کرونا در کره شمالی؛ تصاویری جدید و دیدنی از حال و هوای کشور کره شمالی در دوران کرونا

کرونا در کره شمالی؛ تصاویری جدید و دیدنی از حال و هوای کشور کره شمالی در دوران کرونا

کره شمالی هم مانند اغلب کشورهای دنیا دست به اقداماتی جدی برای مقابله با ویروس کرونا زده.

حکومت کره شمالی تا کنون هیچ موردی از بیماری و مرگ بر اثر ویروس کرونا در این کشور گزارش نکرده، گرچه بعید است که اینطور باشد.

تصاویری که در هفته های اخیر از کره شمالی منتشر شده، از استفاده ی مردم این کشور از ماسک، بررسی دمای بدن آن ها در مکان های عمومی و تلاش حکومت برای ضدعفونی کردن کالاهای وارداتی و وسایل نقلیه عمومی حکایت دارد.

در این میان شایعاتی در خصوص وخامت حال یا حتی مرگ کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در گرفته بود که از ۱۱ آوریل (۲۳ فروردین) در ملأعام حاضر نشده بود. با این حال، دیروز تصاویری از بازدید کیم از کارخانه ای در پیونگ یانگ، پایتخت این کشور، در خبرگزاری دولتی کره شمالی منتشر شد که از قرار معلوم از سلامت او حکایت داشت.

در ادامه نگاهی به جدیدترین تصاویر منتشره از کشور کره شمالی در دوران شیوع کرونا خواهیم داشت.

کرونا در کره شمالی

حکومت کره شمالی اقدام به هنگامی برای کاهش گسترش ویروس کرونا داشت و از قرار معلوم خطر آن را جدی گرفته.
(تصویر بالا که مربوط به چند روز قبل است پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی را نشان می دهد.)

حکومت کره شمالی ابتدا در اواخر ماه ژانویه (اواسط بهمن ۹۸) ورود گردشگران خارجی به این کشور را به تعلیق درآورد.
(تصویر بالا مربوط به چند روز قبل است و شهر پیونگ یانگ را نشان می دهد.)

این کشور همچنین اعلام کرد که ۱۰ هزار نفر از شهروندان خود و تمامی دیپلمات هایش را قرنطینه کرده.
(تصویربالا که مربوط به چند روز قبل است دانشجویانی را نشان می دهد که برای شرکت در سخنرانی ای درباره ی اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا به دانشگاه پزشکی پینوگ یانگ آمده اند و دست های خود را ضدعفونی می کنند و دمای بدن آن ها بررسی می شود.)

در ماه فوریه (حدود بهمن و اسفند ۹۸) کره شمالی مرز ۱،۴۱۶ کیلومتری خود با چین را تقریباً به طور کامل بست.
(تصویر بالا که مربوط به سال ۲۰۱۷ است گردشگرانی را در خاک چین در حال تماشای آنسوی مرزهای کشور کره شمالی نشان می دهد.)

با وجود اقدامات صورت گرفته و تصاویر استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده در این کشور، کارشناسان نسبت به توانایی حکومت کره شمالی در کنترل این بیماری بسیار مردد بوده اند، چرا که دهه ها تحریم و فقر گسترده در این کشور باعث فروپاشی زیرساخت های بهداشتی آن شده.
(تصویر بالا که مربوط به چند روز قبل است و از خاک کره جنوبی گرفته شده، مردم کره شمالی را در حال کار بر روی زمین هایی در خارج یکی از شهرهای این کشور نشان می دهد.)

حتی مقامات چین به ساکنان شهرهای مرزی خود هشدار دادند به خاک کره شمالی خیلی نزدیک نشوند تا مبادا هدف گلوله ی مرزبانان کره شمالی قرار گیرند.
(تصویر بالا که مربوط به سال ۲۰۱۷ است تابلوهایی را در مرز چین و کره شمالی نشان می دهد که روی آن ها نوشته شده: برای حفظ نظم در سرتاسر مرز پیش قدم باشید.)

صاحب یک رستوران در یکی از شهرهای مرزی چین به خبرگزاری رویترز گفته: «به ما گفتنند اگر زیاد از حد به منطقه ی مرزی نزدیک شویم ممکن است کشته شویم.»
(تصویر بالا که مربوط به سال ۲۰۱۷ است سربازان کره شمالی را در حال کار بر روی یک حفاظ در مرز کره شمالی و چین نشان می دهد.)

با این حال کنجکاوی ها درمورد کره شمالی کماکان ادامه دارد و اهالی کره جنوبی هنوز هم به مرز شمالی کشور خود می روند تا نگاهی اجمالی به همسایه ی مرموز خود بیاندازند.
(تصویر بالا که مربوط به چند روز قبل است بازدیدکنندگانی را در خاک کره جنوبی در حال تماشای آنسوی مرزهای شمالی این کشور نشان می دهد.)

اقتصاد کره شمالی در بخش تجارت به چین وابسته است و این کشور صادرات و واردات خود را به طور کامل قطع نکرده اما دستورالعمل های جدید و سختگیرانه ای در خصوص ضدعفونی کالاهای وارداتی اتخاذ کرده.
(تصویر بالا که مربوط به اوایل ماه فوریه/ اواسط اسفند ۹۸ است یکی از نیروهای کمیته دولتی مدیریت کیفیت کره شمالی را در فرودگاه پیونگ یانگ این کشور نشان می دهد. این کمیته وضعیت سلامتی مسافران کشورهای خارجی را بررسی کرده و کالاهای وارده از مرزها را مورد بازرسی قرار داده و قرنطینه می کند.)

تصاویری که در هفته های اخیر از کره شمالی منتشر شده مردم و کارگران این کشور را با ماسک و دستکش نشان می دهد.
(تصویر بالا که مربوط به چند روز قبل است کارگران کارخانه ای در شهر پیونگ یانگ را نشان می دهد.)

این تصاویر همچنین نیروهای درمانی این کشور را در حال آموزش علائم ویروس کرونا و اقدامات پیشگیرانه ی مربوط به آن به مردم کره شمالی نشان می دهد.
(تصویر بالا که مربوط به یک ماه قبل است پرستاری را در یکی از بیمارستان های پایتخت کره شمالی در حال آموزش درباره ی بیماری کووید-۱۹ نشان می دهد.)

در دانشگاهی در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی، دمای بدن دانشجویانی که از تعطیلات بازگشته بودند را قبل از ورود بررسی می کردند.
(تصویر بالا که مربوط به چند روز قبل است ورودی دانشگاه فناوری کیم چاک در شهر پیونگ یانگ را نشان می دهد.)

تصاویر کلاس های دانشگاه های کره شمالی نشان می داد دانشجویان با ماسک حاضر شده بودند، گرچه در نزدیکی یکدیگر نشسته و فاصله ی ۲ متری توصیه شده را رعایت نکرده بودند.
(تصویر بالا که مربوط به چند روز قبل است دانشجویان دانشگاه فناوری کیم چاک در شهر پیونگ یانگ را نشان می دهد که بعد از تعطیلات و بازگشایی دانشگاه ها در کلاس درس حضور یافته اند.)

تصاویر همچنین دانشجویان را در حال تمیز کردن کلاس های درس خود قبل از شروع کلاس نشان می دهد.
(تصاویر بالا که مربوط به چند روز قبل است دانشجویان دانشگاه مطالعات خارجی شهر پیونگ یانگ را پیش از شروع کلاس شان نشان می دهد.)

با این حال، جمعیت زیادی در مهم ترین تعطیلی رسمی این کشور در روز ۱۵ آوریل، سالگرد تولد کیم ایل سونگ، پایه گذار کره شمالی و پدربزرگ کیم جونگ اون، شرکت کردند.
(تصویر بالا که مربوط به چند هفته قبل است مردم کره شمالی را در حال گذاشتن گل در محل قرارگیری مجسمه های برنزی رهبران درگذشته ی این کشور به مناسبت صد و هشتمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ نشان می دهد.)

تصاویر شهروندان کره شمالی را با ماسک در حال گذاشتن گل در نزدیکی مجسمه ی کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، رهبران سابق این کشور نشان می دهد.

حکومت کره شمالی مدعی شده هیچ موردی از بیماری و مرگ بر اثر ویروس کرونا در این کشور وجود ندارد، که با توجه به تجارت گسترده و مداوم این کشور با چین، کارشناسان باور این ادعا را غیر ممکن می دانند.
(تصویر بالا که مربوط به حدوداً یک ماه قبل است خیابانی در پایتخت کره شمالی را نشان می دهد.)

کارشناسان همچنین خاطر نشان کرده اند که بخش عظیمی از جمعیت کره شمالی از مشکلاتی همچون سوء تغذیه و بیماری رنج می برند، شرایطی که گسترش ویروس را تسهیل می کند.

به ویژه مناطق روستایی این کشور مستعد فقر و کمبود منابع درمانی هستند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد هر هفته اخبار جدیدی از وضعیت کره شمالی دریافت می کند و برای این کشور کیت های تشخیصی و تجهیزات محافظتی ارسال شده. اما تا اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین ۹۹) هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش نشده بود.

خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرده حکومت این کشور دستور اتخاذ اقدامات سختگیرانه تری را علیه ویروس کرونا صادر کرده، گرچه تصاویر منتشره از جلسه ی مقامات کره شمالی نشان می داد هیچ کدام از مقامات عالیرتبه ی این کشور، از جمله کیم جونگ اون، نه ماسکی بر صورت داشتند و نه فاصله ی توصیه شده را از یکدیگر رعایت کرده بودند.
(تصویر بالا مربوط به اواسط ماه آوریل/ اواخر فروردین ۹۹ است و جلسه ی اداره ی سیاسی کمیته ی مرکزی حزب کارگر کره را نشان می دهد.)

با این حال، پنهان کاری حکومت کره شمالی در خصوص وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور امر غیرمعمولی نیست. دولت این کشور سعی کرده بود غیبت چند هفته ای کیم جونگ اون از مجامع عمومی را هم پنهان کند.

اما دست آخر بعد از هفته ها گمانه زنی در مورد وضعیت سلامتی رهبر این کشور، دیروز بالاخره خبرگزاری رسمی کره شمالی تصاویری از بازدید کیم جونگ اون از کارخانه ای در شهر پیونگ یانگ را منتشر کرد که از قرار معلوم از سلامت او حکایت داشت.

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

  • hi اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹

    بیا میگیم شما دارید سفارشی میزنید میگید نه. کره شمالی سالهاست کشور نیست، یک زندان بزرگه که همه توش دارن بردگی می کنن. اینجام میشه بدتر از اون اگه همه همچنان عین کبک زندگی کنن

  • عاشق وطن اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹

    بدبختن ولی ما از اونا بدبخت تریم.

  • Hamed اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹

    تئوری توطعه (توهم توطئه) ی احمقانه و ترس از دژمن جنایتکار ببین دهه هاست به چه وضعی انداخته مردم بیچارش رو واقعا دلم میسوزه