رسوایی برای واتیکان؛ لایک شدن عکس نیمه برهنه یک مدل توسط اینستاگرام پاپ

رسوایی برای واتیکان؛ لایک شدن عکس نیمه برهنه یک مدل توسط اینستاگرام پاپ
بدون نظر

حساب رسمی پاپ فرانسیس در اینستاگرام تصویر نیمه برهنه ای از یک مدل برزیلی را لایک کرده اما واتیکان می گوید پاپ این کار را انجام نداده.

سخنگوی واتیکان به گاردین گفته لایک شدن آن تصویر را کار پاپ نمی دانند و از شبکه اجتماعی اینستاگرام از بابت این اتفاق توضیح خواسته اند.

خبرگزاری کاتولیک هم اعلام کرده حساب های کاربری پاپ در شبکه های اجتماعی توسط گروهی از کارکنان اداره می شوند و پاپ شخصاً دستور تحقیق درباره ی حقیقت ماجرا را صادر کرده است.

زمان دقیق لایک شدن این تصویر مشخص نیست اما این اتفاق بین ۵ اکتبر یعنی زمان پست شدن این عکس و ۱۳ نوامبر که نشریات زرد خبر لایک شدن آن توسط اینستاگرام پاپ را منتشر کردند، افتاده است.

حساب کاربری پاپ بعداً این پست را آنلایک کرد.

زن داخل تصویر یک مدل برزیلی به نام Natalia Garibotto است که تصاویر او عمدتاً تبلیغ مایو و لباس زیر زنانه هستند. گاریبوتوی ۲۷ ساله در اینستاگرام ۲/۷ میلیون دنبال کننده دارد.

روز ۱۳ نوامبر گاریبوتو اسکرین شات پست اینستاگرام خود که نشان می داد حساب کاربری پاپ آن را لایک کرده ریتوییت کرد و با کنایه به پسند شدن عکسش توسط رهبر دینی کاتولیک های دنیا به شوخی نوشت: «هیچی نباشد قرار است به بهشت بروم.»

او در توییت دیگری نوشت: «به زودی برمی گردم. در راه واتیکانم.»

گاریبوتو همچنین در توییتی لینک وبسایت فروش لباسی که در عکس مذکور به تن داشت را منتشر کرد و نوشت: «اگر پاپ فرانسیس دنبال آدرس سایت است، آدرسش این است…»

علاوه بر این، Coy Co شرکتی که مدیریت فعالیت مدلینگ این مدل برزیلی را برعهده دارد فرصت را مغتنم شمرد و در اینستاگرام خود نوشت گاریبوتو رسماً دعای خیر پاپ را دریافت کرده است.

پاپ فرانسیس گرچه در تمامی شبکه های اجتماعی اصلی دنیا حساب کاربری دارد اما در سال های اخیر به شدت این شبکه ها را مورد انتقاد قرار داده است.

او در سال ۲۰۱۹ گفته بود: «هر چه بیشتر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنیم کمتر اجتماعی می شویم.»

«این روزها مد شده به هم صفت پرت می کنند.»

گرچه معلوم نیست چه کسی عکس گاریبوتو را لایک کرده بود اما واتیکان با حملات هکری غریبه نیست.

در جولای ۲۰۲۰، گروهی از کارشناسان پی بردند هکرهای دولتی کشور چین از مه  ۲۰۲۰چندین بار موفق شده بودند به شبکه های کامپیوتری واتیکان دسترسی یابند.

بیشتر بخوانید:

۱۰ حقیقت جالب درباره زندگی پاپ که شاید نمی دانید

چند حقیقت جالب و خواندنی درباره «کشور واتیکان» که نمی دانستید

 

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3.5 / 5. تعداد رای: 2

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: insider
بدون نظر

ورود