با سامانه های استعلام سازمان ثبت اسناد و املاک آشنا شویم

۷ سامانه برای پیگیری اصالت اسناد و شکایت از دفاتر ثبتی

با سامانه های استعلام سازمان ثبت اسناد و املاک آشنا شویم

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با سازمان ثبت احوال کشور متفاوت است و ماموریت های مختلفی دارند. بعضا این دو سازمان با هم اشتباه گرفته میشوند. مثل سازمان دارایی و بیمه و شهرداری ها، از جمله سازمان های پر مراجعه در هفته بوده که ارباب رجوع بسیاری دارد. بخشی از خدمات سازمان ثبت اسناد را میتوان از طریق سامانه های ارائه شده پیگیری و دریافت نمود تا در هزینه و وقت صرفه جویی کنیم. توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با سامانه کاداستر روند صعودی داشته و امیدواریم روند دولت الکترونیک در ایران با تحول در این حوزه و حوزه های دیگر، سبب هوشمند سازی خدمات دولتی و حکومتی به شهروندان عصر ایران ۱۴۰۰ شود.

در گزارش امروز سرویس دانستنی های روزیاتو شما را با سامانه های مختلف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  آشنا میکنیم که روزانه هزاران مراجعه کننده دارد. این سازمان زیر مجموعه وزارت دادگستری نیست و زیر مجوعه قوه قضاییه به شمار می رود.

صفحه اداره کل کاداستر سازمان ثبت اسناد

استعلام ممنوع الخروجی اجرای اسناد رسمی

استعلام ممنوع الخروجی اجرای اسناد رسمی را در این لینک دنبال کنید. شما می بایست اطلاعات هویتی خود را شامل نام، نام خانوادگی، نام  پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه و کد ملی در فرم زیر وارد کنید.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

استعلام ممنوع الخروجی اجرای اسناد رسمی

فرم پیگیری آخرین وضعیت استعلام الکترونیک ملک

اگر میخواهید آخرین وضعیت ملک خود را به صورت اینترنتی استعلام کنید باید به این URL بروید و شماره شناسه یکتای استعلام که ۱۸ رقم است را وارد کنید.

فرم پیگیری آخرین وضعیت استعلام الکترونیک خانه

فرم طرح شکایت در خصوص خدمات الکترونیکی  ثبتی

اگر قصد طرح شکایت در خصوص خدمات ثبتی سازمان اسناد و املاک کشور را دارید، حتما به این نشانی مراجعه کنید و اطلاعات مورد نیاز از جمله نوع خدمت مورد شکایت و شناسه یکتا را با شرح مشکل وارد کنید. حتما شماره موبایل خود را نیز وارد نمایید.

فرم طرح شکایت خدمات ثبتی

وقتی فرم بالا را پر کردید، کد رهگیری به شما داده می شود که پس از گذشت مدتی میتوانید در صفحه زیر، آن را بررسی کنید.

فرم پیگیری شکایت

فرم تصدیق اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی

برای  تصدیق اصالت سند، شناسه  سند و رمز  تصدیق  مندرج در بالای  برگه سند، می  بایست فرم زیر را پر کنید.

فرم الکترونیکی بررسی اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی

سامانه پرداخت الکترونیک وجوه دفاتر اسناد رسمی

برای پرداخت وجوه دفاتر اسناد رسمی میتوانید از این لینک استفاده کنید که شما را در یک صفحه امن به صفحه شاپرک منتقل کرده و از طریق درگاه بانک ملی ایران نسبت به پرداخت اقدام میکنید.

سامانه پرداخت الکترونیکی وجوه دفاتر اسناد رسمی

اداره کل ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری

برای ثبت شرکت و موسسه میتوانید به سایت اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قوه قضاییه مراجعه کنید که در این نشانی قرار دارد.

سازمان ثبت اسناد

سامانه ثبت شرکت های قوه قضاییه

اگر برای انجام امور ثبتی با سوالی روبرو شدید، حتما با کارشناسان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در استان محل سکونت رایزنی کنید. استعلام اسناد را میتوانید از طریق سامانه های اشاره شده فوق الذکر دریافت کنید.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود