ثروتمندترین فرد دنیا؛ حقایقی شگفت انگیز درباره ثروت ۱۲۰ میلیارد دلاری جف بزوس

ثروتمندترین فرد دنیا؛ حقایقی شگفت انگیز درباره ثروت ۱۲۰ میلیارد دلاری جف بزوس

جف بزوس، ثروتمندترین فرد دنیا، در میان فهرست پنج تایی ثروتمندترین افراد دنیا تنها کسی است که در سال ۲۰۲۰ ذره ای از ثروت خود را از دست نداده.

مدیرعامل آمازون ظرف سه ماه اول سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۵ میلیارد دلار کسب درآمد کرد، مسأله ای که ثروت خالص او را به ۱۲۰ میلیارد دلار رساند.

بزوس از خاندان سلطنتی بریتانیا هم ثروتمندتر است. حتی جدایی از همسر سابقش، مکنزی بزوس، در سال ۲۰۱۹ هم باعث نشد جف بزوس جایگاه خود به عنوان ثروتمندترین فرد دنیا را از دست دهد. بعد از این جدایی، یک سهام چهار درصدی در شرکت آمازون به ارزش تقریبی ۳۵/۷ میلیارد دلار برای مکنزی بزوس باقی ماند که او را در مقام چهارم ثروتمندترین زنان دنیا قرار داد.

گرچه حقوق سالیانه ی جف بزوس تنها ۸۱،۸۴۰ دلار است، اما بیشتر ثروت او مربوط به سهامش در شرکت آمازون است. ثروتمندترین مرد دنیا در هر ثانیه ۲،۴۸۹ دلار کسب درآمد می کند که این میزان بیشتر از دو برابر پولی است که یک فرد شاغل متوسط آمریکایی در عرض یک هفته درمی آورد.

چندی قبل وبسایت Comparisun نتیجه ی تحلیل نرم افزاری خود را اعلام کرد که نشان می داد اگر ثروت شخصی جف بزوس با همین سرعت فعلی به رشد خود ادامه دهد، احتمالاً او تا سال ۲۰۲۶ یعنی زمانی که ۶۲ سال دارد، به اولین تریلیونر تاریخ تبدیل شود.

در ادامه به چند حقیقت شگفت انگیز می پردازیم که نشان می دهند جف بزوس تا چه حد ثروتمند است.

ثروت جف بزوس

۱- جف بزوس ۱۲۰ میلیارد دلار ثروت دارد. این در حالی است که او سالانه فقط ۸۱،۸۴۰ دلار حقوق می گیرد، مبلغی کمتر از آنچه اغلب نمایندگان مجلس سنای آمریکا دریافت می کنند.

البته بخش اعظم ثروت او مربوط به سهامش در شرکت آمازون است نه از حقوقش.

بررسی ها در سال ۲۰۱۸ نشان داد مدیر عامل آمازون سالانه چیزی حدود ۸/۹ میلیون دلار کسب درآمد می کند. (البته بزوس در سال ۲۰۱۹ به خاطر جدایی از همسر سابقش، ۱۰ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد.)

اگر مقدار پولی که بزوس در عرض یک روز، یک ساعت و حتی یک ثانیه درمی آورد را محاسبه کنیم هم نتیجه بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

۲- بزوس در هر ثانیه ۲،۴۸۹ دلار کسب درآمد می کند که این میزان بیشتر از دو برابر پولی است که یک فرد شاغل متوسط آمریکایی در عرض یک هفته درمی آورد.

مقدار پولی که بزوس در هر دقیقه درمی آورد ۱۴۹،۳۵۳ دلار است.

این بدان معنی است که در عرض تنها یک دقیقه مدیرعامل آمازون بیشتر از سه برابر پولی را درمی آورد که یک فرد شاغل متوسط آمریکایی در طول یک سال کسب می کند که چیزی حدود ۴۷ هزار دلار است.

۳- بعد از جدایی از مکنزی بزوس و واگذاری ۲۵ درصد از سهام آمازون که مالکیت مشترک او و همسر سابقش را داشت هم جف بزوس جایگاه خود به عنوان ثروتمندترین فرد دنیا را از دست نداد.

مکنزی بزوس حالا بعد از جولیا فلشر کوک، بیوه ی دیوید کوک، فرانسوا بتانکور می‌یر، وارث شرکت آرایشی لورئال و آلیس والتون، وارث فروشگاه زنجیره ای والمارت، چهارمین زن ثروتمند دنیا محسوب می شود.

مکنزی که یکی از اولین کارکنان شرکت آمازون بود، حالا ثروتی به ارزش تخمینی ۳۸/۷ میلیارد دلار دارد.

۴- بزوس به قدری ثروتمند است که هر ۱ دلار ثروت یک فرد آمریکایی معمولی تقریباً معادل ۱/۳ میلیون دلار از ثروت بزوس است.

متوسط ثروت خالص هر خانوار معمولی آمریکایی ۹۷،۳۰۰ دلار است. اگر ثروت خالص ۱۲۰ میلیارد دلاری بزوس را تقسیم بر ۹۷،۳۰۰ دلار کنیم، رقمی حدود ۱/۲ میلیارد دلار به دست می آید.

۵- مدیرعامل آمازون از خاندان سلطنتی بریتانیا ۳۶ درصد ثروتمندتر است.

وبسایت فوربس، در سال ۲۰۱۷ ثروت خاندان سلطنتی بریتانیا را ۸۸ میلیارد دلار تخمین زده بود.

۶- ثروت بزوس از کل تولید ناخالص داخلی کشور مراکش بیشتر است.

تولید نالخالص کشور مراکش ۱۱۸ میلیارد دلار است.

۷- ثروت خالص جف بزوس از مجموع تولید ناخالص داخلی کشورهای ایسلند، لوکزامبورگ و قبرس بیشتر است.

تولید ناخالص داخلی ایسلند ۲۵/۸ میلیارد دلار، لوکزامبورگ ۷۰ میلیارد دلار و قبرس حدود ۲۴/۹ میلیارد دلار است که مجموع آن ها چیزی حدود ۱۲۰ میلیارد دلار است.

۸- یک مرد آمریکایی معمولی با مدرک لیسانس، در طول زندگی اش چیزی حدود ۲/۲ میلیون دلار کسب درآمد می کند. بزوس این مبلغ را در مدتی کمتر از ۱۵ دقیقه درمی آورد.

هر زن آمریکایی معمولی دارای مدرک لیسانس در طول زندگی اش ۱/۳ میلیون دلار پول درمی آورد.

بزوس که از دانشگاه پرینستون مدرک لیسانس دارد، در هر دقیقه ۱۴۹،۳۵۳ دلار پول درمی آورد.

۹- حتی اگر از ۴۰ سال قبل قانون مالیات بر سرمایه با نرخ متوسط در آمریکا اجرا می شد هم بزوس کماکان دومین فرد ثروتمند دنیا می شد.

در پایان سال ۲۰۱۸ جف بزوس ۱۶۰ میلیارد دلار ثروت داشت.

اگر آمریکا قانون مالیات بر سرمایه با نرخ متوسط را در سال ۱۹۸۲ اجرا کرده بود، یعنی زمانی که اولین فهرست فوربس از میلیاردرهای این کشور منتشر شد، ثروت بزوس چیزی در حدود نصف ثروت حالایش یعنی ۸۶/۸ میلیارد دلار بود.

اما حتی با یک ثروت ۸۶/۸ میلیارد دلاری هم بزوس کماکان یکی از ثروتمندترین افراد دنیا محسوب می شد.

۱۰- بزوس بیشتر از تقریباً هر میلیاردر دیگری در دنیا در سال ۲۰۱۹ پول از دست داد، اما او کماکان ثروتمندترین آن ها است.

مدیرعامل آمازون بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار از ثروت خالص خود را در سال ۲۰۱۹ از دست داد، اما کماکان در صدر فهرست ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

پایان داستان جف و مکنزی بیزوس؛ نگاهی به ازدواج و جدایی ثروتمندترین زوج جهان

رابطه عاشقانه «جف بیزوس» با «لورن سانچز» که باعث جدایی مالک آمازون از «مکنزی» شد

۱۰ مرد ثروتمند تاریخ که از جف بزوس هم ثروتمندتر بودند

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • s خرداد ۲, ۱۳۹۹

    خوووووو !!!!