هشت سنگ مولد و پاک‌کننده ذهن برای نگهداری روی میز کارتان

هشت سنگ مولد و پاک‌کننده ذهن برای نگهداری روی میز کارتان

اگر یک فرد کارآفرین هستید که در حال شروع کسب و کار رؤیایی‌تان می‌باشید یا اینکه در حال حاضر کسب و کاری دارید که در آن موفق هستید؛ نگهداری سنگ روی میز کارتان، ذهن شما را پاک کرده و به انجام بهتر کارهایتان کمک می‌کند.

بیشتر ما می‌دانیم که سنگ‌ها می‌تواند به پاک کردن فکر و بهره‌وری بیشتر کمک کنند. اما این را هم باید بدانیم که سنگ‌ها در بسیاری از چالش‌ها مثل احساس شکست داشتن، به کار خود شک داشتن و عدم الهام‌بخش بودن، واقعاً به افراد کمک می‌کنند.

امروز در روزیاتو ۸ سنگ مفید برای زندگی کاریتان را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

کوارتز صورتی (Rose Quartz)

مناسب برای اعتماد به نفس

برای افرادی که همیشه در خودشان احساس کمبود یا افکار منفی دارند، این سنگ می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. هنگام ارائه یک مطلب نگران هستید؟ وقتی می‌خواهید چیزی از رئیستان بخواهید می‌ترسید؟ این سنگ مهربان و اطمینان‌بخش، چاکراهای قلب شما را باز کرده و به شما حس اعتماد به نفس خواهد داد.

نحوه استفاده: چشمان خود را ببندید، چند نفس عمیق بکشید و در صورت امکان مدیتیشن انجام دهید. این سنگ عشق، شما را شفا خواهد داد. جملاتی را که دوست دارید در ذهن خود تکرار کنید مثل “می‌توانم اعتماد به نفس داشته باشم، می‌توانم قوی باشم، می‌توانم خوشحال باشم، می‌توانم آرام و صلح‌نگر باشم.” این موارد را تکرار کنید تا زمانی که آرام‌تر شوید.

تورمالین سیاه (Black Tourmaline)

مناسب برای: محافظت در برابر انرژی‌های منفی

اگر فقط می‌توانید یک سنگ را روی میز کار خود داشته باشید، این سنگ سیاه درخشان زره‌پوش را انتخاب کنید. این سنگ از شما در برابر امواج الکترومغناطیس دستگاه‌هایی مثل کامپیوترها و مو‌بایل‌ها، محافظت خواهد کرد. نظریه‌هایی هستند که معتقدند این امواج می‌توانند باعث استرس، خستگی و اضطراب شوند، که خوب البته تمام این حس‌ها می‌تواند مانع عملکرد خوب شما در محل کار شود.

بعلاوه، این سنگ می‌تواند شما را در برابر انرژی‌های منفی سایر افراد محافظت کند.

نحوه استفاده: زمانی که حس کردید اوضاع دارد بد می‌شود این سنگ را پیش خودتان داشته باشید. برای مثال اگر با همکار خود مشکل دارید و او در حال نزدیک شدن به میز شما است.

 

سیترین (Citrine)

مناسب برای بالا بردن خلاقیت

شما نیاز نیست وقتی با یک مشکل یا بن‌بست در پروژه روبرو شدید، سر خود را به دیوار بکوبید و نا امید بشوید. سیترین چشم سوم شما را باز کرده، تخیل شما را قوی کرده و به شما قدرت تصور و مدیریت مسائل مختلف و پیدا کردن راه‌حل مناسب را می‌دهد. به این دلیل این سنگ مخصوصاً زمانی استفاده می‌شود که شما شغلی دارید که نیاز به خلاقیت دارد.

نحوه استفاده: این سنگ را در دست خود نگه دارید و مقاصد خود را تصور کنید. نفس عمیقی بکشید. اهداف و لیست کارهایی که باید انجام دهید را بنویسید. حالا برای رسیدن به همه آنها آماده شوید. بر اساس اینکه شما می‌خواهید چقدر سریع به اهداف خود برسید، این کار را به صورت روزانه یا هفتگی انجام دهید.

 

کوارتز دودی (Smoky Quartz)

مناسب برای تمرکز

بهره‌وری شما در حال کاهش است؟ احساس خوبی در خانه ندارید؟ کوارتز دودی به شما کمک می‌کند تا روی کاری که می‌خواهید، تمرکز کنید. با کاهش استرس، اضطراب و سایر مواردی که فکر شما را اذیت می‌کند، کمک می‌کند تا ذهن شما خودش را بازیابی کرده و دوباره به شرایط مناسب برگردد.

نحوه استفاده: اگر احساس پریشانی دارید، کوارتز دودی را در دست خود نگه دارید، چشمان خود را ببندید، تا جایی که حس می‌کنید حالتان دوباره بهتر شده است، نفس عمیق بکشید.

 

سلنیت (Selenite)، کانی

مناسب برای دریافت انرژی مثبت، پاکسازی، سایر سنگ‌ها را شارژ می‌کند.

به عنوان یکی از قوی‌ترین سنگ‌ها، سلنیت می‌تواند برای دریافت انرژی و احساسات مثبت استفاده شود. این سنگ مخصوصاً در دفاتر کاری بزرگ یا فضاهای شلوغ که در آنها انرژی زیادی در محیط اطراف وجود دارد، استفاده می‌شود.

این سنگ برای کارآفرینان بسیار مناسب است چون وقتی کار جدیدی را شروع می‌کنند این سنگ به آنها در ادامه راه کمک خواهد کرد. اگر می‌خواهید مشکلات و گرفتاری‌های مالی‌تان برطرف شود آن را همراه با Citrine استفاده کنید.

 

آونتورین سبز Green Aventurine

مناسب برای پول، ارتقا و موفقیت در کار

این سنگ بسیار زیبا سبب افزایش و فراوانی همه چیز می‌شود. اگرچه همیشه به عنوان سنگِ پول شناخته می‌شود ولی فقط در این زمینه به شما کمک نمی‌کند. آونتورین سبز می‌تواند سبب افزایش بسیاری از چیزها در محل کار شما شود. برای مثال می‌تواند به شما کمک کند که ارتقای شغلی بگیرید، همکاری و شراکت جدیدی را آغاز کنید  یا اینکه باعث شود شما در محل کار تشویق و تأیید شوید.

نحوه استفاده: یکی از اهداف خود را که مربوط به افزایش چیزی است در یک کاغذ بنویسید.  این کاغذ را تا کنید و این سنگ را روی آن قرار دهید. این تکه کاغذ با سنگی که روی آن قرار دارد، همیشه اهدافتان را به شما یادآوری می‌کند.

 

چشم ببر (Tiger’s Eye)

مناسب برای: آرام کردن

آیا برای ارائه‌ای که پیش رو دارید، مضطربید و نمی‌دانید چگونه باید کار خود را در مقابل همه انجام دهید؟ به چشم ببر به عنوان نسخه سنگیِ چیزی که شخصیت شما را تشویق می‌کند، فکر کنید.

نحوه استفاده: در عین حال که قرار دادن یک سنگ بزرگت روی میز کارتان برای غلبه بر استرس روزانه شما مفید است، داشتن یک سنگ کوچک در جیبتان هم برای زمانی که به جلسات می‌روید، می‌تواند بسیار خوب باشد. این سنگ حتی وقتی در جیب شما هست هم کار می‌کند!

 

آمازونیت (Amazonite)

مناسب برای التیام‌بخشی؛ و ارتباط با دیگران

این سنگ مرتبط با چاکراهای قلب و گلو است. تعجبی نیست که چر این سنگ بیشتر مشکلات ارتباطی و شخصی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای روزهایی که شما حس خوبی ندارید و شدیداً نیاز دارید که بدن، ذهن و روح خود را تسکین دهید، آمازونیت شما را کمک خواهد کرد. برای روزهایی که می‌خواهید بحث‌های حساسی با همکاران خود داشته باشید، آمازونیت بهترین چیزی است که از شما پشتیبانی می‌کند.

نحوه استفاده: چند دقیقه قبل از جلسه یا وقتی احساس پریشانی دارید، آن را نزدیک خود نگه دارید. خواهید دید که انرژی شما دوباره متعادل خواهد شد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود