سلبریتی هایی که نمی دانستید با خاندان سلطنتی بریتانیا نسبت دارند

سلبریتی هایی که نمی دانستید با خاندان سلطنتی بریتانیا نسبت دارند

مدتی قبل پاریس هیلتون اعلام کرد که خون اشرافی در رگ هایش دارد. او گفته بعد از آنکه مادرش یک آزمایش دی ان اِی داده بود، متوجه شد او با مریلین مونرو و ملکه الیزابت نسبت دارد. اما او تنها سلبریتی ای نیست که با خاندان سلطنتی بریتانیا نسبت دارد. در واقع بسیاری از سلبریتی های هالیوودی ای که می شناسیم از عموزاده های دور ملکه الیزابت هستند و یا اصل و نسب شان به دیگر خاندان های سلطنتی دنیا برمی گردد.

در ادامه با تعدادی از این سلبریتی ها آشنا خواهیم شد.

سلبریتی ها و خاندان سلطنتی بریتانیا

پاریس هیلتون
پاریس هیلتون از عموزاده های دور ملکه الیزابت است. او از سمت پدر، از نوادگان شاه هنری دوم است که در قرن دوازدهم میلادی بر انگلستان حکومت می کرد.
هیلتون در مصاحبه ای گفته: «وقتی نوزاد بودم یک غیبگو به مادربزرگم گفته بود من یک روز به یکی از مشهورترین و مورد توجه ترین زن های دنیا تبدیل می شوم. غیبگوهای دیگری هم گفته اند که من با مریلین مونرو و امثال آن نسبت دارم. مادرم اخیراً یک آزمایش دی ان اِی انجام داده. من با مریلین مونرو و ملکه الیزابت نسبت دارم.»

هیلاری داف
هیلاری داف هم از عموزاده های دور ملکه الیزابت است. او با الکساندر اسپاتسوود نسبت دارد که دهمین نوه بزرگ شاه ادوارد سوم بود. اسپاتسوود که در قرون هفدهم و هجدهم زندگی می کرد، افسر ارتش بریتانیا و فرماندار ایالت ویرجینیا بود که در آن زمان جزء مستعمره های بریتانیا بود.

رالف فاینز
رالف فاینز از عموزاده های دور پرنس چارلز، پسر ملکه الیزابت و پادشاه آینده ی بریتانیا است. آن ها از طرف شاه جیمز دوم، پادشاه اسکاتلند با یکدیگر نسبت دارند که در قرن پانزدهم بر این کشور حکومت می کرد.

بروک شیلدز
بروک شیلدز نه تنها از عموزاده های دور ملکه الیزابت است، بلکه با خاندان سلطنتی فرانسه هم نسبت دارد. او یکی از نوادگان هنری چهارم، پادشاه فرانسه است که او را در قرن هفدهم به قتل رساندند. نیای مشترک او با ملکه الیزابت هم، جان گونت، یکی از پسرهای ادوارد سوم، پادشاه بریتانیا است.

جیک و مگی جیلنهال
جیک و مگی جیلنهال از عموزاده های دور ملکه الیزابت هستند. اصل و نسب آن ها به شاه ادوارد سوم برمی گردد که در قرن چهاردهم بر انگلستان حکومت می کرد.

مایکل داگلاس
مایکل داگلاس از عموزاده های دور ملکه الیزابت است. شاه ادوارد سوم، نیای مشترک او و ملکه الیزابت است.

الن دیجنرس
الن دیجنرس نه تنها از عموزاده های دور ملکه الیزابت، بلکه از عموزاده های دور کیت میدلتون، عروس ملکه ی بریتانیا هم هست.

لارا درن
لارا درن از عموزاده های دور ملکه الیزابت است و آن ها از سمت شاه ادوارد سوم با یکدیگر نسبت دارند.

اوما تورمن
اوما تورمن از عموزاده های دور ملکه بریتانیا است. نیای مشترک آن ها شاه ادوارد اول است که در قرون سیزدهم و چهاردهم بر انگلستان حکومت می کرد.

ریچارد گر
ریچارد گر از عموزاده های دور ملکه الیزابت دوم است و آن ها از سمت شاه ادوارد اول با یکدیگر نسبت دارند.

تام هنکس
تام هنکس از عموزاده های دور ملکه الیزابت است. نیای مشترک آن ها شاه جان بوده که در قرون دوازدهم و سیزدهم بر انگلستان حکومت می کرد.

گلن کلوز
گلن کلوز از عموزاده های دور ملکه الیزابت است و مانند تام هنکس، از سمت شاه جان با ملکه الیزابت نسبت دارد.

بیانسه
بیانسه از عموزاده های دور ملکه بریتانیا است. اصل و نسب اشرافی او به فرانسه بازمی گردد. نیای مشترک او و ملکه الیزابت شاه هنری دوم است که یکی از جد پدربزرگ های ملکه بود.

برد پیت و آنجلینا جولی
برد پیت و آنجلینا جولی، زوج سابق، هر دو نسبت دوری با خاندان سلطنتی بریتانیا دارند.
این نسبت در مورد پیت نزدیک تر است و او از عموزاده های دور ملکه الیزابت است. نیای مشترک او و ملکه الیزابت، شاه هنری دوم است که در قرن دوازدهم بر انگلستان حکومت می کرد. نسبت جولی با خاندان سلطنتی بریتانیا از سمت فیلیپ دوم، شاه فرانسه است و او هم از عموزاده های دور ملکه الیزابت دوم محسوب می شود.

الک بالدوین
الک بالدوین از عموزاده های دور ملکه الیزابت است. نیای مشترک او و ملکه، یکی از پادشاهان انگلستان به نام اذلرد دوم است که در سال ۹۸۶ به دنیا آمده بود.

تیلدا سوینتون
تیلدا سوینتون از نوادگان مستقیم خاندان سلطنتی اسکاتلند است. اصل و نسب او به رابرت بروس، پادشاه اسکاتلند بازمی گردد.

جانی دپ
جانی دپ احتمالاً از عموزاده های دور ملکه بریتانیا است.
چند سال قبل یک شجره شناس در مصاحبه ای با بی بی سی اظهار کرده بود که در زمان بررسی شجره ی جانی دپ به یک نسبت احتمالی میان او و ملکه بریتانیا رسیده بود.

هیو گرانت
هیو گرانت از عموزاده های دور ملکه بریتانیا است . اصل و نسب او به هنری هفتم، پادشاه انگلستان و جیمز چهارم، پادشاه اسکاتلند بازمی گردد. او با جورج واشنگتن، اولین رئیس جمهور آمریکا و توماس جفرسون و الکساندر همیلتون، از پایه گذاران کشور آمریکا هم نسبت دوری دارد.

مدونا و گای ریچی
مدونا و گای ریچی، زوج سابق، هر دو با خاندان سلطنتی بریتانیا نسبت دوری دارند.
مدونا از عموزاده های دور کامیلا پارکر، همسر پرنس چارلز، پادشاه آینده ی بریتانیا است. ریچی هم از عموزاده های دور کیت میدلتون، عروس خاندان سلطنتی بریتانیا است. ریچی به مراسم عروسی کیت میدلتون با پرنس ویلیام هم دعوت شده بود.

سلین دیون
سلین دیون هم از عموزاده های دور کامیلا پارکر، همسر پرنس چارلز، پادشاه آینده ی بریتانیا است. او نسبت دوری هم با مدونا دارد. آن ها از عموزاده های دور یکدیگر محسوب می شوند، اما نیای مشترک ندارند.

داکوتا و ال فانینگ
داکوتا و ال فانینگ، از نوادگان مستقیم ادوارد سوم، پادشاه انگلستان هستند. این دو خواهر از عموزاده های دور کیت میدلتون، عروس خاندان سلطنتی بریتانیا هم هستند.

کیت هرینگتون و رز لزلی
کیت هرینگتون و همسرش، رز لزلی، هر دو خون اشرافی در رگ دارند.
اصل و نسب هر دو به چارلز دوم، پادشاه انگلستان برمی گردد، به همین دلیل آن ها نسبت دوری هم با یکدیگر دارند. هرینگتون از سمت مادربزرگش و لزلی از سمت مادرش، با خاندان سلطنتی بریتانیا نسبت دارد.

بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ از نوادگان ریچارد سوم، پادشاه انگلستان است. جالب آنکه او در سریال «تاج میان تهی» (The Hollow Crown) شبکه ی بی بی سی که اقتباسی از داستان «جنگ رزها» (War of the Roses) شکسپیر بود، نقش شاه ریچارد سوم را بازی می کرد.

آزی آزبورن
آزی آزبورن هم با خاندان سلطنتی بریتانیا هم با خاندان سلطنتی روسیه نسبت دارد.
آزمایش دی ان اِی نشان داده آزبورن هم با نیکلای دوم، تزار روسیه و هم با جورج اول، پادشاه انگلستان نسبت دوری دارد.

مگان مارکل
مکان مارکل قبل از آنکه با هری، نوه ی ملکه بریتانیا ازدواج کند هم با این خاندان سلطنتی نسبت دوری داشت.
او از نوادگان مستقیم ادوارد سوم، پادشاه انگلستان است که در قرن چهاردهم بر این کشور حکومت می کرد. به این ترتیب او از عموزاده های دور همسرش هم محسوب می شود.

منبع: insider
بدون نظر

ورود