خاندان های سلطنتی دنیا چه ولخرجی هایی با ثروت عظیم خود می کنند؟

خاندان های سلطنتی دنیا چه ولخرجی هایی با ثروت عظیم خود می کنند؟

طبق تخمین ها، زایمان مگان مارکل، عروس خاندان سلطنتی بریتانیا، یک میلیون دلار هزینه داشته است. مراسم بیبی شاور (مهمانی زنانه ای که برای مادران باردار توسط دوستان و آشنایان شان برگزار شده و در آن به مادران هدایایی داده می شود) مجللی که در نیویورک برای مارکل برگزار شد، ۲۰۰ هزار دلار خرج برداشت و علاوه بر این، هزینه ی بسیار زیادی صرف لباس های گران قیمت دوران بارداری او شد، بنابراین خاندان سلطنتی مبالغ هنگفتی برای دوشس ساسکس هزینه کرده است. با این حال، این مبالغ در مقایسه با ولخرجی های دیگر خاندان های سلطنتی ، بسیار اندک به نظر می رسد. برای مثال، ملکه ی دانمارک ۵ میلیون دلار را فقط صرف ساخت تابوت اختصاصی اش کرده و پادشاه برونئی هم نزدیک به ۵ هزار ماشین دارد.

اما این ها فقط دو مورد از چنین ولخرجی هایی هستند و در ادامه می خواهیم ببینیم ثروتمندترین خاندان های سلطنتی دنیا چطور با ثروت عظیم خود ولخرجی می کنند.

ولخرجی های خاندان های سلطنتی

شاه هارلد، فرمانروای نروژ، ۳۰ میلیون دلار ثروت دارد.

ثروت عظیم او در سبک زندگی مجللش کاملاً مشهود است. شاه هارلد اغلب با کشتی تفریحی سلطنتی اش به نام KS Norge سفر می کند که یکی از سه کشتی تفریحی سلطنتی باقیمانده در اروپا است.

شاه هارلد گرچه ثروت زیادی دارد، اما گفته می شود فقط ۲۳ دلار سهام دارد.
پادشاه نروژ در شرکت یکی از دوستانش، از زمان تأسیس آن در سال ۱۹۸۴، سهام دارد. در آن زمان او هنوز ولیعهد نروژ بود.

مارگارت، ملکه ی دانمارک، طبق تخمین ها، ۴۰ میلیون دلار ثروت دارد.

ملکه ی ۷۸ ساله دانمارک، در سال ۲۰۱۸، ۵ میلیون دلار را صرف ساخت تابوت اختصاصی اش کرد.
این تابوت که از شیشه و نقره ساخته شده، کار ساخت آن ۱۵ سال به طول انجامید و در سال ۲۰۱۸ تکمیل شد.
این تابوت تا زمان مرگ ملکه، در کلیسای جامع روسکایلد دانمارک مخفی باقی خواهد ماند.

طبق تخمین ها، پرنس هری و پرنس ویلیام، نوه های ملکه ی بریتانیا، هر کدام حدود ۴۰ میلیون دلار ثروت دارند.

نزدیک به یک ماه قبل، پرنس هری و همسرش، مگان مارکل، صاحب یک پسر شدند. طبق تخمین ها، یک میلیون دلار صرف هزینه های دوران بارداری مگان مارکل شد.

تخمین ها نشان می دهد، این زوج سلطنتی ۶۵،۵۶۰ دلار را صرف بازسازی اتاق کودک خانه ی خود یعنی عمارت فراگمور، کردند.

شاه کارل شانزدهم گوستاف سوئد، ۷۰ میلیون دلار ثروت دارد. طبق تخمین ها، مراسم ازدواج سلطنتی او با سیلویا سامرلاث در سال ۱۹۷۶، ۱/۱ میلیون دلار هزینه برداشت.

گروه موسیقی مشهور Abba، شب قبل از مراسم ازدواج زوج سلطنتی، یک اجرای اختصاصی برای آن ها داشتند.

پرنس چارلز، وارث تاج و تخت بریتانیا، طبق شنیده ها، ۴۰۰ میلیون دلار ثروت دارد.
اصلی ترین منبع درآمد پرنس چارلز، دوک نشین کورنوال است، یک ملک خصوصی که در سال ۱۳۳۷ میلادی به دست ادوارد دوم پایه گذاری شد.
این دوک نشین شامل ۵۳۰ کیلومتر مربع از زمین های ۲۳ کشوری می شود که جزء خاک برتانیا محسوب می شوند. بیشتر این زمین ها در جنوب غربی انگلستان واقع شده اند.

پرنس چارلز بخشی از ثروتش را صرف تیم پیشخدمت های خانه اش یعنی عمارت کلارنس، می کند. وارث تاج و تخت بریتانیا مقررات سفت و سختی برای برنامه ی صبحگاهی اش دارد.
به گفته کارکنان سابق عمارت کلارنس، به دستور پرنس چارلز پیژامه ی او هر روز صبح اتو زده می شود، بندهای کفش های او هم اتو زده می شود، درپوش وان حمام در حالت خاصی گذاشته می شود و دمای آب دقیقاً ولرم تنظیم می شود.

از قرار معلوم، کارکنان عمارت پرنس چارلز بین خودشان او را «شاهزاده ی نازپرورده» خطاب می کردند.
همچنین طبق گفته های کارکنان سابق عمارت کلارنس، به دستور پرنس چارلز، یکی از پیشخدمت های او هر روز صبح باید دقیقاً به اندازه ی یک اینچ خمیر دندان روی مسواک او بمالد.

ثروت ملکه الیزابت دوم ۴۸۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

طبق شنیده ها، ملکه ی بریتانیا ۲۰۰ کیف دستی دارد.
کیف های دستی الیزابت دوم، جزء جدایی ناپذیر استایل او هستند و امکان ندارد که او را جایی بدون کیف دستی های معروفش ببینیم. طبق شنیده ها، ۲۰۰ کیف دستی ملکه از دو برند مورد علاقه اش یعنی Launar و CEO هستند.

ملکه الیزابت، اقامتگاه های مختلفی در سراسر بریتانیا دارد که تعطیلات خود را در آنجا سپری می کند. یکی از اقامتگاه های محبوب ملکه که او زیاد به آنجا سر می زند، قصر بالمورال، در اسکاتلند است. طبق شنیده ها، یک کلونی از خفاش ها در تالار اصلی قصر زندگی می کنند.

پرنس آلبرت موناکو، طبق تخمین ها، ۱ میلیارد دلار ثروت دارد.

پرنس آلبرت که پسر بازیگر فقید سینمای هالیوود، گریس کلی، است، در سال ۲۰۱۶، خانه ی مادرش در شهر فیلادلفیای آمریکا را به مبلغ ۷۵۴ هزار دلار خریداری کرد.
این خانه به طور کامل بازسازی شد و برای بازدید عموم افتتاح شد.

محمد ششم، پادشاه مراکش، ۵/۷ میلیارد دلار ثروت دارد. بعد از مرگ پدرش، شاه حسن، در سال ۱۹۹۹، ۳۵ درصد از سهام یک شرکت هولدینگ به محمد ششم به ارث رسید. این شرکت هولدینگ در بزرگ ترین بانک مراکش سهام دارد.

مهمانانی که به دیدار پادشاه مراکش می روند، اغلب در هتل لوکس و پنج ستاره ی «رویال منصور» اسکان داده می شوند. برای ساخت این هتل بودجه ی مشخص و محدودی در نظر گرفته نشد و هر قدر که ساخت آن هزینه می برد برای آن پرداخت می شد.

هیلاری کلینتون، جان لجند و سم اسمیت، همگی زمانی در این هتل مجلل اقامت داشتند. هر شب اقامت در ارزان ترین اتاق هتل رویال منصور ۹۲۵ دلار هزینه دارد.

هانس آدام،پرنس کشور لیختن اشتاین، ۷ میلیارد دلار ثروت دارد.

در سال ۲۰۰۰، او ۱۲ میلیون دلار از ثروتش را به مؤسسه ی تحقیقات خودمختاری لیختن اشتاین ِ دانشگاه پرینسون اهدا کرد.
هانس آدام دوم این مبلغ را به برنامه ی تحقیقاتی دانشگاه پرینستون بخشید تا صرف آموزش، تحقیق و انتشار مقالات مرتبط با موضوع خودمختاری شود.

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، امیر ابوظبی و حاکم امارات متحده عربی، ۱۸ میلیارد دلار ثروت دارد. او دومین صندوق پول بزرگ دنیا یعنی سازمان سرمایه گذاری ابوظبی را اداره می کند. این صندوق حدود ۷۳۳ میلیارد دلار ارزش دارد.

سلطان حسن البلکیاه، پادشاه برونئی است. گفته می شود او ۲۰ میلیارد دلار ثروت دارد.

این ثروت عظیم در سبک زندگی او کاملاً مشهود است. طبق شنیده ها، او بیش از ۵ هزار ماشین دارد که در مجموع ۴ میلیارد دلار قیمت دارند.

طبق شنیده ها، در دهه ی ۱۹۹۰، نیمی از آمار خرید ماشین های رولز رویس در دنیا متعلق به خاندان او بود. بلکیاه ۵۰۰ خودروی رولز رویس دارد و آخرین رولز رویس مدل Phantom VI هم به او تعلق دارد.
در سال ۲۰۱۱، نام سلطان برونئی با رکورد داشتن بزرگ ترین کلکسیون ماشین های رولز رویس دنیا، در کتاب گینس به ثبت رسید.
البته او ماشین های دیگری هم از برندهای لامبورگینی، فراری و مرسدس بنز دارد.

اما علائق عجیب و غریب و پر هزینه ی سلطان برونئی به اینجا ختم نمی شود. حسن البلکیاه علاقه ی خاصی هم به حیوانات وحشی دارد. او حتی یک باغ وحش اختصاصی برای خودش دارد، که ۳۰ ببر بنگال در آن نگهداری می شوند. این باغ وحش یکی از مکان هایی است که رهبران دنیا هنگام سفر به برونئی از آن بازدید می کنند.

ماها واجیرا لونگ کورن، پادشاه تایلند، ثروتمندترین فرد این فهرست به شمار می رود، به طوری که ثروت او ۳۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

حدود یک ماه پیش بود که خبر ازدواج او با بادیگاردش، دنیا را غافلگیر کرد.

این ازدواج غافلگیر کننده سه روز بعد از مراسم تاجگذاری پادشاه تایلند انجام شد. طبق تخمین ها، مراسم تاجگذاری او ۳۰ میلیون دلار هزینه برداشت.
مدت زیادی طول کشید تا مراسم تاجگذاری پادشاه تایلند برگزار شود، چون این کشور عزادار مرگ پدر او، شاه بومیبول بود که مراسم تشییع او در سال ۲۰۱۷ برگزار شد.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود