تئاتر گردی هفتگی: از «آنشرلی» و «بهاره رهنما» تا «تناسخ ۳۵ تومان» در سالن های تهران

بهاره رهنما با تئاتر «تابستانی فراموشی» روی صحنه رفت

تئاتر گردی هفتگی: از «آنشرلی» و «بهاره رهنما» تا «تناسخ ۳۵ تومان» در سالن های تهران

تئاتر گردی بخشی از ظرفیت های گردشگری شهری است که کمکی به اقتصاد هنر و همچنین اقتصاد توریسم است. با تئاتر، میتوان بخشی از ادبیات ایران و جهان را آموخت و با دستاوردهای هنری عاشقان اجراهای صحنه ای آشنا شد و با استعدادهای مختلف دختران و پسران ایرانی در حوزه تئاتر آشنا شد. تئاتر در ژانرهای مختلف جذاب و آموزنده است و نکات و رهیافت هایی به مراتب بیشتر از سینما دارد و حقه های هنر هفتم در آن جایگاهی ندارد و ذهن منحرف فرعیات نمی شود.

در سرویس هنری روزیاتو در سالهای اخیر به معرفی هفتگی فرصت های گالری گردی و تئاتر گردی پرداخته ایم و با استقبال هنردوستان روزیاتو مواجه شده است. در گزارش امروز، جدید ترین برنامه تابستانی سالن های نمایش پایتخت را مرور میکنیم تا در روزهای گرم تابستان ۹۷ اگر فرصت گردشگری هنری داشتید، از برنامه های جذاب تئاتر در سراسر تهران آشنا شوید. در پایان نیمه اول تابستان داغ، تئاترهای جذابی چون: «ساعت ها»، «تلاش مذبوحانه ژان پل برشتوک پنجم برای تبدیل دنیا به جای بهتر»، تئاتر «خواستگاری»، تئاتر «شازده کوچولو»، «چارلی و کارخانه شکلات سازی»، «خسیس»، «هملت»، «دختر یانکی و ریچاد» از جمله برنامه هایی هستند که در تئاترهای خصوصی و دولتی به نمایش در می آیند.

مجموعه تئاتر شهر

پایتخت تئاتر ایران در روزهای پایانی  تیر و اوایل مرداد، شلوغ است و پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز بر داغ تر شدن تنور سالن هایش افزوده است.

 • نمایش خسیس نوشته ژان بابتیست مولیر و به کارگردانی مریم کاظمی از ۲۱ تیر ماه ساعت ۲۰ در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به روی صحنه است. حسین محب اهری، جمشید جهانزاده، ساقی زینتی، افشین زارعی وهومن رهنمون از جمله بازیگران این نمایش هستند.
 • نمایش تو مشغول مردنت بودی عنوان اثر نمایشی نوشته کامران شهلایی و به کارگردانی مژگان خالقی است که تا ۲۲ تیر ماه ساعت ۲۰ در سالن قشقایی این مجموعه اجرا می‌شود. بازیگران این نمایش معصومه کریمی، نوید بانی، فائزه بختیار و فاطمه بختیار هستند.
 • نمایش دیر راهبان به نویسندگی فرایرا دکاسترو و کارگردانی کیومرث مرادی است که تا ۲۲ تیر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو روی صحنه آمده است. در این نمایش رضا داودوندی، حمیدرضا رفاهی، هامون سیدی، سلمان صالحی، پانته‌آ قدیریان، محمد مسگری، میلاد معیری، محسن نوری و محمد ولی‌زادگان به عنوان بازیگر حضور دارند.
 • نمایش تلاش مذبوحانه ژان پل برشتوک پنجم برای تبدیل دنیا به‌جای بهتری … نوشته محمدحسین معارف و کارگردانی آناهیتا قرچه از ۱۹ تیر ماه ساعت ۱۸ با بازی خشایار قرچه و  حسام افسری در پلاتو اجرا پذیرای علاقمندان تئاتر است.

اجرایی از بازیگر سریال نوروزی

تماشاخانه ایرانشهر

کنسرت- نمایش لیلا و چند مسافر به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان از ۱۹ تیر ماه ساعت ۱۹:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن استاد سمندریان این تماشاخانه به روی صحنه است. علی عمرانی، فریبا متخصص، مهتاب نصیرپور، افشین هاشمی، سینا رازانی، احسان کرمی، سعید توکلی، سانیا سالاری، آلاله زارع طلب و محمد شاکری بازیگران نمایش هستد.

نمایش آمیز قلمدون نوشته اکبر رادی و به کارگردانی هادی مرزبان ساعت ۲۱ در تالار ناظرزاده کرمانی این تماشاخانه اجرا می‌شود. ایرج راد، فرزانه کابلی، نوشین تبریزی، آذر خوارزمی، سمیرا کریمی، حسن عسگری و رضا جلالوند بازیگران این اثر نمایشی هستند.

پردیس تئاتر شهرزاد

 • نمایش فلیک نوشته آنی بیکر به طراحی و کارگردانی محمدحسن معجونی از ۱۹ تیر ماه ساعت ۱۷، ۱۹:۳۰ و ۲۲ به روی صحنه است. نوید محمد زاده، ستاره پسیانی( مهمان از گروه بازی)، حسین حسینیان و برنا انصاری در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.
 • نمایش یک دقیقه و سیزده ثانیه ساعت ۲۱ در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه خواهد رفت و بازیگران آن پانته آ بهرام، سیما تیرانداز، مینا دریس و لادن مستوفی هستند. نویسنده این اثر نمایشی محمد چرم‌شیر و کارگردان آن شهرام گیل‌آبادی است.
 • نمایش دلاک‌ها نوشته فرهاد نقدعلی و کار شهرام عبدلی ساعت ۲۱:۳۰ در سالن شماره ۳ پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود. بهرام ابراهیمی، عمار تفتی، جمشید صفری، علی عطایی حور، محمد باقر مرادی، مجتبی طباطبایی و شهرام عبدلی بازیگران آن هستند.
 • نمایش آپارتاید نوشته و کار نگین ضیایی با بازی سپیده ضیایی، شادی ضیایی، حمیدرضا کمالپور، رامین معصومیان(مهمان از گروه ریگولیتو) ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره سه این تالار نمایشی اجرا خواهد شد.
 • نمایش درای بن اثر نیل دوفیلد، ترجمه حسین فدایی حسین و به کارگردانی ژاکلین آواره از ۲۲ تیر ماه ساعت ۱۸ در سالن شماره یک این تالار نمایشی اجرا می‌‌شود. ژاکلین آواره، مریم عسکری، ‌مجید علم بیگی و هومن مجابی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.
 • نمایش رومرز نوشته نیل سایمون و به کارگردانی بهروز محمودی بختساری و مینا رضاپور از ۱۹ تیر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه است و بازیگران این اثر نمایشی ساناز شاه علی، علی ریاحی، گلاره فعلی، مهیار کوچکی، رومینا آزادرضایی، معین کرمی، یاسمین فرخزا، سینا خوانساری و مرصاد فیضی هستند.
تئاتر

جدید ترین تئاتر بهاره رهنما

عمارت نوفل لوشاتو

 • نمایش غرب غمزده ساعت ۱۹ در سالن شماره ۲ این تماشاخانه اجرا می‌شود. بازیگران این اثر طاها محمدی، احمد سیارستمی، سارنگ بهمنی و دلارام اسدی هستند.
 •  نمایش پشت کلانتری، کوچه اول، تیر چراغ برق را با بازی مهدی برنس، سعیده جمشیدی، کیانا طالبی، کیان غلامی، یوسف فروتن، ‌ ارسلان محمدی و سعید نقی لو در سالن شماره ۲ این تالار نمایشی به روی صحنه آورده است. نویسنده این نمایش علی اصغری است.
 • نمایش جلوی تئاترشهر نوشته سلمان علی قارداشی و کار محمدحسین اسلامی از ۲۱ تیر ماه ساعت ۲۱:۳۰ با بازی محمد طاهری راد، محسن خامه چیان، هلیا امامی آل آقا، ساجده ملاکی، مریم مصباح و پویا کشاورز در سالن شماره ۲ این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

تالار مولوی

 • نمایش شکیل اونیل به نویسندگی، طراحی و کارگردانی علی حسین‌زاده و امیر کامران ساعت ۱۹:۳۰ در سالن کوچک تالار مولوی اجرا می‌شود. امیر کامران، علی حسین‌زاده و شکیبا عسگری در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.
 • نمایش پرده خانه تا ۲۲ تیر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. این اثر نمایشی نوشته بهرام بیضایی و کار شیما اسدی است. پرنیا بارزید، ابراهیم برزیده، نیکو پشوتن، امیرحسین حکیمی، مجید خلیلی، شادی شاه علی، عسل غروی، آیدا فرخ منش و کیمیا هوشمند بازیگران آن هستند.
 • نمایش آقا محمدخان نوشته و کار نوید معمار نیز در این تالار  روی صحنه است. بازیگران این نمایش امیرحسین باقریان، فرنوش شکری و رامونا رادی هستند.

تئاتر باران

 • نمایش شبیه رهایی ورای یک نفس به نویسندگی سروناز زمانی و کارگردانی ساناز زمانی تا ۲۲ تیر ماه ساعت ۲۱ در تئاتر باران به روی صحنه است و بازیگران آن مهدی بوسلیک، جواد پولادی، سارا شاهرودیان، شهاب عباسیان، مریم نقیبی  هستند.
 • نمایش کالاندولا براساس نگارش و خلق گروهی به کارگردانی احمد سلگی ساعت ۱۵:۳۰ و ۱۷ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود. فائزه اشراقی، مهشید باقری، ظهیرالدین جعفری، ملیکا حجیری، عباس خداقلی زاده، اشکان دلاوری، ابوالفضل سلحشور، هانیه صحرانورد، روژین صدرزاده، علی کارگری، نگین محمود زاده، مصطفی نوذریان و ریحانه ورودی در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

تالار هنر

 • نمایش شازده کوچولو نوشته بهرام جلالی پور و با بازی علی باروتی، هدیه حاج طاهری، هانی حسینی، سوده سعدایی و رعنا قادری از ۲۰ تیر ماه ساعت ۱۸:۴۵ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.
 • نمایش چارلی و کارخانه شکلات سازی به کارگردانی فریبا دلیری از ۲۱ تیر ماه ساعت ۲۰:۱۵ در این تماشاخانه به روی صحنه است.

خانه نمایش مهرگان

 • نمایش زخم‌های وحشتناک زمین بازی ساعت ۲۱:۳۰ در سالن شماره ۲ مهرگان اجرا می‌شود. نویسنده این اثر نمایشی راجیو جوزف، مترجم و کارگردان علی منصوری است و آیه کیان‌پور و محمد صدیق مهر بازیگران این نمایش هستند.
 • نمایش دختر یانکی اثر نیل سایمون و کار روزبه شفیعی از ۱۷ تیر ماه ساعت ۲۰ در سالن شماره ۲ این تماشاخانه به روی صحنه است و بازیگران آن امیررضا نظری، فریناز نسرین و روزبه شفیعی هستند.

سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان 

 • نمایش خواستگاری به نویسندگی مهدی میرباقری و کارگردانی مسعود براهیمی از ۱۹ تیر ماه ساعت ۲۱ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. مسعود براهیمی، دلارام ترکی، شاهده خدادادی، پیمان صفرزاده، مهدی ضیائیان پور و محسن مهری دروی در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.
 • نمایش هملت نوشته و کار علی افضل از ۱۹ تیر ماه ساعت ۱۹ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود. بازیگران این نمایش شیما صادقی، امین اکبری نسب، حسام الدین باتمانی، مجتبی بتوندی، حسام لک و علی افضل هستند.

تئاتر محراب 

 • نمایش خپلک نوشته ماندانا عبقری و کار پویا شش پری از  ۱۹ تیرماه روی صحنه می رود.
 • نمایش صندوق ما راز داره به نویسندگی مهدی صفاری‌نژاد و کارگردانی نسیم یاقوتی است. رامین مسییبی، شادی محمدی، علی رضا فتح علیان و  نینا فرشادی بازیگران و عروسک‌گردانان این نمایش هستند.

تماشاخانه سنگلج

نمایش نیرنگ و اورنگ نوشته سیدهاشم خان شافع و کار مرتضی برزگرزادگان ساعت ۱۸ با بازی محمدرضا آزادفرد، محمد پورا، الهه پور جمشید، مهناز غمخوار، داود معینی کیا، محمود موسوی و اسماعیل پور یوسف در این تماشاخانه به روی صحنه است.

خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر

نمایش ناتمام نوشته و کار پیمان یاحقی و پیمان می آبادی ساعت ۱۹ در این تماشاخانه اجرا می‌شود. پیمان می آبادی، محمد مغانی، سپیده تگریان و پیمان یاحقی در این اثر ایفای نقش می‌کنند. نمایش مایم و پاگانینی نوشته و کار علی ناصحی ساعت ۲۰:۱۵ در اداره تئاتر به روی صحنه است و بازیگران آن علیرضا ناصحی و علی دولتیاری هستند.

تماشاخانه شانو

نمایش تابستان فراموشی نوشته و کار بهاره رهنما با بازی بهاره رهنما و نسیم ادبی در تماشاخانه شانو به روی صحنه است. ساعت اجرای این اثر ۲۱ و ۲۲:۳۰ است. نمایش مرگ می‌آید به نویسندگی و کارگردانی محمد کرمی ساعت ۲۰ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود. بابک حضرى، نگار کمال خانى، فاطیما زارع، شمیم مجد الاسلامى، محمد بهترى راد و سارا نایب بازیگران نمایش هستند.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود