نگاهی به «کوچک‌ترین هتل جهان» در دل یک فولکس قورباغه‌ای

نگاهی به «کوچک‌ترین هتل جهان» در دل یک فولکس قورباغه‌ای

همه ما وقتی ماشین به خرج می افتد، آن را فروخته و یک دستگاه جدید را جایگزینش می کنیم. اما یک مرد اردنی، فولکس قورباغه‌ای قدیمی و از کارافتاده خود را نه تنها دور نینداخته، بلکه آن را به محلی برای اقامت مسافران هم تبدیل کرده است.

محمد الملاحیم، ۶۶ ساله و متولد و سالکن اردن، با افزودن تجهیزات لازم برای خواب و استراحت به یک دستگاه فولکس بیتل، آن را به ادعای خودش به «کوچک‌ترین هتل جهان» تبدیل کرده است. وی اعتقاد دارد که این ماشین در وسط بیابان های الجایا حکم یک هتل ۵ ستاره را برای مسافران دارد.

الملاحیم در این رابطه گفته: «این روستا محل تولد من است، من این جا بزرگ شده ام و همه زندگی ام نیز در همین روستا سپری شده است. هدفم از این کار این بوده که نظر گردشگران جهانی را به این منطقه از جهان جلب کنم. می خواهم با این کار، توریست های بین المللی به این منطقه آمده و موجب رونق وضعیت اقتصادی روستا شوند. اینجا مملو از مناظر و چشم‌اندازهای زیباست.»

روستای الجایا در نزدیکی الشوباک واقع شده و جمعیت زیادی از آن به دیگر شهرهای اردن سفر کرده اند. از این رو، بخش اعظمی از این روستا متروکه و بیابانی است. اما قلعه های باستانی از قرن ۱۲ میلادی در این منطقه بر جا مانده که می توان آن ها را به عنوان جاذبه های گردشگری بشمار آورده و به واسطه آن ها جلب توریست کرد.

ابوعلی در سال ۲۰۱۱ میلادی پس از بازنشستگی ایده این هتل را اجرایی کرده و درب خودروی خود را برای اقامت مسافران باز گذاشته است.

در کابین این ماشین، پارچه ها و ملحفه های گلدوزی شده و زیبا که توسط دختر ابوعلی دوخته شده اند، به چشم می خورد. به ادعای صاحب این هتل، یک شب اقامت در این فولکس بسیار آسان است و با هتل ۵ ستاره هیچ فرقی ندارد!

جالب است بدانید که عنوان «کوچک‌ترین هتل جهان» در کتاب رکوردهای گینس به هتلی به نام Eh’häusl در آمبرگ آلمان تعلق دارد. پهنای اتاق فقط ۲.۵ متر است.

همچنین باید اشاره کنیم که علاقه اوعلی برای راه‌اندازی این هتل به قدری زیاد بوده که از بانک دولتی وام گرفته و برای هتل خودش یک لابی درون صخره ساخته و نام Baldwin’s Grotto به آن داده است. وی در تالار هتل با قهوه، چای و اسنک های محلی اردن از مهمان ها پذیرایی می کند.

همچنین یک کیوسک کوچک نیز در آن جا نصب شده و در آن صنایع دستی، زیورآلات سنتی، سنگ های قیمتی، دست‌سازه های مسی و عتیقه‌جات به عنوان سوغاتی منطقه فروخته می شود.

شایان ذکر است که این هتل تنها گنجایش پذیرایی از دو مهمان به طور همزمان را دارد. ابو علی گفته که در طول سال پذیرای مهمان های متعددی از کشورهای مختلف جهان است.

در آخر هم بگوییم، افرادی که به اردن سفر می کنند، در صورتی که قصد اقامت در این هتل کوچک را نداشته باشند، می توانند نوشیدنی ها و غذاهای محلی که توسط همسر و دختر ابوعلی مهیا می شوند را امتحان کرده و لذت ببرند.

هزینه یک شب اقامت در هتل فولکس قورباغه ای، ۴۰ دینار اردن است.

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود