چطور بدون حمام رفتن خوشبو و تمیز بمانیم؟

چطور بدون حمام رفتن خوشبو و تمیز بمانیم؟

حمام کردن امری ضروری است چون کمک می کند تمیز و به دور از بیماری باشیم. با این حال، گاهی پیش می آید که فرصت حمام کردن پیدا نمی کنیم، اتفاقی که مثلاً ممکن است در هنگام سفر رخ دهد. در چنین شرایطی هم با رعایت چند نکته می توانیم از بدبو شدن بدن مان جلوگیری کنیم.

در ادامه چند راهکار به شما یاد خواهیم داد که کمک می کنند وقت هایی که فرصت حمام رفتن ندارید باز هم بتوانید تمیز و خوشبو به نظر برسید.

۱- از روغن های مخصوص بدن استفاده کنید

چطور بدون حمام رفتن خوشبو باشیم

در چنین مواقعی بهتر است به جای عطر و اسپری از روغن های خوشبو کننده ی بدن استفاده کنید، چون بوی روغن ها مدت زمان بیشتری روی پوست باقی می ماند.به علاوه، می توانید از یک رایحه ی ملایم تر و طبیعی تر استفاده کنید و آن را در طول روز به پوست خود بمالید.

۲- از دستمال های مرطوب مخصوص کودک استفاده کنید

دستمال های مرطوب مخصوص نوزادان گزینه ی مناسبی هستند برای اینکه بتوانید تا حدی احساس تمیزی کنید چون این دستمال ها می توانند باکتری هایی که مسبب بوی بد بدن هستند را از بین ببرند.

۳- مام را به صورت چند لایه استفاده کنید

استفاده از مام به از بین رفتن بوی عرق کمک می کند. وقتی مام را به صورت چند لایه به بدن خود بزنید، تأثیر آن به حداکثر می رسد و باکتری ها هم از بین می روند.

۴- لباس زیر خود را عوض کنید

قسمت های خصوصی بدن معمولاً زیاد عرق می کنند و محیطی گرم دارند. با عوض کردن لباس های زیر خود می توانید بوی بد ناشی از عرق را به حداقل برسانید.

۵- جوراب های خود را عوض کنید

پاها یکی از بخش های بدن هستند که بیشتر از بقیه عرق می کنند، مسأله ای که باعث می شود بوی بدی بگیرند. عوض کردن جوراب ها به طور منظم این بوی بد را به حداقل خواهد رساند. ریختن جوش شیرین در کفش ها هم به از بین رفتن بوی بد آن ها کمک می کند.

۶- از خوردن پیاز، سیر و فلفل خودداری کنید

شاید شنیده باشید که می گویند ما همان چیزی هستیم که می خوریم. مواد غذایی بوداری مثل پیاز، سیر و فلفل هم می توانند بوی بد بدن شما را تشدید کنند. در چنین مواقعی بهتر است به جای آن ها، میوه و سبزی مصرف کنید.

۷- از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید

لباس های تنگ باعث گرم شدن بخش های مختلف بدن می شوند، مسأله ای که موجب می شود این قسمت ها شروع به تعریق کنند و در نتیجه بوی بدی بگیرند. پوشیدن لباس های گشاد کمک می کند تمیزتر و خوشبوتر بمانید.

۸- از شامپوی خشک استفاده کنید

شامپوی خشک موهایتان را احیا می کند و مانع از آن می شود که چرب به نظر برسند. این شامپوها ظاهر تمیزتر و بوی بهتری به موها می دهند و می توانند کمک کنند موها پرپشت تر به نظر برسند.

۹- از سربند و توربان استفاده کنید

اگر شامپوی خشک در اختیار نداشتید می توانید از یک سربند یا توربان بزرگ برای جمع کردن موهایتان استفاده کنید. اگر موهایتان را درست آرایش کنید، می توانید کثیفی موها و بوی بد آن ها را پنهان کنید.

۱۰- پوست خود را مرطوب کنید

تأمین آب مورد نیاز بدن هم می تواند به اینکه ظاهر تمیزتر و خوشبوتری داشته باشید کمک کند. زیاد آب بنوشید و از کرم های خوشبو برای مرطوب کردن پوست خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

اگر دیگر به حمام نرویم چه اتفاقی برایمان می افتد؟

کدام قسمت بدن‌تان را اول از همه در حمام می‌شویید؟ جواب این سؤال شخصیت شما را آشکار می‌کند

۱۲ اشتباه رایج درمورد حمام کردن که به سلامتی ما صدمه می زند

منبع: brightside
بدون نظر

ورود