شکاف در رولینگ استونز ؛ علت دشمنی میک جگر و کیت ریچاردز چیست؟

شکاف در رولینگ استونز ؛ علت دشمنی میک جگر و کیت ریچاردز چیست؟

میک جگر به خاطر سبک منحصربفرد و حرکات و صحبت های خاص و فراموش نشدنی اش شناخته می شود. گروه موسیقی رولینگ استونز (The Rolling Stones) نیز به خاطر اجراهای خواننده اصلی گروه بود که به شهرت رسید. در نتیجه، وقتی میک جگر به شکلی خاص مقام سِر را از ملکه بریتانیا دریافت کرد این موضوع باعث بروز مشکلاتی بین او و دیگر اعضای گروه شد. علیرغم تشکیل این گروه در سال ۱۹۶۲، در تمام طول دهه های فعالیتشان، رابطه بین اعضای گروه بدون فراز و نشیب و اختلاف نبوده است.

گروه رولینگ استونز

در یک برهه، ادعا می شود که اختلافات شدیدی بین کیت ریچاردز و میک جگر وجود داشته به ویژه زمانی که جگر نشان شوالیه را از ملکه دریافت کرده بود. گفته می شود که در کتاب The Sun & the Moon & the Rolling Stones نوشته ریچ کوهن، نویسنده ادعا کرده که دشمنی های این دو در دهه ۱۹۸۰ آغاز شده اما بعد از دریافت نشان شوالیه توسط جگر در سال ۲۰۰۳ این اختلافات بیشتر از قبل شد و خود را نشان داد. کایل اسمیت در مقاله ای در سال ۲۰۱۶ در نیویورک پست و به نقل از کتاب مذکور می گوید: «ریچاردز بعد از شنیدن خبر پذیرش نشان شوالیه توسط جگر در سال ۲۰۰۳ به شدت عصبانی شد و با ناراحتی دستگیر شدن هر دویشان به خاطر مصرف مواد مخدر در خانه ویلایی ریچاردز در سال ۱۹۶۷ در انگلستان را به یاد آورد».

گروه رولینگ استونز

ظاهراً ریچاردز دلیل ناراحتی خود را چنین اعلام کرده بود: « جگر در حال پیوستن به تشکیلاتی بود که نهایت تلاش خود را برای به زندان انداختن و از بین بردن ما انجام داده بود». کیت ریچاردز به وضوح با این موضوع مشکل داشته و به گفته برخی حتی ملکه را «جادوگر رییس» خطاب قرار داده بود. اگر چه اکنون نزدیک به ۲۰ سال از این ماجرا می گذرد اما ظاهراً هنوز هم بین دو چهره اصلی گروه رولینگ استونز بر سر این موضوع اختلاف وجود دارد. در سال ۲۰۱۰، کیت ریچاردز کتاب خاطرات خود را منتشر کرد که در آن صحبت هایی ناخوشایند در مورد خواننده گروه کرده بود.

دشمنی در گروه رولینگ استونز

دشمنی در گروه رولینگ استونز

وی در این کتاب درباره میک جگر چنین گفته است: «آغاز دهه ۱۹۸۰ بود که میک شروع کرد به غیرقابل تحمل بودن». کیت همچنین ادعا می کند که اعضای گروه با عنوان «برندا»، «علیاحضرت» یا «مادام» او را مسخره می کنند. در سال ۲۰۱۷ وقتی که میک جگر تولد هشتمین فرزندش، دورو، را جشن گرفت، کیت در مصاحبه با وال استریت ژورنال چنین گفت: «وقت دست برداشتن فرا رسیده است. نمی توانید در این سن پدر شوید. بچه های بیچاره!». این صحبت ها با ناراحتی جگر همراه شده و کیت در نهایت مجبور به عذرخواهی شد. ظاهراً بعد از این عذرخواهی، دشمنی بین این دو چهره اصلی گروه رولینگ استونز کمی فروکش کرده است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که در مورد گروه موسیقی راک Rolling Stones باید بدانید

منبع: express
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود