علت فوت آیدین نیکخواه بهرامی چه بود

علت فوت آیدین نیکخواه بهرامی چه بود

آیدین نیکخواه بهرامی از اعضای سابق تیم ملی بسکتبال ایران است که در باشگاه صباباتری و در لیک برتر بسکتبال ایران بازی می کرد. آیدین برادر صمن نیکخواه بهرامی است که پیشتر کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال کشورمان بود و هر دو برادر نقش به سزایی در قهرمانی تیم ملی بسکتبال ایران در رقابت های آسیایی و به دست آوردن سهیمه المپیک پکن ۲۰۰۸ ایفا کردند.

فوت آیدین نیکخواه بهرامی

آیدین نیکخواه بهرامی که متولد ۱۶ بهمن ۱۳۶۰ است در روز هفتم دی ماه ۱۳۸۶ به همراه نامزد و یکی از دوستانش عازم نوشهر شد تا دیداری با خانواده داشته باشد اما خودروی او در کمربندی نمک آبرود به نوشهر طی حادثه ای به گاردریل کنار جاده برخورد کرد و او نامزدمش براثر شدت جراحات تصادف درگذشتند. گفته شده که دلیل فوت او رد شدن گاردریل از سینه اش بوده و همسرش نیز به خاطر قطع شاهرگش جان خود را از دست داده اما سرنشین سوم این ماشین نیز که دچار جراحات شدید شده بود از مرگ جان سالم به در برد.

حدودا شش ماه بعد یعنی در ۳۱ تیرماه سال ۱۳۸۷، بازی دوستانه ای میان تیم ملی بسکتبال ایران و باشگاه یوتا جاز آمریکا برگزار شد که سابقه دو بار نایب قهرمانی رقابت های NBA را داشت. بین دو نیمه بازی رندی ریگبی رئیس باشگاه یوتا جاز پیراهن شماره ۸ باشگاه را که پیشتر متعلق به بازیکن افسانه ای این باشگاه یعنی درون ویلیامز بوده و نام آیدین نیکخواه بهرامی روی آن نوشته شده بود را به صمد نیکخواه بهرامی (برادر آیدین) و فرزانه ابراهیمی فخار مادر او که از پیشکسوتان تیم ملی بسکتبال بانوان ایران بود از آیدین تجلیل کرد.

علت فوت آیدین نیکخواه بهرامی

حدودا سه سال پیش فیلم مستندی از زندگی آیدین نیکخواه بهرامی به کارگردانی اشکان مهریار ساخته شد که روز جمعه ۱۴ تیرماه ۹۸ با حضور جمعی از هنرمندان، ورزشکاران، مدیران و اصحاب رسانه در پردیس سینمایی ایران مال ساعت ۱۹ نمایش داده شد.

ساخت این مستند به گفته کارگردان این اثر دو سال طول کشید و در آن هم‌تیمی های آیدین نیکخواه بهرامی، مربیان و خانواده‌اش، درباره او صحبت کرده‌اند. قرار است که اکران عمومی این فیلم به زودی در سینمای هنر و تجربه آغاز شود.

در پایان این برنامه با حضور خانواده آیدین نیکخواه بهرامی و دکتر عبدالامیر احمدی، رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال، زهرا نعمتی، علی ملک آرایی مدیرعامل گروه بین‌المللی اکسون، جواد کاظمیان، علیرضا حقیقی، سعید طاعتی تمبر یادبود آیدین رونمایی شد و پس از آن اشکان مهریار تمبر رسمی آیدین را به خانواده‌اش اهدا کرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود