کایلی جنر برای دومین سال متوالی جوان ترین میلیاردر خودساخته دنیا شد

کایلی جنر برای دومین سال متوالی جوان ترین میلیاردر خودساخته دنیا شد

وبسایت فوربس روز چهارشنبه ی هفته ی گذشته فهرست سالانه ی میلیاردرهای دنیا را منتشر کرد که نشان می دهد کایلی جنر ۲۲ ساله برای دومین سال متوالی موفق به کسب مقام اول این فهرست شده.

جنر در سال ۲۰۱۹ از مارک زاکربرگ ۳۵ ساله، مدیرعامل فیسبوک که جوان ترین میلیاردر خود ساخته تا آن زمان بود پیشی گرفت. زاکربرگ اولین بار ۱۱ سال قبل در سال ۲۰۰۸ یعنی زمانی که ۲۳ سال داشت توانسته بود ثروت خود را میلیاردی کند.

وبسایت فوربس همچون سال گذشته به انتقادات پیرامون انتخاب عنوان «خود ساخته» برای کایلی جنر هم اشاره کرده. بسیاری جنر را شایسته ی این عنوان نمی دانستند چون معتقد بودند او از زمان تولد از ثروت و امتیازات ویژه برخوردار بوده.

فوربس در مطلب خود نوشته: «بله خودساخته (علیرغم کمک های زیادی که از سمت خانواده ی مشهور خود دریافت کرده، چون او کسب و کارش را به ارث نبرده؛ خودش آن را به راه انداخته). و بله میلیاردر (او یک میلیارد دلار ثروت دارد).»

کایلی مارس ۲۰۱۹ به فهرست میلیاردرهای دنیا راه پیدا کرد.

کایلی جنر میلیاردر

او نوامبر سال گذشته ۵۱ درصد از سهام برند آرایشی خود به نام Kylie Cosmetics را به برند آرایشی Coty Inc. به مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار فروخت. این بدان معنی است که ارزش کسب و کار او حالا چیزی در حدود ۱/۲ میلیارد دلار است. او هنوز هم مالکیت ۴۹ درصد باقیمانده ی سهام برندش را در اختیار دارد.

همچنین اطلاعات وبسایت فوربس نشان می دهد با پولی که جنر از فروش محصولات برند آرایشی خود به دست آورده یکی از تنها ۲،۰۹۵ فردی در دنیا است که از ثروتی ۱۰ رقمی برخوردارند.

کایلی که جوان ترین و ثروتمندترین عضو خانواده ی مشهور و پرحاشیه ی کارداشیان-جنر است، کسب و کار خود را در سال ۲۰۱۵ با فروش کیت های رژلب ۲۹ دلاری اش شروع کرد.

چند دقیقه ای از آغاز فروش کیت ها نگذشته بود که همگی به طور کامل به فروش رفتند. اینستاگرام کایلی جنر ۲۷۰ میلیون دنبال کننده دارد و این اتفاق قدرت این نکته را به خوبی نشان داد.

جنر امسال با اضافه کردن یک لاین محصولات پوستی با عنوان Kylie Skin که شامل کرم های مرطوب کننده و زیر چشم و اسکراب صورت می شود، کسب و کار خود را توسعه داد.

طبق اعلام وبسایت فوربس، جنر از قِبل فروش محصولاتش در سال ۲۰۱۸ مبلغی در حدود ۳۶۰ میلیون دلار به دست آورده بود.

کایلی جنر میلیاردر

به دنبال بحث هایی که سال گذشته بر سر استفاده از عنوان «خودساخته» برای او درگرفت، کایلی جنر در پاسخ به این انتقادات اذعان کرد که در مسیر کار خود کمک های زیادی به او شده اما در عین حال بیان کرد که هیچ پولی که در کسب ثروت به دست آمده از برند آرایشی اش نقش داشته باشد، به ارث نبرده.

او بخش اعظم موفقیتش را مدیون قدرت شبکه های اجتماعی می داند و گفته قبل از آنکه بتواند کاری را شروع کند نفوذ زیادی پیدا کرده بود.

کایلی تا سال گذشته فقط ۷ کارمند تمام وقت و ۵ کارمند پاره وقت برای شرکت آرایشی اش استخدام کرده بود. مادرش، کریس جنر، کار مدیریت سرمایه و روابط عمومی شرکت دخترش را، همچون دیگر فرزندانش برعهده دارد.

کایلی جنر به دلیل آنکه دنبال کنندگان زیادی در اینستاگرام دارد، هزینه ی بسیار کمی را صرف بازاریابی می کند و برای معرفی محصولات خود بیشتر به فعالیت اینستاگرامی اش تکیه دارد.

کایلی در سال ۲۰۱۸ در مصاحبه ی خود با نشریه ی ووگ گفته بود: «کیت رژلبم را از دو سال قبل از عرضه اش ثبت تجاری کردم و وقتی مادرم را در جریان تصمیمم گذاشتم او گفت که باید از پول خودم استفاده کنم. من هم قبول کردم و گفتم اگر موفق نشدم یک عالمه کیت رژلب در گاراژ خانه ات می ماند.»

کایلی ریسک کرد و نتیجه اش را هم فوراً دید. کیت های رژلب او در عرض چند ثانیه به فروش رفتند. و این سرآغازی شد بر امپراتوری آرایشی کایلی جنر که خیلی زود او را تبدیل به یک میلیاردر کرد.

بیشتر بخوانید:

کایلی جنر ۲۱ ساله چطور به جوان ترین میلیاردر خودساخته دنیا تبدیل شد؟

آیا «کایلی جنر» جوان ترین زن میلیاردر «خود ساخته» جهان است؟

از راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود