انتشار صدها هزار کامنت درباره ایران در اینستاگرام ترامپ

هشتگ «انتقام سخت» زیر پست‌های سال نو ترامپ

انتشار صدها هزار کامنت درباره ایران در اینستاگرام ترامپ

اینستاگرام دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از چند روز پیش در پی ترور سردار سلیمانی و همرزمانش در بغداد، پاتوق مخالفان جنگ طلبی و تروریسم دولتی کاخ سفید شده است.

دونالد ترامپ ساعاتی پس از انتشار خبر شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در بغداد، با انتشار پرچم آمریکا در توییترش، تبریک گفت. دو روز بعد ایران را به حمله موشکی به ۵۲ نقطه حساس و فرهنگی تهدید کرد.

او اکنون آیفون به دست ترین مسئول آمریکایی است و توییت هایش، اروپا و کنگره و سنا و مردم ایالات متحده را به وحشت انداخته است. صفحه رسمی ترامپ در اینستاگرام، بیش از ۵۲۵۰ پست در چند سال اخیر منتشر کرده و ۱۶ میلیون دنبال کننده دارد.

ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور امریکا، فعال ترین مسئول عالی رتبه آمریکا در فضای مجازی است به گونه ای که برای انتشار مطالبش در این رسانه، معمولا از کسی مشاوره نمی گیرد. موضوعی که در عرصه سایبر دیپلماسی، سابقه ندارد.

اینستانوشته های ترامپ در این صفحه، ظرف ۷ روز اخیر با میلیون ها کامنت مخالفان جنگ طلبی آمریکا و منتقدان سیاست های آمریکا در خاورمیانه همراه شده است. بسیاری از کامنت هایی که علیه رئیس جمهور آمریکا در اینستاگرامش منتشر شده، با کلمات فارسی، عربی و انگلیسی بوده و با هشتگ «انتقام سخت» همراه شده است. برخی از کاربران از هشتگ قاسم سلیمانی (#ghasemsoleimani) در کامنت های خود استفاده می‌کنند که تا کنون بیش از ۲۵ هزار عکس روی آن تگ شده است.

حتما بخوانید: هزاران کامنت درباره ایران زیر پست‌های دختر ترامپ در اینستاگرام

برخی از کامنت های مخالفان سیاست های جنگ طلبانه ترامپ در خاورمیانه، با هزاران لایک کاربران غیر ایرانی اینستاگرام نیز مواجه شده است. در ادامه نگاهی داریم به واکنش گسترده کاربران اینستاگرام در برابر اظهارات جنگ طلبانه رئیس جمهور جنایتکار آمریکا.

اینستاگرام ترامپ
یکی از کاربران در کامنتی زیر جدید ترین پست اینستاگرامی ترامپ که دوشنبه شب منتشر شد نوشت: قای ترامپ ،اصلا کاری به سیاست ندارم و هیچ تجربه ایی از سیاست ندارم،ولی اون یک درصد توافقو که قرار بود صورت بگیره رو جلوشو بستی،و اینو بدون تخت جمشید تخت داره ،مادر….وقت دارد.
این پست را ترامپ ۲ روز پس از شهادت سردار سلیمانی منتشر کرد. صدها هزار کامنت دریافت کرده است. یکی نوشت: حتی اگر تنها یک روز در جهان باقی بماند و حتی اگر تنها یک ایرانی باقی مانده باشد ، انتقام آمریکا و ارتش ناجوانمردانه آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.
بیش از ۱۲۰ هزار کامنت توسط ایرانیان و کاربران ضد سیاست های جنگ طلبانه ترامپ زیر این پست منتشر شده است و برخی از کاربران هشتگ های مربوط به ایران و قاسم سلیمانی را تگ کرده اند
تصویری از کامنت کاربران خشمگین ایران زیر پست اینستاگرامی ترامپ که ۳ روز پس از شهادت سردار سلیمانی منتشر شده بود
عکس بالا مربوط به پست اینستاگرامی صفحه ترامپ است که به یک روز پس از ترور سردار سلیمانی منتشر شد و با ۱.۵ میلیون لایک کاربران و ۳۸۰ هزار کامنت همراه شد. بسیاری از کامنت ها، مربوط به کاربران ضد سیاست های جنگ طلبانه کاخ سفید است.
اینستاگرام ترامپ
پستی که ترامپ به مناسبت اغاز سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر کرد و با ده ها هزار کامنت کاربران ایرانی همراه شده است

حتما بخوانید: گزینه‌های انتقام سخت ایران پس از ترور سپهبد قاسم سلیمانی

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • احمد دی ۱۷, ۱۳۹۸

    خب مثل اینکه بودجه ۲۰۰ میلیون یورویی معادل ۳ هزار میلیارد تومان هم برای سپاه قدس و انتقام به وسیله نیروهای شبه نظامی مثل حزب الله تصویب شد.قطعا حق انتخاب برای ما محفوظه.امیدوارم در آینده اسم ماها به عنوان انسان های فراموش کار و ساده توی تاریخ ننویسند.

  • پویا دی ۱۸, ۱۳۹۸

    آقا سریعتر انتقام سختتون رو بگیرید دیگه!!??
    الان دومین بار هست چیپس ماستم تموم شده باید دوباره بگیرم! تماشا کنم ببینم چه خاکی تو سرتون می کنید!!?
    منتظرما!!!!!