غول بی شاخ و دم کیم جونگ اون؛ در قطار ضد گلوله شخصی رهبر کره شمالی چه می گذرد؟

غول بی شاخ و دم کیم جونگ اون؛ در قطار ضد گلوله شخصی رهبر کره شمالی چه می گذرد؟

از قرار معلوم کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، علاقه ی چندانی به سفرهای خارجی ندارد و کشور تحت حکومتش را به هر جای دیگری در دنیا ترجیح می دهد، چون به جز سه سفری که در سال گذشته ی میلادی به چین، کره جنوبی و سنگاپور داشت، از سال ۲۰۱۱ که به سمت رهبری کره شمالی منصوب شده سفر دیگری به خارج از کشورش نداشته است.

اما سه شنبه ی هفته ی گذشته، کیم جونگ اون، در سالگرد تولد ۳۵ سالگی اش راهی پکن، پایتخت چین شد تا طبق شنیده ها چهار روزی را در آنجا برای ملاقات با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین سپری کند.

اغلب رهبران دنیا با هواپیما سفر می کنند اما کیم جونگ اون مانند پدر و پدربزرگش ترجیح می دهد از قطار اختصاصی استفاده کند.

هفته ی گذشته، در رسانه های دولتی کره شمالی تصاویری پخش شد که کیم جونگ اون را در حال عبور از یک فرش قرمز و سوار شدن به قطار زره پوش خانوادگی خود نشان می داد؛ یک قطار ۲۱ واگنه ی سبز رنگ که بدنه ی آن منقش به یک خط افقی زرد رنگ است.

اطلاعات زیادی در مورد قطار خانوادگی کیم جونگ اون در دست نیست اما روایت ها و تصاویری که از گذشته باقی مانده نکات جالبی را درباره ی این قطار آشکار کرده است.

در ادامه به تصاویر و ویدئوهایی از رسانه های دولتی کره شمالی می پردازیم که گوشه هایی از قطار عجیب و مرموز رهبر کره شمالی را نشان می دهد.

قطار رهبر کره شمالی
تلویزیون کره شمالی روز سه شنبه ی هفته ی گذشته تصاویری از کیم جونگ اون در حال خروج از کره شمالی و راهی شدن به سمت پکن نشان داد. این تصاویر عبور کیم جونگ اون از روی فرش قرمزی منتهی به قطار و دست تکان دادن تعدادی از مقامات دولتی و افسران نظامی را نشان می داد که برای بدرقه ی رهبر کره ی شمالی به صف شده بودند.
کیم جونگ اون در سفر قبلی اش به چین در ماه مارس سال گذشته ی میلادی هم با همین قطار راهی پکن شده بود. گرچه این سفر به شدت مخفیانه انجام شد، اما شاهدانی از کره شمالی که متوجه ورود این قطار سبز رنگ با آن خط های زرد رنگش به چین شده بودند، بلافاصله قطار رهبران فعلی و قبلی کره شمالی را شناختند.
مواقعی که کیم جونگ اون با قطارش به سفر می رود، برق دیگر خطوط راه آهن را قطع می کنند تا کسی نتواند جلوی مسیر حرکت رهبر کره شمالی را بگیرد.
متوسط سرعت این قطار حدود ۵۹ کیلومتر در ساعت است. پایین بودن سرعت آن احتمالا به دلیل ضد گلوله بودن همه ی واگن ها است که همین مسأله وزن این قطار را بیشتر از قطارهای معمول کرده است.
این قطار یک پلکان متحرک مزین به فرش قرمز هم دارد که رهبر کره شمالی از روی آن به درون قطار قدم می گذارد. اما معلوم نیست که کیم جونگ اون در سفرهایش به چین از آن استفاده کرده است یا نه.
در یکی از واگن ها تعدادی مبلمان چرمی صورتی رنگ و میزهای چوبی کوچک وجود دارد. در تصویر بالا، کیم جونگ اون را به همراه همسرش، ری سول جو و دیگر مقامات کره شمالی می بینید که روی این مبلمان نشسته اند.
از قرار معلوم این واگن دست کم ۲۰ نفر را در خود جای می دهد.
ظاهراً به جز رنگ مبلمان، دیزاین داخلی واگن ها از زمان حکومت کیم جونگ ایل، پدر کیم جونگ اون، تغییر چندانی نکرده است. تصویر بالا از ویدئویی مربوط به سال ۲۰۱۱ است که ظاهر قبلی واگن ها را نشان می دهد.
در زمان رهبری کیم جونگ ایل، یک تلویزیون صفحه تخت، میز چوبی و کامپیوتر هم وجود داشت که همگی در انتهای یکی از واگن ها قرار داشتند. این میز و کامپیوتر امروزه در آرامگاه کیم جونگ ایل، در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی نگه داری می شوند. اما از سرنوشت تلویزیون اطلاعاتی در دست نیست.
کیم جونگ اون در قطار خود جلسه های رسمی هم برگزار می کند. تصویر بالا از ویدئویی مربوط به سال ۲۰۱۵ است که کیم جونگ اون را در حال صحبت با مقامات کره شمالی، دور یک میز کنفرانس سفید رنگ، در جریان یکی از سفرهای داخلی او نشان می دهد.
با این حال، از قرار معلوم کیم جونگ اون، بر خلاف پدرش، مک بوک های اپل را به کامپیوترهای رومیزی ترجیح می دهد.
کیم جونگ ایل، رهبر سابق کره شمالی، مجلل سفر می کرد. قطار او مملوء از انواع شراب قرمز، چاپ استیک هایی (چوب های غذاخوری) از جنس نقره و هر چیز دیگری از هر نقطه ی دنیا بود که او دوست داشت آن ها را داشته باشد. منبع این اطلاعات، صحبت های کنستانتین پولیکوفسکی، یکی از مقامات روسی است که در اوایل دهه ی ۲۰۰۰ میلادی با رهبر فقید کره شمالی به سفر رفته بود، یعنی در همان دوره ای که بقیه ی مردم کره ی شمالی، بعد از سال ها قحطی، با کمک های بشر دوستانه ی بین المللی زندگی خود را می گذراندند.
پولیکوفسکی گفته بود «تو اون قطار می شد هر نوع غذای روسی، چینی، کره ای، ژاپنی و فرانسوی رو سفارش داد.» این ویدئو بخشی از واگن غذاخوری قطار در دوران کیم جونگ ایل را نشان می دهد که طبق شنیده ها از آن زمان بازسازی شده است.
معلوم نیست که کیم جونگ اون هم مانند پدرش عادت دارد مجلل سفر کند یا نه، اما او به خسیس بودن هم معروف نیست و طبق شنیده ها، به پنیر سوئیسی و انواع مشروبات گران قیمت مثل شامپاین و کنیاک علاقه دارد.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به عادت های عجیب رهبر کره شمالی در سفرهایش

حقایقی جالب و خواندنی درباره همسر رهبر کره شمالی

قدرتمندترین زن کره شمالی کیست؟ با خواهر مرموز و پر نفوذ رهبر کره شمالی آشنا شوید

حقایقی جالب درباره کودکان کشور کره شمالی و دنیای ویژه آن‎ها

داستان هایی هولناک از تجاوز و سوء استفاده جنسی مقامات کره شمالی نسبت به زنان این کشور

زندگی حیوانی: سرگذشت دردناک جوان اهل کره شمالی پس از بارها ناکامی در فرار از کشور

۱۰ قانون جالب و باورنکردنی که تنها در کره شمالی خواهید دید

۱۶ حق ساده ای که شهروندان کره شمالی از آن ها محروم هستند

آیا می دانید دلیل جدایی طولانی مدت کره شمالی و جنوبی چیست؟

دنیای کیم جونگ اون؛ در مورد رهبر جوان کره شمالی چه می دانیم؟

منبع: businessinsider
دیجیاتو
بدون نظر

ورود