واکنش رهبر کره شمالی به خبر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا

واکنش رهبر کره شمالی به خبر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا

طبق اعلام خبرگزاری دولت کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر این کشور همدردی «صمیمانه» ی خود را به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همسرش ملانیا ترامپ به دنبال ابتلای آن ها به ویروس کرونا ابراز کرده است.

به گفته ی رسانه ی دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون در پیامی به رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: «همدردی خود را به شما و خانواده ی شما ابراز می کنم و از صمیم قلب آرزومند بهبودی هر چه سریع تر شما و بانوی اول هستم.»

کیم همچنین افزود: «از پسش برخواهید آمد.»

ترامپ در دو نشست با کیم جونگ در سنگاپور و ویتنام دیدار کرد و اولین رئیس جمهور آمریکا بود که توانست از مرز کشور کره شمالی گذر کند. تاکنون میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در مقام رهبران کشورهای خود پیام های زیادی رد و بدل شده که گاه با تحسین و تقدیر همراه بودند و گاه با تهدیدات تند و آتشین.

علیرغم بیانیه های تحسین آمیز رد و بدل شده میان رهبران این دو کشور، آمریکا هنوز موفق نشده به ترتیبی مانع از ساخت سلاح های اتمی توسط کره شمالی شود. تاکنون هیچ توافق رسمی ای صورت نگرفته تا به صراحت جلوی آزمایش سلاح های هسته ای یا موشک های بالستیک دوربرد توسط کشور کره شمالی را گیرد.

رهبر کره شمالی دونالد ترامپ کرونا

پیام کیم جونگ اون ساعاتی پس از آن منتشر شد که معلوم شد دونالد ترامپ و همسرش ملانیا ترامپ به ویروس کرونا مبتلا شده اند. خبر ابتلای رئیس جمهور و بانوی اول آمریکا به کووید-۱۹ کمی بعد از آن منتشر شد که رسانه ها از مثبت شدن تست کرونای هوپ هیکس، مشاور کاخ سفید خبر دادند. هیکس که یکی از اعضای حلقه درونی رئیس جمهور آمریکا است در طول هفته ی گذشته دونالد ترامپ را در سفرهایش همراهی می کرد، از جمله در سفر ترامپ با ایرفورس وان، هواپیمای ویژه ریاست جمهوری آمریکا، برای شرکت در اولین مناظره ی او با رقیب انتخاباتی اش، جو بایدن که در روز سه شنبه ی هفته ی گذشته برگزار شد.

دونالد ترامپ به دنبال ابتلایش به ویروس کرونا، عصر روز جمعه به مرکز درمانی والتر رید در ایالت مری لند آمریکا منتقل شد.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: «برای رعایت احتیاط و به توصیه ی پزشک وی و کارشناسان پزشکی، رئیس جمهور چند روز آینده را در دفتر ریاست جمهوری مرکز والتر رید مشغول کار خواهند شد.»

کاخ سفید همچنین در بیانیه ی خود از وخیم نبودن وضعیت جسمانی دونالد ترامپ خبر داد. مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید علائم کرونای دونالد ترامپ را «خفیف» عنوان کرد.

ترامپ پیش از آنکه عازم مرکز والتر رید شود، در پیامی ویدئویی از «همه به خاطر حمایت فراوان» شان از او تشکر کرد.

دونالد ترامپ در این ویدئو گفت: «فکر می کنم حالم خوب است، اما می خواهیم مطمئن شویم که همه چیز درست است. حال بانوی اول هم خوب است.»

بیشتر بخوانید:

آخرین خبرها از وضعیت دونالد ترامپ در بیمارستان والتر رید و شروع درمان با رمدسیویر

در صورت وخامت حال یا مرگ دونالد ترامپ در اثر ابتلا به کرونا چه خواهد شد؟

واکنش سلبریتی های آمریکایی در توییتر به خبر ابتلای دونالد ترامپ و ملانیا به ویروس کرونا

 

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود