پاسی از شب باز هستند و جشنواره ای از بستنی های میوه ای را با شکلات و نسکافه به سبک بستنی فروش های میلان و وین در اختیار شبگردها قرار می دهد را فراموش نکنید.

اگر شما هم پاتوق های شبانه دیگر تهران را می شناسید، به ما اطلاع دهید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود