با شیلا کرگهد آشنا شوید؛ عکاس اختصاصی ترامپ که همیشه و همه جا همراه او است

با شیلا کرگهد آشنا شوید؛ عکاس اختصاصی ترامپ که همیشه و همه جا همراه او است

طی دهه های گذشته، افراد زیادی به عنوان عکاس ارشد کاخ سفید انجام وظیفه کرده اند. اما شیلا کرگهد، که طی دو سال گذشته، عکاس اختصاصی دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا بوده است، دومین زن در تاریخ است که در این جایگاه در کاخ سفید فعالیت می کند. در ادامه با این زن و کار او بیشتر آشنا خواهیم شد.

عکاس اختصاصی دونالد ترامپ

شیلا کرگهد بزرگ شده ی ایالت کنتیکت آمریکا است. پدر و مادر او در آنجا یک تاریکخانه ی عکاسی داشتند و اینگونه بود که شیلا از سنین بسیار پایین با دنیای عکاسی آشنا شد.

کرگهد در دوران ریاست جمهوری جورج دبیلو. بوش، عکاس اختصاصی بانوی اول آن زمان آمریکا یعنی لارا بوش بود.

در همان دورانی که شیلا مسئولیت عکاسی اختصاصی از همسر جورج دبلیو. بوش را بر عهده داشت، این فرصت به وجود آمد که از مراسم ازدواج دختر رئیس جمهور وقت آمریکا، جنا بوش، در سال ۲۰۰۸ عکاسی کند.

کرگهد عکاس کمپین انتخاباتی سارا پیلین -فرماندار سابق و جنجالی ایالت آلاسکا- در سال ۲۰۰۸ هم بود.
شیلا در اینباره می گوید: «عکاسی برای فرماندار پالین، مرا یک قدم در عکاسی سیاسی جلو برد.»

کرگهد کمی پیش از روز تحلیف ترامپ در سال ۲۰۱۷، به عنوان عکاس ارشد کاخ سفید به دولت دونالد ترامپ پیوست. از آن زمان، او همیشه و همه جا، رئیس جمهور آمریکا را همراهی می کند.

عکاس کاخ سفید نسبت به عکاسان مطبوعاتی دسترسی بسیار بیشتری به رئیس جمهور دارد و همین مسأله، دیدی بسیار نزدیک و شخصی از رئیس جمهور در بعضی از تاریخی ترین لحظات زندگی کاری او، در عکس های عکاس اختصاصی اش به وجود می آورد.

کرگهد دومین زن در تاریخ است که در جایگاه عکاس ارشد کاخ سفید فعالیت می کند.
او در اینباره می گوید: «قطعاً خیلی افتخار می کنم که در این جایگاه هستم. فکر می کنم این مقام برای هر کسی -چه زن، چه مرد- واقعاً باعث افتخار باشد.»

یکی از ملزومات این شغل این است که دائماً در سفر هستید.
شیلا در اینباره می گوید: «وقتی وارد کالج و درگیر زندگی شدم فهمیدم که همیشه دوست داشتم کاری داشته باشم که سفر به دور دنیا و زندگی در هتل و همینطور عکاسی جزئی از آن باشد.»

کرگهد می گوید که هنگام عکاسی اغلب از یک چهار پایه استفاده می کند: «با این کار می توانم نه از زاویه ی رو به بالا، بلکه از بالا به پایین عکس بگیرم. این چهارپایه را با خودم به کاخ سفید هم آورده ام، چون قد رئیس جمهور ۱۸۲ سانتیمتر است و من ۱۵۸ سانتیمتر هستم.»

عکاسی ارشد کاخ سفید به مهارت های مختلفی نیاز دارد.
شیلا در اینباره می گوید: «عکاس کاخ سفید فقط تاریخ را مستند نمی کند، بلکه کارهای دیگری هم به عهده دارد. شما هم عکاس رویداد هستید، هم مدیر عملیاتی که برای گروه تعیین می کنید کجا مستقر شوند تا به همه ی زوایا دسترسی داشته باشند. هم عکاس مستند هستید، هم عکاس خانوادگی و هم عکاس پرتره. اگر رئیس جمهور ورزشکار یا اهل ورزش باشد، باید عکاس ورزشی هم باشید.»

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود