۱۰ دانشگاه برتر فنی و مهندسی اقیانوسیه را بشناسید

برترین دانشگاه های فنی استرالیا برای متقاضیان مهاجرت

۱۰ دانشگاه برتر فنی و مهندسی اقیانوسیه را بشناسید

دانشگاه های فنی و مهندسی استرالیا برای متقاضیان مهاجرت نیروی تخصصی به این کشور، فرصت های تحصیلی و تحقیقاتی و کارآموزی خوبی فراهم می کنند. چون دانشگاه های استرالیا بر خلاف اسکاندیناوی، رایگان نیستند، تحصیل در آنها با شهریه امکان دارد. اما فرصت های بورسیه بسیاری در اختیار شما قرار دارد.

حتما بخوانید: آشنایی با روش مهاجرت تخصصی به نیوزلند

۱۰ دانشگاه برتر استرالیا برای تحصیل در رشته های مهندسی

ده دانشگاهی که ما در ادامه معرفی می‌کنیم، جزو دانشگاه های برتر استرالیا در رشته‌های مهندسی محسوب می‌شوند؛ پس اگر قصد دارید در استرالیا به تحصیل بپردازید، با ما همراه شوید. فهرست زیر بر اساس رتبه‌بندی QS تهیه شده‌ است. به منظور اخذ پذیرش جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیایی، داشتن آیلتس ۶.۵ آکادمیک الزامی است. اگر به دنبال بورس تحصیلی هستید می بایست با اساتید دانشکده هدف مورد نظر خود مکاتبه کرده و رزومه ای از خود را در اختیار آن ها قرار دهید. معمولا از شما، بیانیه هدف (SOP) هم درخواست می شود تا ضمیمه مدارک کنید.

ترجمه رسمی کلیه مدارک بدون التزام به ممهور شدن به مهر وزارت خارجه و دادگستری نیز ضمیمه اپلیکیشن کنید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید آن است که پیدا کردن استاد با فاند یا کمک هزینه تحصیلی، کار آسانی نیست و باید پشتکار را چاشنی کار خود کنید. مهم آن است که در مقطع ارشد و دکترا، پروپزال تحقیقاتی شما در امتداد اولویت های تحقیقاتی دانشگاه مقصد به خصوص در حوزه فنی و مهندسی در استرالیا باشد.

دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)

دانشگاه استرالیا
دانشگاه ملبون استرالیا

از بهترین دانشگاه های فنی و مهندسی استرالیا،‌ دانشگاه ملبورن است که ایرانیان زیادی در آن مشغول به تحصیل در رشته های مهندسی مکانیک، برق، رباتیک، مهندسی پزشکی و صنایع هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

دانشگاه وایکاتو (University of Waikato)

دانشگاه کمتر شناخته شده اما معتبر دیگر، دانشگاه وایکاتو است که به نسبت سایر دانشگاه ها، اخذ ادمیشن از آن به دلیل فضای کمتر رقابتی دانشجویان بین المللی، آسان تر است. اما کیفیت آموزش مهندسی سطح بالایی دارد. به این URL  بروید.

دانشگاه ولونگونگ (University of Wollongong)

یکی از بزرگ ترین و برترین  دانشگاه های استرالیا بوده که بیش از ۳۲ هزار دانشجو دارد. اطلاعات بیشتر را در این نشانی دنبال کنید.

دانشگاه مک کوئر (Macquarie University)

اطلاعات تکمیلی را در این سایت دنبال کنید.

دانشگاه اوتاگو (University of Otago)

در این نشانی میتوانید رشته های ارشد و دکترا فنی و مهندسی دانشگاه اوتاگو را بررسی کنید.

دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)

دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) یک دانشگاه دولتی پیشرو در سطح جهان است که در پایتخت استرالیا، شهر کانبرا واقع است. سایت دانشگاه در این نشانی است. 

دانشگاه سیدنی (University of Sydney)

دانشگاه معروف سیدنی که یکی از پاتوق های تحصیلی ایرانیان در قاره اقیانوسیه است را در  این لینک دنبال کنید.

دانشگاه آدلاید (University of Adelaide)

دانشگاه آدلاید با بیش از ۱۵۰ سال قدمت،  یکی از برترین مقصدهای تحصیلی رشته های فنی و مهندسی در اقیانوسیه به  شمار می رود. جزییات رشته ها را در این نشانی دنبال کنید.

دانشگاه دیکین (Deakin University)

از دانشگاه های جدید خوب در حوزه فنی و مهندسی استرالیا میتوان به دانشگاه دیکین اشاره کرد که سال ۱۹۷۴ تاسیس  شده است. جزییات رشته ها را اینجا ببینید.

موسسه فناوری اینتک (InTech Institute of Technology)

موسسه فناوری اینتک استرالیا آخرین مقصد تحصیلی معتبری است که در این گفتار معرفی می کنیم. جزییات رشته ها را در این لینک دنبال کنید.

اگر قصد مهاجرت دارید، استرالیا و نیوزلند یکی از مقصدهای خوب مهاجرتی در جهان  است. دانشگاه های استرالیا را میتوانید از طریق نشانی فیسبوک و اینستاگرام آن ها نیز پیدا کرده و با ادمین صفحات برای کسب اطلاعات مربوط به ادمیشن و بورس و شهریه و شانس پذیرش تعامل کنید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • mehdi مهر ۹, ۱۳۹۷

    دیگه تو ایرانش با این هزینه ها نمیشه درس خوند استرالیا که از ارزو گذشته