جزییات جدید از آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در شهریور ۹۹

جزییات جدید از آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در شهریور ۹۹

آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمعه ۲۱ شهریور ۹۹ برگزار می شود. متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۹ می توانند از روز دوشنبه ۱۵ مرداد لغایت پنج شنبه ۲۳ مرداد ۹۹ با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به ایجاد پروفایل، بارگذاری مدارک، انتخاب رشته شغل مورد نظر و پرداخت هزینه ۷۵۰۰۰ تومانی ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی اقدام کرده و شماره پرونده ۶ رقمی، کد پیگیری ثبت نام ۱۵ رقمی و دانلود کارت ورود به جلسه آزمون، دریافت کنند.

به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۹، نیازی به مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی به نشانی tamin.ir نیست.

آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۹ به منظور تامین منابع انسانی مورد نیاز شعب و ادارات ستادی تامین اجتماعی در ۳۱ استان کشور بوده و شرکت کنندگان بایستی در آزمون کتبی و شفاهی حضور یابند. مراحل گزینش واجدان شرایط که نمره موردنظر را در آزمون کتبی و شفاهی اخذ کنند، توسط سازمان تامین اجتماعی انجام می شود.

همچنین، واجدان شرایط استخدامی، به صورت پیمانی یا قراردادی در مراکز ملکی و مراکز تحت پوشش هولدینگ درمان و بیمه ای، مشغول به کار خواهند شد. حدود ۱۵ میلیون نفر از هموطنان، بیمه پرداز ماهانه سازمان تامین اجتماعی هستند.

همه افرادی که بالای ۲۰ سال سن داشته باشند و گواهی فراغت از تحصیل و دانش تخصصی و توانایی لازم برای انجام وظیفه و مسئولیت های شغل مورد نظر که در دفترچه راهنمای استخدام سازمان تامین اجتماعی ذکر شده را دارا هستند، می توانند در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۹ شرکت کنند.

متقاضیان مرد در آزمون استخدامی تامین اجتماعی باید کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت وظیفه عمومی داشته باشند. ملاک محاسبه سن متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۹ ، از اولین روز ثبت نام یعنی ۱۳ مرداد ۹۹ است. داوطلبان بایستی صرفا در صورتی قادر به شرکت در آزمون هستند که عنوان مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی یا گرایش تحصیلی آن ها به صورت کامل با شرایط احراز شغل مورد نظر، همخوانی داشته باشد.

آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی

تصویر صفحه ثبت نام در سایت سازمان سنجش به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی

سن و معدل داوطلبان

اگر رشته تحصیلی شما بدون گرایش است، صرفا رشتته تحصیلی بدون گرایش، ملاک عمل است اگر گرایش دارد، فقط برای شغلی که گرایش مورد نظر مورد نیاز است، می توان در دفترچه ثبت نام، اقدام کرد. اگر مدرک کاردانی دارید، معدل شما باید ۱۴ به بالا و حداکثر ۳۰ ساله باشید. اگر مدرک تحصیلی شما کارشناسی هست، باید معدل ۱۵ به بالا و حداکثر ۳۰ ساله باشید.

اگر مدرک کارشناسی ارشد دارید، معدل ۱۴ و حداکثر ۳۳ سال تمام و برای دارنده مدرک دکتری نیز حداکثر ۳۸ سال تمام نیاز است. کلیه متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۹، نباید از ۴۰ سال بیشتر باشند.

امتیازات و سهمیه‌های قانونی

حسب ماده ۲۱  قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، بیست و پنج درصد ( (۲۵٪ سهمیه استخدامی به جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان بیست و پنج درصد  (۲۵٪  و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت و خواهر و برادر شهید ) اختصاص دارد.

نکته مهم: صرفا ایثارگرانی مجازند از سهمیه استخدامی  ۲۵٪  بهره مند شوند که وضعیت شغلی آنان در فرآیند ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی در سیستم سجایا “بیکار” ثبت شده باشد.

تبصره ۱: مشمولین سهمیه  ۲۵٪ ایثارگران مجاز به بهره مندی از سهمیه های استخدامی سایر ایثارگران نمی باشند. به عبارت دیگر هر یک از داوطلبان می بایست در صورت مشمول بودن، صرفا از یک سهمیه استخدامی مشخص شده استفاده نماید. بدیهی است در این صورت مشمولین سهمیه  ۲۵٪ ایثارگران، جهت استفاده از سهمیه اختصاصی خود صرفا باید مشاغل مشخص شده جهت این سهمیه را انتخاب نمایند.

تبصره ۲: به کلیه ایثارگران بیکار مشمول سهمیه استخدامی  ۲۵درصد ایثارگران توصیه می شود برای حصول اطمینان از چگونگی امکان بهره مندی خود از سهمیه استخدامی، قبل از ثبت نام با مراجعه به سایت ایثار و یا در صورت نیاز به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل پرونده، نسبت به مشخص شدن وضعیت شغلی خود و در صورت لزوم اصلاح آن اقدام نمایند.

تبصره ۳: باتوجه به هماهنگی بعمل آمده با بنیاد شهید و امورایثارگران عنوان شغلی و محل خدمت مورد تقاضا جهت مشمولین سهمیه  %۲۵ ایثارگران از سهمیه سایر داوطلبان تفکیک گردیده و داوطلبان ایثارگر مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفا باید مشاغل مشخص شده برای این سهمیه را انتخاب نمایند.

تبصره ۴: کسب حدنصاب نمره آزمون برای مشمولین سهمیه  ۲۵درصد ایثارگران ( به استثناء خواهر و برادر شهید) تا سقف سهمیه (۲۵درصد) الزامی نمیباشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این سهمیه در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند کسب حدنصاب نمره آزمون در شغل مربوط الزامی است.

۱۴ شرکت ماموریتی و تکلیفی سازمان تامین اجتماعی در این آزمون، نسبت به انتخاب واجدان شرایط اقدام می کنند. فهرست شرکت های سازمان تامین اجتماعی که پذیرفته شدگان در انها مشغول به کار می شوند به شرح زیر است:

 • موسسه املاک و مستغلات تامین اجتماعی
 • بانک رفاه کارگران
 • موسسه حسابرسی تامین اجتماعی
 • شرکت گروه هتل‌های هما
 • موسسه فرهنگی و هنری آهنگ آتیه
 • شرکت  رفاه گستر
 •  شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)
 •   شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی
 • شرکت انتشارات علمی و فرهنگی
 • موسسه کار و تامین
 • گروه پزشکی حکمت
 • شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران
 • شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تامین
 • شرکت مهندسی تاسیسات و انرژی تامین.

غول سرمایه گذاری تامین اجتماعی (ِشستا)، چند ماه پیش به فهرست شرکت های بازار بورس کشور اضافه شد و پرتفویی متشکل از ده ها شرکت غیربورسی دارد که در ماه ها و سال های آینده، عرضه اولیه شده و به فهرست شرکت های بورسی ایران اضافه می شود.

یکی از فرصت های استخدامی تعریف شده در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در سال جهش تولید، به کارگیری نفرات متخصص در شرکت شستا است که این فرصت خوبی برای هموطنان زیر ۴۰ سال است که قصد دارند در یکی از غول های سرمایه گذاری ایران در بورس، مشغول به کار شوند و تجربه خود را در این هلدینگ بزرگ سرمایه گذاری در حوزه های فنی و خدماتی، ارتقا دهند.

۲ نظر

ورود

 • مهدی مرداد ۱۴, ۱۳۹۹

  اکثرا سهمیه ای هستش خیلی کم موقعیت شغلی هست برای افراد عادی .