زندگی پیش رو؛ بازگشت سوفیا لورن به پرده سینما با فیلمی به کارگردانی پسرش

زندگی پیش رو؛ بازگشت سوفیا لورن به پرده سینما با فیلمی به کارگردانی پسرش
بدون نظر

برای تماشای فیلم «زندگی پیش رو» (The Life Ahead) یک دلیل واضح هست که برای کسانی که به تاریخ سینما علاقه دارند و ارزش آن را درک می کنند، دلیل خوبی محسوب می شود: سوفیا لورن، که در ۸۶ سالگی هنوز هم جذاب و گیرا است، در این فیلم ایتالیایی زبان نقش آفرینی کرده که پسرش ادواردو پونتی آن را کارگردانی کرده است.

سوفیا لورن فیلم زندگی پیش رو

این فیلم که پخش آن از شبکه ی نتفلیکس آغاز شده به طور حتم در فکر کسب یک نامزدی اسکار دیگر برای سوفیا لورن است، بازیگری که پیش از این هم ۲ بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده: یکی برای نقش آفرینی اش در فیلم «دو زن» (Two Women) در سال ۱۹۶۱ و دیگری، سه دهه بعد به پاس یک عمر دستاورد هنری اش.

پونتی و فیلمنامه نویس کار، اوگو چیتی، فیلم را از یکی از رمان های رومن گاری، نویسنده ی شهیر فرانسوی، به نام «زندگی پیش رو» (The Life Before Us) اقتباس کردند که یک فیلم دیگر هم در سال ۱۹۷۷ به نام «مادام رزا» (Madame Rosa) از روی آن ساخته شد. لورن در  فیلم «زندگی پیش رو» نقش مادام رزا را ایفا می کند، یکی از بازماندگان جگ جهانی دوم که در شهر باری ایتالیا از فرزندان زنان بدکاره نگهداری می کند. این زن تأثیرگذاری چشمگیری بر یک پسر یتیم سنگالی به نام مومو دارد که موقتاً با او زندگی می کند. مومو که برای یک دلال محلی مواد مخدر می فروشد، به شدت به چیزهایی احتیاج دارد که تأثیر مثبتی بر زندگی او بگذارند، گرچه بیشتر اوقات در برابر آن ها مقاومت می کند.

تمام ماجرای فیلم در حقیقت همین است و این پسر، که بازیگر آن بازی به شدت طبیعی ای از خود ارائه می دهد، نقطه ی کانونی داستانی است که خود آن را روایت می کند. با این حال این سوفیا لورن است که صحنه را تحت تسلط خود دارد. رزا ابتدا به او پرخاش می کند اما با پیش رفتن داستان به وضعیت نامناسب جسمانی و خاطرات دردناکش از آزمایش سختی پی می بریم که در جوانی آن را تجربه کرده بود.

خیلی کلیشه ای است اگر بگوییم سوفیا لورن قصد پیر شدن ندارد، اما واقعاً اگر کسی نداند لورن، که همبازی بازیگرانی چون کری گرانت، کلارک گیبل، فرانک سیناترا و چارلتون هستون بوده، چند ساله است، باورش نمی شود که او دهه ی ۸۰ زندگی اش را سپری می کند، البته برعکس نقشش در این فیلم که تلاش شده تا حد ممکن مسحور کننده نباشد.

لورن که از آخرین نقش آفرینی اش کمی بیشتر از یک دهه می گذرد، در گفتگوهای خود بیان کرده که او باعث شد پسرش سراغ این پروژه برود؛ لورن به پونتی گفته بود مادام رزا یک شخصیت فوق العاده است و او فکر می کند برای این نقش کاملاً مناسب است. لورن و پسرش پونتی پیش از این هم در دو فیلم دیگر با یکدیگر همکاری داشتند.

سوفیا لورن و پسرش ادواردو پونتی

حقیقتاً هم همیگونه است. شاید به همین خاطر است که فیلم «زندگی پیش» حس گرم یک رابطه ی خانوادگی را دارد و نه تنها نقش حضور لورن در این فیلم خاص، بلکه زندگی و سابقه ی هنری او را می ستاید.

فیلم «زندگی پیش رو» از ۱۳ نوامبر در شبکه نتفلیکس به نمایش درآمده است.

بیشتر بخوانید:

داستان سوفیا لورن؛ حوری دریایی هالیوود که ۵۰ سال تنها یک نفر را دوست داشت

خواستنی ترین بازیگران سینما در عصر طلایی هالیوود

نگاهی به عکس های کمتر دیده شده از عروسی سلبریتی‌های قرن بیستم

زیباترین زنان قرن بیستم که هنوز هم بسیار جذاب به‌نظر می رسند

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: cnn
بدون نظر

ورود