با تئاتر تاریخی و دیدنی مارینسکی سنت پترزبورگ روسیه آشنا شوید

نگاهی به سالن دیدنی اپرا و باله کشور همسایه

با تئاتر تاریخی و دیدنی مارینسکی سنت پترزبورگ روسیه آشنا شوید

مارینسکی یکی از جالب ترین مراکز رقص باله و اپرا و اجراهای صحنه ای در شهر زیبا و دیدنی سنت پترزبورگ روسیه، یکی از بهترین مقصدهای گردشگری هنری این کشور انگیز است. سنت پترزبورگ (ونیز شمال) را خوشگل ترین شهر قاره سبز مینامند. شهر تزارها و گالری ها و موزه ها. شهر هرمیتاژ. جایی که برای تماشای آثار آن، ماه ها زمان نیاز خواهید داشت. شهر پل های معلق و یکی از ۱۱ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که یکی از بازی های تیم ملی فوتبال ایران نیز در آنجا برگزار شد.

سنت پترزبورگ یکی از بهترین مقصدهای گردشگری و تحصیلی روسیه به شمار می رود که سالانه ده ها هزار هموطن از آن بازدید کرده و از ظرفیت های علمی و تحصیلی و توریستی آن استفاده می کنند. تئاتر مارینسکی جایی است که تماشای آن در زمان سفر به این شهر هیجان انگیز روس ها توصیه می شود. مراسم رقص باله و اپراهای بین المللی توسط برترین نوازندگان روسیه و اروپا و آمریکا و حتی آسیا، از جمله برنامه های ماهانه سالن مجلل مارینسکی سنت پترزبورگ است.

از ۲۰۰ سال پیش تا کنون، مارینسکی با هنرمندی استادانه طراحانش در این شهر خودنمایی می کند و ظرافت های فوق العاده هنری و بصری دارد. روس ها، عاشق ادبیات و تئاتر و سینما هستند و وقت زیادی صرف تئاتر گردی و گالری گردی میکنند. شناخت روسیه بدون تئاتر روسیه، امکان پذیر نخواهد بود. برترین سالن تئاتر روسیه را مارینسکی لقب داده اند که از سال ۱۷۸۰ تا کنون پذیرای هنرمندان و هنردوستان از سراسر جهان است.

اجرای اپرا های بین المللی در سالن تئاترمارینسکی سنت پترزبورگ روسیه

تصویری از نور پردازی جذاب مارینسکی

قدمت تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ روسیه، سالن های نمایش متعددی مثل تئاتر شهر تهران داشته که معروف ترین آن ها عبارت است از:‌ سالن تئاتر کوچک مالی که در ساختمانی چوبی کنار کلیسای Our Saviour on the Spilled Blood، تئاتر خصوصی ارمیتاژ، سالن ساخته شده در همان سال شروع به کار Antonio Rinaldi’s Bolshoy Kamenniy یا صخره بزرگ که امروز توسط هنرستان هنرهای زیبای Rimsky-Korsakov استفاده می شود و در مقابل آن تئاتر مارینسکی مدرن که در Teatralnaya Ploshchad به معنی میدان تئاتر قرار دارد.

در سال ۱۸۴۵ میلادی، سیرک تورهای مینیاتور الساندرو گورا ایتالیایی وارد شهر سنت پترزبورگ شد که به سرعت متوجه علاقه فوق العاده مردم به هنرهای نمایشی شد و فهمید می تواند ساختمان چوبی اجراهایش را در مقابل ساختمان تئاترBolshoy Kamenniy احداث کند.

تئاتر مارینسکی جدید در سال ۱۸۶۲ با اجرای زندگی یک تزار گلینکا افتتاح شد. ادوارد ناپروکن، که بیش از نیم قرن در تئاتر کار می کرد در سال ۱۸۶۹ به عنوان مدیر اجرایی تئاتر برگزیده ش، تئاتر ماریایینسکی و شرکت اپرا روسیه وارد یک دوره طلایی شدند و در آن ریمسکی-کورساکوف، موسورگسکی و چایکوفسکی اجرا شد.

شرکت ایمپریال باله در سال ۱۸۸۶ میلادی هنگامی که تئاتر Bolshoy Kamenniy کاملا تعطیل شد تبدیل به تئاتر مارینسکی شد. در آن زمان ماریس پتیپا افسانه ای رییس این انجمن بود و استیج های تئاتر مارینسکی بود که آثار کلاسیک فوق العاده از جمله زیبای خفته، نجوا و قوی سیاه بر روی اجرا رفت.

تقریبا در همان دوران بود که Victor Schroter معمار ارشد تئاتر سلطنتی شد. کار او در مارینسکی شامل بازسازی نما بعد از تخریبش در آتش سوزی سال ۱۸۸۰ و نوسازی در ابعاد بزرگ می شد که از سال ۱۸۸۳ تا ۱۸۹۶ به طول انجامید. در واقع این تغییران همان است که امروز می توانیم در این مجموعه مشاهده کنیم. در سال ۱۹۱۴ استیج مشهور مارینسکی که توسط الکساندر گولوین طراحی شده است نصب شد.

تئاتر مارینسکی

ایندکس سایت تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ برای رزرو بلیط

 برای مشاهده اطلاعات تئاتر مارینسکی و نمایش هایی که در گذشته و حال و آینده در آن اجرا شده و خواهد شد به سایت آن در این نشانی رجوع کنید. اینستاگرام ۷۰ هزار فالوری این تئاتر را نیز در این URL دنبال کرده و در محبوب ترین شبکه اجتماعی این روزها آن را دنبال نمایید.

https://www.instagram.com/mariinsky

در پایان توجه شما را با تماشای اجرای ۶ دقیقه ای یکی از هنرمندان کشورمان در این سالن مجلل جلب میکند.

تئاتر گردی در ایران و جهان را برای حمایت از اقتصاد هنر جدی بگیریم. اگر مسافر سنت پترزبورگ بوده و تجربه استفاده از  تئاتر ماریسنکی را دارید، نظرات و دیدگاه های خود را از طریق کامنت یا کانال های روزیاتو در تلگرام و اینستاگرام ارسال فرمایید.

حتما بخوانید: راهنمای تحصیل و گردشگری در سنت پترزبورگ روسیه

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود