چطور مژه های بلندی داشته باشیم؟ ۷ ماده غذایی برای افزایش رشد مژه ها

چطور مژه های بلندی داشته باشیم؟ ۷ ماده غذایی برای افزایش رشد مژه ها

روش های متعددی برای افزایش رشد مژه ها وجود دارد: شما می توانید از عصاره های گیاهی استفاده کنید، مژه هایتان را ماساژ دهید و گاهی با آرایش نکردن به مژه هایتان استراحت دهید. اما ساده ترین راه برای تقویت مژه ها تنوع بخشی به وعده های غذایی روزانه ی خود است. تنها کاری که باید انجام دهید مصرف برخی مواد غذایی سالم و خوشمزه است که نه فقط برای مژه ها بلکه برای کل بدن مفید هستند.

در ادامه با ۷ ماده غذایی آشنا خواهیم شد که به رشد مژه ها کمک می کنند.

۱- تخم مرغ

رشد مژه ها

چرا مفید است؟ تخم مرغ سرشار از پروتئین است.

چه تأثیری دارد؟ موها و مژه ها از ماده ای به نام کراتین تشکیل شده اند. مصرف مواد غذایی دارای پروتئین به بدن کمک می کند اسید آمینه ای را به دست آورد که برای تولید کراتین به آن نیاز دارد. این مسأله باعث می شود مژه های بلندتر و محکم تری داشته باشید.

۲- ماهی سالمون

چرا مفید است؟ ماهی سالمون منبع اسیدهای چرب امگا-۳ و ویتامین ها D و B است.

چه تأثیری دارد؟ اسیدهای چرب امگا-۳ جلوی شکستن مژه ها و شکننده شدن و ریختن آن ها را می گیرند. ویتامین های D و B هم رشد مژه ها را بیشتر می کنند.

۳- آجیل

چرا مفید است؟ آجیل یا همان مغزها و دانه های خوراکی، اسیدهای امگا-۳ و ویتامین E مورد دنیاز بدن را تأمین می کنند.

چه تأثیری دارد؟ اسیدهای چرب به همراه ویتامین E خون و اکسیژن را به فولیکول های مو می رسانند. این مسأله باعث افزایش جریان خون و تقویت فولیکول های مو می شود. همین موضوع کمک می کند مژه ها مدت بیشتری سر جای خود باقی بمانند و با سرعت بیشتری هم رشد می کنند.

۴- میوه ها و سبزیجات

چرا مفید است؟ میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های A و C هستند.

چه تأثیری دارد؟ این ویتامین ها برای رشد مژه ها و تولید کلاژن مفید هستند. پوست میوه ها و سبزیجات حاوی ماده ای به نام سیلیکا است، یک ماده ی معدنی ضروری که کمک می کند مژه های شما بلند و سالم باشند.

۵- قارچ

چرا مفید است؟ قارچ یکی از منابع ارزشمند ویتامین B3 است.

چه تأثیری دارد؟ ویتامین B3 موجب بهبود گردش خون می شود و به تولید کراتین در بدن کمک می کند. این ویتامین باعث رشد مژه ها می شود و جلوی خشک و شکننده شدن مژه ها را می گیرد. این ماده به بازتولید سلولی کمک می کند و جلوی ریختن مژه ها را می گیرد.

۶- لوبیا

چرا مفید است؟ لوبیا حاوی ویتامین H و فولیک است.

چه تأثیری دارد؟ ویتامین H جریان خون به سمت فولیکول های مو را افزایش می دهد، ضخامت مژه ها را بیشتر می کند و جلوی خشک شدن و ریختن آن ها را می گیرد. این ویتامین به بدن کمک می کند اسیدهای آمینه و چربی هایی را جذب کند که برای برخورداری از مژه هایی سالم ضروری هستند. فولیک اسید جلوی شکننده شدن مژه ها را می گیرد.

۷- غلات کامل

چرا مفید است؟ غلات کامل سرشار از از ویتامین B6 و آهن هستند.

چه تأثیری دارد؟ ویتامین B6 باعث تولید ملانین در بدن می شود، رنگدانه ای که به مژه ها رنگ می بخشد. آهن در فولیکول های مو ذخیره می شود و جلوی ضعیف شدن و ریختن مژه ها را می گیرد.

بیشتر بخوانید:

معرفی ۱۰ ترفند کاربردی برای اینکه مژه های بلندتری داشته باشید

چطور ابروهایی پرپشت داشته باشیم؟ ۱۰ درمان خانگی رشد ابرو

با علل مختلف «ریزش ابرو» آشنا شوید

منبع: brightside
بدون نظر

ورود