با بهترین و بدترین قسمت ها برای زدن عطر آشنا شوید

با بهترین و بدترین قسمت ها برای زدن عطر آشنا شوید

بوی عطر ما می تواند بیانگر درونیات ما باشد. اما برای اینکه این رایحه ی قدرتمند ماندگاری هم داشته باشد باید آن را به نقاط خاصی از بدن خود بزنید و از زدن آن به قسمت هایی که می توانند باعث تحریک پوست شوند خودداری کنید. می گویند بهترین جا برای زدن عطر نقاط ضربان دار بدن مثل مچ دست ها است، به این خاطر که در این قسمت ها بدن از خود گرما ساطع می کند. اما بخش های دیگری از بدن، جز نقاط ضربان دار هم هستند که با زدن عطر به آن ها می توانید نتیجه ی فوق العاده ای بگیرید.

در ادامه چند نقطه از بدن را به شما معرفی می کنیم که گرچه زدن عطر به آن ها رایج نیست اما از این به بعد هر زمان که قصد عطر زدن داشتید نباید این نقاط را از قلم بیاندازید. در انتها نقاط ممنوعه برای زدن عطر را هم نام خواهیم برد.

ابتدا به قسمت هایی می پردازیم که می توانید به آن ها عطر بزنید.

پشت زانوها

شاید در نگاه اول زدن عطر به پشت زانوها کمی پیچیده به نظر برسد اما مطمئناً نتیجه ی خوبی خواهد داشت، البته به شرط آنکه لباس تان طوری باشد که پشت زانوهایتان بیرون باشد. یکی از قسمت های ضربان دار بدن همین پشت زانوها است. برای اینکه بتوانید نتیجه ی بهتری هم بگیرید عطر را بلافاصله بعد از حمام و بعد از زدن لوسیون بدن بزنید.

قسمت داخلی ران ها

گرچه زدن عطر به اطراف قسمت های خصوصی بدن کار نسبتاً خطرناکی است، با این وجود اما می توانید به قسمت داخلی ران های خود عطر بزنید. حرارت این بخش از بدن بوی عطر را بیشتر می کند و باعث می شود رایحه ی آن تمام روز باقی بماند. به علاوه، دیگر وقتی کسی را در آغوش بگیرید بوی عطرتان را نمی گیرد.

چاک سینه ها

اگر لباس تان به گونه ای باشد که قفسه ی سینه تان بیرون باشد، خوب است یک عطر ملایم به آنجا بزنید. شاید عطر در آنجا قدرتی که روی مچ دست ها دارد را پیدا نکند، اما یک بوی ملایم به شما می دهد.

شکم

اگر لباس تان طوری باشد که شکم تان بیرون باشد می توانید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید. زدن عطر به شکم باعث می شود بوی عطر تا ساعت ها با شما بماند.

اما به چه قسمت هایی نباید عطر بزنیم؟

زیر بغل

غدد عرق زیربغل به عطر واکنش نشان می دهند، امری که می تواند باعث سوزش و خارش شود. علاوه بر این، با زدن عطر به زیربغل خود به نتیجه ی مدنظرتان برای خوشبو شدن هم نمی توانید برسید.

اطراف ناحیه تناسلی

زدن عطر به اطراف ناحیه ی تناسلی می تواند باعث خشکی پوست شود. به علاوه، این ناحیه بسیار حساس و تحریک پذیر است، در نتیجه زدن عطر به آن باعث خارش و التهاب می شود.

اطراف چشم ها

از زدن عطر به اطراف چشم ها خودداری کنید. عطرهایی که پایه ی آن ها الکل و اتیل است در صورت تماس با نقاط بسیار حساسی همچون چشم ها می توانند صدمات جدی ای به بار آورند.

دست ها

گرچه یکی از رایج ترین قسمت ها برای زدن عطر مچ دست ها است، اما باید از زدن عطر به دست های خود خودداری کنید. عطرهای پایه الکلی در صورت تماس با دست ها می توانند باعث خشکی پوست، ترک برداشتن و حتی خونریزی آن شوند.

بیشتر بخوانید:

چگونه عطر بزنیم که رایحه آن دوام زیادی داشته باشد؟

با آداب صحیح استفاده از عطر و ادکلن آشنا شوید

راهنمای خرید عطری که مختص خود شما باشد

با رمانتیک‌ترین عطرهای زنانه تمام دوران آشنا شوید؛ از شماره ۵ شنل تا زندگی زیباست

بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۲۰

راهنمای خرید عطر مردانه، زنانه و مارک دار اصل

چرا نباید عطرها و ادکلن های بعد از اصلاح خود را داخل حمام نگهداری کنید؟

چرا در فصل تابستان و پیش از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، باید از زدن عطر پرهیز کرد؟

شانل چگونه شانل شد؟ داستان خاندان ورتیمر و تصاحب برند عطر شانل شماره ۵

عطرهای مورد علاقه زنان خاندان سلطنتی بریتانیا؛ از ملکه تا عروس های سلطنتی

تولید عطری که بوی فضا می دهد

 

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود