۱۹ نظر

فربد طلایی محقق حوزه مطالعات راهبردی و امنیت بین المللی از دانشگاه ردینگ انگلیس است و در شهر لندن زندگی می کند. او اخیرا به توییتر پیوسته و حدود ۶۰۰ توییت منتشر کرده و قریب به هفت هزار دنبال کننده دارد. حضور فرد طلایی در برنامه روبرو شبکه فارسی زبان من و تو در روزهای اخیر جنجالی به پا کرده است. او در این برنامه از اعدام نوید افکاری حمایت کرده و به حمایت از برنامه های نظام آموزشی ایران درباره باسواد کردن دختران پرداخته بود.

اما بعدا در توییتی مدعی شد که عوامل برنامه به او حمله ور شده و لباس وی را پاره کردند و از پلیس لندن خواستند او را بازداشت کنند. همن سیدی و کیوان عباسی دو فردی هستند که فرید طلایی ادعا می کند که از پشت سر به وی حمله ور شدند.

فربد طلایی در سلسله توییت های خود به دفاع از احکام بین المللی در دفاع از حقوق ایران پرداخته و فیلم هایی از جنایت های پلیس امریکا در شهرهای این کشور را در توییترش به اشتراک گذاشته است.

فربد طلایی در توییتهایش از مخاطبانش خواسته بود که با نمایندگان مجلس کانادا تماس بگیرند ودرباره اختلاسگران فراری (خاوری، داماد نعمت زاده و دیگران)، درخواست پیگرد حقوقی بکنند.

فربد طلایی کارشناس دعوت شده به برنامه رو به رو شبکه تلویزیونی من و تو که به بحث مسائل دختران ایران و حذف ۲ دختر از کتاب فارسی مقطع ابتدایی می پرداختند، به دفاع از برنامه نظام آموزشی ایران در باسواد کردن دختران ایران پرداخت. فربد طلایی گفته بود که بخاطر حذف تصویر دو دختر از روی جلد کتاب فارسی مقطع دبستان، نباید کل نظام آموزشی کشور را به باد انتقاد گرفت و وضعیت موجود را وحشتناک دانست.

فربد طلایی در این برنامه به یک مجری و دو مهمان حضوری و اینترنتی حاضر در برنامه رو به رو شبکه تلویزیونی من و تو گفته بود که می توانم با اعداد و ارقام بگویم که وضعیت آموزشی دختران ایران در طول نظام انقلاب اسلامی، بی نظیر بوده است. او سپس به اعدادی اشاره کرد، مثلا ۹۹ درصد متخصصان زنان و زایمان در ایران را پزشکان زن تشکیل می دهند.

فربد طلایی گفت که خانم بنده ملاک نیست برای بررسی وضعیت دختران ایران. چند میلیون دختر ایرانی مدرسه می روند و چند ده هزار مدرسه در سراسر شهرها و روستاهای کشور وجود دارد. فرید طلایی در این برنامه جنجالی گفته بود که ۳۰ درصد هیات علمی دانشگاه های کشور را زنان ایرانی تشکیل می دهند. ۳۱ درصد پزشکان عمومی کشور بانوان هستند و ۴۰ درصد کل متخصصان کشور را بانوان تشکیل می دهند.

فربد طلایی بعدا با انتشار ویدویی که خودش گرفته بود می گوید که در حال رفتن به اداره پلیس است و در شبکه من و تو، به ایشان حمله شده و لباس وی پاره شده است و آقای عباسی ، مدیر شبکه نیز حضور داشت.

فربد طلایی

تصویری از ویدیویی که فربد طلایی پس از ادعای کتک خوردن در شبکه من و تو و اعزام به اداره پلیس لندن منتشر کرد

فربد طلایی در توییترش هم موضوع کتک خوردن توسط عوامل برنامه شبکه تلویزیونی فارسی زبان لندنی من و تو را منتشر کرد که در ۲۴ ساعت اخیر بازتاب های فراوانی در بین طرفداران و منتقدان شبکه تلویزیونی من و تو داشته است.

فربد طلایی

تصویری از توییت جنجالی فربد طلایی درباره ضرب و شتم توسط عوامل برنامه روبروی شبکه تلویزیونی فارسی زبان من و تو در شهر لندن

مجری برنامه رو به رو بعدا گفت که آقای فربد طلایی در پی یک مذاکره داغ انتقادی با مهمان برنامه، برنامه را ترک کرده است و ادامه این برنامه بدون حضور فربد طلایی صورت میگیرد.

فربد طلایی

تصویری از برنامه جنجالی روبرو شبکه فارسی زبان من و تو لندن با حضور فربد طلایی و دو مهمان برنامه

ماجرای ضرب و شتم فربد طلایی در برنامه روبرو شبکه فارسی زبان من و تو را در ویدیو زیر تماشا کنید.

ماجرای کتک خوردن فربد طلایی کارشناس برنامه روبرو شبکه تلویزیونی من و تو، بازتاب های زیادی در سایت های ایرانی داشته است. باشگاه خبرنگاران جوان، دیروز با عنوان اینکه شبکه سلطنت طلب من و تو، کارشناس خود را کتک زد نوشت که پتکین آذرمهر تهیه کننده برنامه رو به رو پس از اینکه عوامل این شبکه به جان فربد طلایی افتادند، موبایل فربد طلایی را از وی گرفتند و فیلمی که از لحظه درگیری فربد طلایی با عوامل برنامه را ضبط کرده بود پاک کردند.

شبکه تلویزیونی من و تو که شهریور ماه داغی را برای موافقان و منتقدان نظام آموزشی ایران در حوزه زنان ایجاد کرده است، ۲۸ اکتبر سال ۲۰۱۰ میلادی تاسیس شد و دفترش در لندن قرار دارد.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3.3 / 5. تعداد رای: 4

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

۱۹ نظر

ورود

 • م شهریور 30, 1399

  هدف کسانی که بودجه شبکه من و تو رو تامین می کنن (از جمله وزارت خارجه انگلیس) فقط تجزیه ایرانه

 • س شهریور 31, 1399

  خب خیلی هم بعید نبود. شبکه‌های فارسی زبان که از دشمنان مردم ایران تامین میشن، شعار دموکراسی رو میدن تا جلادی و خباثتشون رو پنهان کنند. تعجب از کسانیه که این شبکه‌ها رو میبینند تا خودشون رو فریب بدن.

 • نازنین مهر 1, 1399

  حقته عوضی… معلوم نیست آخورت به کی وصله رفتی اونور درس خوندی داری برای خودت تو یه جامعه آزاد زندگی میکنی بعد میای از اینوریا حمایت میکنی…اگه اینا خوب بودن چرا رفتی انگلیس زندگی میکنی؟ خرج و مخارجت از کجا تامین میشه؟ با مطرح کردن این حرفا اموراتت میگذره معلومه

  • میلاد مهر 2, 1399

   ازادی بیان تو منو تو و بی بی سی موج میزنه

  • میلاد مهر 2, 1399

   خرج و مخارج بی بی سی و منوتو از کجا تامین میشه و اخورشون به کی وصله؟ و مجریاشون از چه طریق امورات میگزرونن؟ ادم جیره خوره سگ باشه ولی جیره خوره عربستان و امریکا و اسرائیل ظالم نباشه هرچند این بنده خدا از کسی پولی برا زدن این حرفا نگرفته فقط نخواسته ناحق بگه واقعا شما وطن فروشان چقدر حقیر هستید… همه میدونن جریان از چه قراره فقط بیشتر از این خودتونا حقیر و پست نکنید.

   • رضا مهر 2, 1399

    شما که اینقدر بد میگی از من و تو مشخصه که خوب برنامه هاشو دنبال میکنی.

   • محسن مهر 2, 1399

    اون شاهزادشون میره دستبوسی عربستان معلومه اینا از کجا تغذیه میشن. یه سایت فارسی زبان اما از بریتانیا کنترل میشه رفتم داخلش دیدم چقدر به به چه چه میکردن برا کتک زدنش.

 • رضا مهر 2, 1399

  هر کاری باهات کردن حقت بوده.

 • ندا مهر 7, 1399

  پس میگن اونجا آزادی بیان هست؟!!!

  • علی زمانی مهر 7, 1399

   در هیچ کشوری روی کره زمین، آزادی بیان ۱۰۰ درصد نیست. از سوئد بگیر تا آمریکا و ایران و . . .

 • محسن منصوری مهر 12, 1399

  اولین پای دمکراسی تحمل شنیدن سخن مخالف هست حتی اگر اشتباه باشه ایرانیا از این نظر اوضاعشون خوب نیست همون علیجانی رو یه زمانی دیدم که به نجاح اجازه حرف زدن نمی داد .

 • محمد مهر 13, 1399

  من این برنامه را دیدم و هیچ ارتباطی با تحصیل دختران نداشت.موسعی داشت توهمات ودروغهایی را به جای حقیقت غالب کند.دوستانی که به عملکرد منو تو انتقادی دارند بهتره با صدا وسیما مقایسه کنند حتما متوجه میشوند بر خلاف صدا وسیما که اغفال مردم تنها هدفش است شبکه من وتو سعی در روشنگری وشفافیت دارد و این مورد خلاف منافع مافیا ومزدورانش است.ولی شبکه بی بی سی و صدای آمریکا خودشان لابی های رژیم هستند.از ادمین عزیز خواهشمندم اگر یک خبرنگار بیطرف و با وجدان هستید اشتباه خود را جبران کنید وکامنت بنده را منتشر نمایید.تحصیل دختران؟واقعا؟

  • علی زمانی مهر 13, 1399

   شما احتمالا یه برنامه دیگر را دیدی
   قشنگ داره تحصیل دختران را در ایران بررسی میکنه. ویدیو را مگه ندیدی؟

 • محمد مهر 13, 1399

  ملت ایران هم تو و امثال تو را میشناسند وهم شبکه من وتو.تو ویدئو از حرفهای ضد و نقیضت معلومه چه خبره.عمه من بود که تهمت دریافت پول از …را میزد؟تو خوبی حتما.مردم خودشون عقل وشعور دارن وکسی نمیتونه شیره سرشون بماله

  • مرتضی مهر 19, 1399

   بنظرم همه این ادعا های آقای طلایی کذب هست. شما آقای طلایی هنوز به بلوغ فکری نرسیدین ، ومتاسفم برای تلویزیون من و تو که ازاین افرادی که فقط شعار میدن وهیچ گونه تحلیل منطقی ندارند دعوت به عمل میاره. دفاع شما از ایران بدبینی را بیشتر میکند دوست عزیز.

 • Vahid مهر 22, 1399

  جالبه تو این مقالتون جوری میخواهید القا کنید ک گویی موضوع بحث سره انتقاد به نظام آموزشی فاسد و ناکارآمد رژیم بوده و مجریان دیگر برنامه روبرو به آقای طلایی حمله ور شدند.
  عجبببب!!!!!
  همین مطلب نشون میده اوج اختلاف واقعیت دروغ گویی و سعی در انحراف افکار عمومی نزد مردم را
  متاسفم براتون

 • اصغر مهر 28, 1399

  پیرهنشون دیگه برا همه نخ نما شده بدبخت ها

 • علی فروردین 31, 1400

  فربد طلایی در هنگام هر صحبتی تبدیل به سگ میشود

 • هادی خرداد 12, 1400

  اخه کی جرات داره با یه مش هم جنس باز تو میز صحبت کنه تف حرامزادگان من تو