واکنش کره شمالی به شایعه مرگ کیم جونگ اون و قدرت او برای سفر در زمان و مکان

واکنش کره شمالی به شایعه مرگ کیم جونگ اون و قدرت او برای سفر در زمان و مکان

یک روزنامه رسمی کره شمالی فاش کرده که رهبران این کشور نمی توانند قوانین زمان و مکان را به شکلی جادویی تغییر دهند، ادعایی که مغایر با ادعاهای گذشته رسانه های رسمی این کشور در مورد کیم جونگ اون پدرش کیم جونگ ایل است. این ادعای بزرگ نشان می دهد که دولت کره شمالی قصد دارد از افسانه پردازی خنده دار در مورد رهبران خود فاصله بگیرد.

کره شمالی

روزنامه رودونگ سینمون این باور که خانواده کیم اربابان چوک‌جی‌بیوپ (chukjibeop) هستند را رد کرده است، پدیده ای که در فرهنگ مردم کره شمالی به نحوه ایجاد تغییر در قوانین سفر در زمان و مکان اطلاق می شود. روش چوک‌جی‌بیوپ از دیرباز به عنوان یک قدرت فراانسانی متعلق به خاندان کیم در ذهن مردم این کشور نهادینه شده تا با بخشیدن یک جایگاه الوهیت به خاندان رهبر کره شمالی، مردم را متقاعد به پرستش آن ها سازند. با این وجود، روزنامه رودونگ سینمون به تازگی فاش کرده که «در واقعیت، یک شخص نمی تواند با تغییر فضا یکباره ناپدیده شده و دوباره ظاهر گردد».

کره شمالی

یکی از مقامات وزارت اتحاد کره شمالی نیز روز پنج شنبه گذشته در این باره چنین گفته است: «به نظر می رسد که این ادعا بیشتر بر روی وطن پرستی و عشق مردم به یکدیگر تاکید داشته باشد تا افسانه پردازی در مورد رهبرانش». سال گذشته بود که دیکتاتور کره شمالی نتوانست با دونالد ترامپ به توافق بر سر برنامه های هسته ای این کشور برسد، موضوعی که باعث گردید وی جنبه انسانی خود را فاش کند. وی قبلاً ادعا کرده بود که بر اشتراک گذاری یک ظاهر بسیار واقعی تر از خودش با ملت کره شمالی تمرکز دارد.

او در سخنانی با رسانه های دولتی کشور چنین گفته بود: «افسانه سازی از فعالیت ها و ظاهر یک رهبر انقلابی به پنهان کردن واقعیت منجر خواهد شد. وفاداری مطلق زمانی ایجاد می شود که آن ها به شکلی انسانی و رفاقتی شیفته رهبر خود شوند». در مرز چین و کره شمالی هنوز هم شایعات در مورد وخامت حال رهبر جوان کشور ادامه دارد، حتی بعد از این که دولت این کشور تلاش کرد با انتشار تصاویری ظاهراً جدید از کیم جونگ اون ، شایعات مرگ یا وخامت حال او را از میان بردارد.

کره شمالی

ظاهراً تصاویری از حضور کیم برای افتتاح یک کارخانه کودسازی منتشر شده نیز نتوانسته شایعات را در میان مردم کره شمالی از بین ببرد زیرا ادعا شده که این کارخانه تکمیل نشده و هیچ فعالیتی در آن وجود نداشته است. برخی دیگر نیز بر این باورند که شخصی که در این تصاویر به عنوان کیم جونگ اون معرفی می شود در واقع بدل وی بوده است. شایعه دیگری که این روزها در مورد رهبر کره شمالی وجود دارد این است که وی از مشکل در پاهایش رنج می برد. یک منبع خبری در این مورد چنین گفته است: «مردم می گویند که کیم جونگ اون در حال حاضر نمی تواند درست راه برود زیرا ممکن است به دلیل وزن خود عمل جراحی پا کرده باشد.

کره شمالی

شایعات دیگر می گویند او در طول افتتاح کارخانه کودسازی با خودرو از این طرف به آن طرف می رفت زیرا نمی توانست درست راه برود، در حالی که برخی دیگر بر این باورند که او در حال ورزش برای کاهش وزن بوده اما به خود آسیب رسانده و باید برای مدت زیادی استراحت کند. همه جور شایعاتی در این مورد وجود دارد». با این وجود مقامات رسمی کره شمالی هنوز صحبتی در مورد شرایط فعلی رهبر خود نکرده اند. یک روزنامه منتشر شده در کره جنوبی نیز ادعا می کند که دولت کره شمالی مجازات های سنگینی برای کسانی در نظر گرفته که در مرز چین و کره شمالی با خارج از کشور تماس تلفنی برقرار می کنند.

کره شمالی

در تازه ترین مورد، یک مرد اهل کره شمالی که در مناطق کوهستانی این کشور با خارج تماس تلفنی برقرار کرده بود توسط تیم کشف سیگنال شناسایی شده و دستگیر گردید. روزنامه کره ای ادعا کرده که در این گونه موارد، مردم کره شمالی معمولاً به سرعت باتری را از روی تلفن همراه خود درآورده و سیم کارت را می بلعند تا از مجازات فرار کنند اما مرد صرافی که اخیراً دستگیر شده زمان این کار را نداشته و حتی تلاش او برای رشوه دادن نیز بی نتیجه بوده است. برخی دیگر نیز شایعات مربوط به رهبر کره شمالی را کار فراری های این کشور در کره جنوبی می دانند که گفته می شود در واقع مامور مخفی های پیونگ یانگ هستند.

بیشتر بخوانید: صادرات ریش و مژه تقلبی از کره شمالی به اروپا و نقض تحریم ها توسط کیم جونگ اون

منبع: express
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود