لیست لوازم آرایشی ؛ هر آنچه یک خانم باید برای آرایش چهره داشته باشد

لیست لوازم آرایشی ؛ هر آنچه یک خانم باید برای آرایش چهره داشته باشد

اگر بخواهید یک لیست لوازم آرایشی تهیه کنید، باید بگوییم که کارتان خیلی سخت است زیرا هزاران نوع محصولات آرایشی و بهداشتی در بازار وجود دارد که برای خودش شهر فرنگی است. اما بدون شک این که بدانید واقعا چه چیزهایی را باید در کیف یا جعبه لوازم آرایش خود داشته باشید واقعا چالش بزرگی به حساب می‌آید.

چه یک خانم مبتدی و آماتور در فن آرایش کردن باشید یا یک آرایشگر حرفه‌ای، اقلامی وجود دارد که اگر می‌خواهید همیشه یک آرایش مناسب داشته باشید، باید قطعا در جعبه یا کیف لوازم آرایش خودتان بگنجانید.

لوازم آرایشی برای آرایش صورت

۱- کرم مرطوب‌کننده

تقریبا همه آرایشگرها به شما گفته‌اند که مرطوب کردن پوست چقدر مهم است و شما باید قبل از این که آرایش خود را شروع کنید پوست صورت خود را کاملا مرطوب نمایید. آب‌رسانی به پوست صورت از جمع شدن آرایش در نواحی خشک صورت یا نشت کردن از خطوط و چروک ریز جلوگیری می‌کند.

آیا فکر می‌کنید از پرایمر استفاده می‌کنید و نیازی به کرم مرطوب‌کننده ندارید؟ اشتباه فکر می‌کنید. اول باید کرم مرطوب‌کننده روی صورت خود بزنید تا اطمینان حاصل کنید وقتی از پرایمر استفاده می‌کنید، روی صورت شما یکنواخت‌تر می‌نشیند و به شما آرایش نهایی صاف و یکدست‌تری می‌دهد.

۲- پرایمر صورت

پرایمر صورت برای صاف کردن و برطرف کردن نواقص چهره، برطرف کردن خطوط ریز و کمتر دیده شدن چین و چروک‌ها و منافذ بزرگ شده صورت طراحی شده است.

بسیاری از پرایمرها فوایدی بیشتر از اینها نیز دارند: مثلا حاوی محتویات بازتابنده هستند و تشعشعات اضافی خورشید را انعکاس می‌دهند یا حاوی SPF برای محافظت در برابر خورشید هستند. وقتی از پرایمر استفاده می‌کنید، حتما چند دقیقه‌ای آن را روی پوست بخیسانید و قبل از ادامه بقیه کارهای روتین آرایش، اجازه دهید خوب روی پوست صورت بخوابد.

۳- فاندیشین

یک فاندیشن باکیفیت یکی از مهم‌ترین محصولات در کیف لوازم آرایش شماست. زیرا پایه و اساس کلی بقیه آرایش شما را شکل می‌دهد.

اگر تصمیم دارید یک کیت لوازم آرایش مخصوص خودتان برای استفاده شخصی داشته باشید، حتما مارک باکیفیت و دلخواهتان را خریداری کنید.

اگر می‌خواهید برای افراد دیگر از فاندیشن استفاده کنید، مثلا آرایشگر هستید، حتما باید سایه‌ها و رنگ‌های مختلف و فرمول‌های مختلفی را خریداری کنید. یک پالت کرم می‌تواند بهترین راه برای استفاده باشد زیرا این پالت‌ها در رنگ‌ها مختلفی هستند و تقریبا با همه انواع پوست سازگاری دارند. علاوه بر این، خیلی هم جمع و جور و راحت هستند.

۴- کانسیلر

شما حداقل باید دو کانسیلر در کیف لوازم آرایش خود داشته باشید. اولین کانسیلر باید کانسیلری باشد که برای صورت خود استفاده می‌کنید؛ به این معنی که رنگ آن باید مطابق با فاندیشن شما باشد که در کیف خود می‌گذارید.

یک کانسیلر دیگر کانسیلر زیر چشم است. این کانسیلر فرمول ملایم‌تری دارد که برای پوست نازک زیر چشم مناسب بوده و برای روشن کردن ناحیه اطراف چشم طراحی شده است. با کانسیلر چشم راحت‌تر می‌شود بقیه آرایش را انجام داد.

۵- پودر نرم

فاندیشن و کانسیلر معمولا اولین اقلام آرایشی هستند که روی صورت زده می‌شوند. بعد از این که کارتان تمام شد، چیزی که به شما کمک می‌کند این محصولات سر جای خودشان بمانند پودر نرم یا پودر تثبیت کننده است. استفاده از این پودر نه تنها باعث می‌شود آرایش شما راحت‌تر انجام شود بلکه باعث می‌شود فاندیشن و کانسیلر تا مدت زمان بیشتری دوام بیاورند.

۶- رژ گونه

با کمی رژ گونه زدن چهره خود را جلوه شاداب و متفاوتی بدهید. بنابراین، رژ گونه هم از اقلامی است که باید به فهرست محصولات لازم برای کیف لوازم آرایش خود اضافه کنید.

بین مدل‌های پودر، ژل یا فرمول‌های کرمی هر کدام را که فکر می‌کنید برای نوع پوست شما مناسب‌تر است انتخاب کنید. البته، رنگ رژ گونه‌ای که انتخاب می‌کنید نیز اهمیت دارد. از استعمال رژ گونه های خیلی روشن پرهیز کنید و اطمینان حاصل کنید که رنگ رژ گونه با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد.

بار دیگر، اگر قصد دارید از کیت لوازم آرایش خود برای افراد دیگر استفاده کنید، حتما لازم است یک پالت رژ گونه بخرید تا مطمئن شوید رنگ‌های متنوع کافی برای هر کدام از مشتریان خود با هر رنگ پوست و هر نوع آرایشی در اختیار دارید.

۷- برنزه‌ کننده

بسیاری از پالت‌های رژ گونه حاوی یک برنزه‌ کننده هستند اما اگر شما ندارید، لازم است یکی جداگانه خریداری کنید.

برنزه کننده هم مانند رژ گونه، با استعمال یک مقدار کم و جزیی به صورت شما بعد یا عمق می‌دهد. رنگی را انتخاب کنید که یک یا درجه از رنگ پوست شما تیره‌تر باشد تا به شما درخشش آفتاب‌گونه و زیبایی بدهد.

۸- هایلایتر

با کمی هایلایتر می‌توانید صورت خود  را یک دنیا متحول کنید؛ البته تا وقتی که بدانید آن را در نواحی درست می‌زنید.

هایلایترها فرمول‌های مختلفی دارند. از انواع پودری گرفته تا مایع یا کرمی. اگر در استفاده از هایلایتر تازه‌کار و ناوارد هستید، هایلایترهای پودری معمولا برای استفاده راحت‌تر هستند.

۹- کانتور

شما می‌توانید برای صورت خود محصول‌های متفاوتی برای کانتور و ترمیم آرایش صورت استفاده کنید اما راحت‌ترین روش خریدن کانتورهای کرمی است.

کانتورها را به راحتی می‌توان به نواحی خاص صورت که لازم هست بزنید تا چهره شما را فورا تغییر دهید. چه از کانتورهای چرب استفاده می‌کنید و چه از کرمی، پودری یا هر چیز دیگر، حتما آن را خوب ترکیب کنید.

۱۰- اسپری تثبیت کننده

اگر از محصولات فیست صورت استفاده می‌کنید، می‌توانید اسپری تثبیت کننده را هم برای ثابت کردن آرایش خود استفاده کنید تا اثر آن را دو برابر کنید اما داشتن آن الزامی نیست. اگر هم فیست صورت در جعبه لوازم آرایش خود ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از اسپری تثبیت کننده غافل نشوید.

با این حال، این اسپری چه برای استفاده شخصی و چه استفاده برای دیگران به شما کمک می‌کند آرایش خود را به مدت طولانی‌تر سر جای خودش نگه دارید. این اسپری‌ها می‌توانند میزان رطوبت و دمای پوست صورت شما را تنظیم کنند و به شما اطمینان دهند که هیچ چیزی به آرایش شما آسیب وارد نمی‌کند.

لوازم آرایشی ضروری برای چشم‌های شما

۱۱- یک پالت سایه چشم

با این که هیچ اشکالی ندارد که تنها چند رنگ سایه چشم در کیف لوازم آرایش خود داشته باشید اما پالت سایه چشم به شما در انتخاب سایه و ظاهر نهایی تنوع بیشتری می‌دهد.

پالت اصلی شما باید حاوی سایه‌هایی باشد که ساده و چندمنظوره هستند و هر جایی می‌‌توانید استفاده کنید اما هیچ اشکالی ندارد که شما سایه‌هایی را بخرید که رنگ‌های جیغ‌تر و متمایزتری دارند.

۱۲- مداد چشم

مدادهای چشم نه تنها سریع استفاده می‌شوند و خیلی هم راحت هستند بلکه چهره شما را واقعا عوض می‌کنند. آنها را می‌توان در نواحی مختلف صورت استفاه کرد و نتایج متفاوتی را گرفت؛ از خط نازک پشت پلک و بالای مژه گرفته تا سایه‌های دودی پهن برای جذابیت بیشتر.

شما چند رنگ مداد چشم لازم دارید اما رنگ‌های زیر از رنگ‌های الزامی هستند که حتما باید بخرید:

مشکی، قهوه‌ای، هلویی، سفید

۱۳- خط چشم مایع

خط چشم مایع معمولا باید با دقت بیشتری نسبت به انواع مدادی کشیده شود زیرا قرار نیست در طول رروز نشت دهند یا صورت شما  را کثیف کنند. اگر می‌خواهید یک ظاهر دراماتیک و جذاب به آرایش خود بدهید خط چشم‌ها همان چیزی است که نباید از آن غافل شوید.

چندین نوع خط چشم مایع در بازار وجود دارد؛ از آنهایی که مانند خودکار پشت پلک کشیده می‌شوند تا انواع دیگر که مانند قلم مو هستند و کمی نیاز به مهارت دارند. سعی کنید همه آنها را امتحان کنید تا ببینید با کدام یکی راحت‌تر هستید.

۱۴- فر مژه

فر مژه حالت چشم شما را به طور کل متحول می‌کند. با فر مژه، حتی قبل از ریمل زدن، هم می‌توانید مژه‌هایتان را بلندتر جلوه دهید.

وقتی فر مژه می‌زنید، مژه‌هایتان به ریمل کمتری نیاز دارند تا نتیجه مطلوب را به دست آورید.

۱۵- ریمل

ریمل‌ها نیز در انواع مختفی هستند و از حجم دهنده تا بلند کننده متغیرند. فرمولی را برای خودتان بخرید که برای مژه‌هایتان بهتر است.

وقتی نوبت به رنگ ریمل می‌رسد، شما می‌توانید رنگ‌های مختلفی را در کیف لوازم آرایش خود داشته باشید.

ریمل‌های مشکی رنگ حتی برای افرادی که بلوند هستند رایج‌ترند. شما می‌توانید ریمل‌های ضدآب نیز برای مواقع خاصی که در بیرون هستید، مثلا مهمانی، باشگاه یا استخر، خریداری کنید.

۱۶- کیت ابرو

ابروهایی که خوب اصلاح و مرتب نشده باشند ظاهر کل آرایش شما را خراب می‌کنند. باید یک کیت جداگانه کوچک برای ابروی خود بخرید تا حتما حواستان باشد نگذارید ظاهر آرایشتان به خاطر ابروهایتان کثیف و نامرتب جلوه کند.

کیت ابرو باید شامل موارد زیر باشد:

موچین، مداد ابرو، سایه یا رنگ ابرو، کرم ابرو

لوازم آرایشی مخصوص آرایش لب‌ها

۱۷- بالم لب

بالم لب برای محافظت از لب‌ها طراحی شده است و شما باید این محصول را هر روز استفاه کنید.

بالم لبی را انتخاب کنید که حاوی ترکیبات غنی و مغذی باشد زیرا پوست لب بسیار ظریف و شکننده است. بالم لب‌هایی که حاوی کره شی باتر یا کره نارگیل هستند برای آب‌رسانی عالی خواهند بود و بالم لب‌هایی که ویتامین و آنتی اکسیدان دارند در طولانی مدت از لب‌های شما محافظت می‌کنند.

۱۸- برق لب

شما می‌توانید برق لب را یا روی بالم لب بزنید یا بعد از اتمام آرایش روی رژ لب.

به هر روشی که استفاده می‌کنید، برق لب، همان طور که از اسمش پیداست، لب‌های شما را برآمده‌تر و براق‌تر جلوه می‌دهد؛ چیزی که همه دلشان می‌خواهد از آن بهره‌مند شوند.

۱۹- خط لب

خط لب می‌تواند شکلی که رژ لب خودش را روی صورت نشان می‌دهد را به طور کل متحول کند.

خط لب نه تنها به لب‌های شما شکل می‌دهد و نواقص آن را برطرف می‌کند بلکه از نشت کردن رنگ رژ لب به اطراف جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود شما دقت بیشتری در رژ لب زدن داشته باشید.

معمولا یک رنگ خط لب کافیست؛ البته تا زمانی که با رنگ رژ لب یا لب‌های شما همخوانی داشته باشد. با این حال، اگر شما رژ لب‌هایی در رنگ‌های مختلف دارید، باید چند عدد خط لب با رنگ‌هایی که سازگار با رنگ رژ لب باشد برای خودتان خریداری کنید و در کیف لوازم آرایشتان بگذارید.

۲۰- رژ لب

رژ لب به لب‌های شما رنگ می‌پاشد و به آن روح می‌دهد.

چندین نوع مختلف رژ لب در بازار وجود دارد که هر کدام فواید خاص خودش را دارد:

  • رژ لب‌های مات: اصلا براق نیستند و ظاهر طبیعی‌تری به لب‌های شما می‌دهد. این رژ لب‌ها گاهی ممکن است لب‌های شما را خشک کنند. بنابراین، مدل‌هایی را انتخاب کنید که حاوی مواد آب‌رسان هستند.
  • رژ لب‌های ماژیکی: انواع ماژیکی فرمولی شبیه ژل دارند و لب‌های شما را براق می‌کنند. با این حال، زود پاک می‌شوند و برای این که بیشتر روی لب بمانند باید چندین لایه از این رژها را روی لبتان بزنید.
  • رژ لب‌های کرمی: این نوع رژ لب‌ها، که همان رژهای قدیمی و متداول هستند، رنگ‌های بیشتری دارند و بسیار آبرسان هستند.
  • رژ لب‌های مایع: این نوع رژ لب‌ها را باید با اپلیکاتورهای خاصی که دارند استفاده کرد و نیاز به دقت کافی دارند. این نوع رژها رنگ و حال جذاب و جسورانه‌ای به لب‌های شما می‌دهند و در انواع مات و براق در بازار موجود هستند.

۲۱- شیر پاک کن

وقتی شما می‌خواهید آرایش خود را پاک کنید، باید شیر پاک کنی را انتخاب کنید که محتویات آن با پوست شما سازگاری داشته باشد. سعی کنید شیر پاک کنی که انتخاب می‌کنید، حاوی مواد شیمیایی نباشد.

اگر قرار است از شیر پاک کن برای مشتریان مختلفی استفاده کنید حتما فرمولی را استفاده کنید که به اندازه کافی برای پاک کردن آرایش پوست‌های مختلف، حتی آنهایی که پوست حساس دارند، ملایم است.

۲۲- یک سری فرچه، بُرس یا قلم موی باکیفیت

تقریبا هر محصولی که در این مطلب برای شما فهرست کردیم برای این که درست و تمیز استعمال شوند نیاز به یک فرچه، برس یا قلم مو دارند.

هر آرایشگری اولویت‌های خاص خودش را در انتخاب نوع قلم موی دلخواهش دارد. بنابراین، بهترین حالت این است که مدل‌های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام یک به دستتان می‌آید و با آن راحت‌تر می‌توانید آرایش خود را تمیزتر بزنید.

بهتر است برای این که کار خودتان را راحت کنید یک پالت فرچه یا قلم موی با کیفیت بخرید که حاوی تمام چیزهایی که لازم دارید باشد.

فراموش نکنید که یک فرچه پاک‌کن هم بخرید. شما باید به طور مرتب فرچه‌های آرایشی خودتان را پاک کنید تا آرایش نهایی شما تمیزتر باشد.

حرف آخر

محصولات آرایشی بسیار زیاد دیگری وجود دارد که می‌توانید خریداری کنید و در کیف لوازم آرایش خود بگذارید اما اقلامی که در این مطلب فهرست کردیم برای همه خانم‌ها لازم است. وقتی شما جعبه آرایشی خود را کامل کردید، حتما هر چند ماه یک بار اقدام به پاک سازی و خرید مجدد لوازم آرایشی نو کنید زیرا ممکن است تاریخ مصرف آنها تمام شود یا خراب و فاسد شوند.

منبع: bhcosmetics
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود