محرمانه‌های شیرین نجفی: جعبه سیاه پرونده روح الله زم و آمدنیوز

محرمانه‌های شیرین نجفی: جعبه سیاه پرونده روح الله زم و آمدنیوز

شیرین نجفی (یا سودابه خرسند) دختر همکار با روح الله زم، گرداننده سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز که چند وقت پیش اعدام شد، محسوب می شود و طبق اعلام سخنگوی قوه قضاییه، شیرین نجفی به اتهام همکاری با روح الله زم، تحت تعقیب بود و اکنون در بازداشت به سر می برد. سخنگوی قوه قضاییه اخیرا اعلام کرده که حکم تعقیب شیرین نجفی ، قطعی نیست و در مرحله تجدید نظر خواهی قرار گرفته است.

هنوز جزییاتی از پرونده قضایی شیرین نجفی اعلام نشده است اما قبلا مقامات قضایی گفته بودند که پرونده روح الله زم، ابعاد گسترده ای دارد و هنوز این پرونده با وجود اعدام متهم شماره یک آن، بسته نشده است. شیرین نجفی دختری است که گفته شده در سفر روح الله زم از پاریس به عراق، نقش کلیدی داشته است. در کانال تلگرامی آمد نیوز، ۱۸ بار از شیرین نجفی به عنوان فعال رسانه ای نام برده شده است.

شیرین نجفی مدت ها است که در رسانه های فارسی زبان خارج از کشور ظاهر نشده است. او پس از دستگیری و بازداشت روح الله زم، با رسانه ها گفت و گو کرده بود. مهسا رازانی ، همسر روح الله و عروس محمد علی زم گفته بود که شیرین نجفی از جمله افرادی بود که در سفر روح الله زم به عراق، همراه وی بود.

با این حال، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرده که شیرین نجفی بازداشت شده است اما هنوز اطلاعات تکمیلی درباره دستگیری و محل دستگیری شیرین نجفی اعلام نشده است. ابوالقاسم صلواتی، روح الله زم را در نیمه نخست سال ۹۹، محاکمه کرد.

شیرین نجفی از دستیاران روح الله زم، دستگیر و در ایران بازداشت است. برخی از نزدیکان روح الله زم ادعا کرده بودند که شیرین نجفی، از جمله افرادی است که پایه گذار دستگیری وی شده است.

قرار است دادگاه رسیدگی به پرونده شیرین نجفی در روزهای پایانی دی ماه ۹۹ در تهران برگزار شود. شیرین نجفی یکی از ادمین های کانال تلگرامی آمد نیوز بود. از معتمدان روح الله زم در پاریس که اطلاعات زیادی درباره وی در دسترس نیست. شیرین نجفی قبلا گفته بود که از طریق تلویزیون، از بازداشت روح الله زم مطلع شده است.

شیرین نجفی گویا ادمین دوم کانال تلگرامی آمد نیوز بوده و روابط مخفیانه با روح الله زم در پاریس داشته است. ویدیو زیر، فایل صوتی منتسب به شیرین نجفی است. شیرین نجفی در مصاحبه تلویزیونی با نوری زاده گفته بود که معشوقه روح الله زم نبوده است و عاشقانه خانواده روح الله زم را دوست داشته است. شیرین نجفی به تلویزیون ایران اینترنشنال گفته بود که وی ۱۵ میلیون یورو پول نقد به روح الله زم نشان نداده است که به عراق سفر کند.

شیرین نجفی قبلا گفته بود که مقامات فرانسوی، از سفر روح الله زم به عراق مطلع بودند اما ممانعتی مبنی بر سفر او به کشور همسایه ایران نداشته اند. صحت بسیاری از ادعا ها درباره زندگی و نقش آفرینی تکنیکی و حمایتی شیرین نجفی از روح الله زم را به دلیل امنیتی بودن فعالیت های وی نمی توان تایید کرد و باید منتظر برگزار دادگاه و احتمالا پخش اعترافات شیرین نجفی از تلویزیون ایران در زمستان ۹۹ باشیم.

مطالب مرتبط
۲۵ نظر

ورود

 • رضا کیانی دی ۱۷, ۱۳۹۹

  روح الله زم یک روزنامه نگاری بود که در راه اطلاع رسانی و بی گناه به شهادت رسید

  • علی زمانی دی ۱۷, ۱۳۹۹

   البته هنوز کانال تلگرامی آمد نیوز باز هست و می توانید خالی بندی هایی که تحویل ملت می داد را ببینید: تراژدی گوش رهبر، داستان هایی که درباره بدل رهبر به هم بافت، فایل های صوتی ساختگی درباره ادعای جاسوسی دختر آملی لاریجانی، نامه های فوق محرمانه (فوتوشاپی پر غلط) منتسب به وزارت اطلاعات که «باد صبا» برای روح الله زم می آورد و .. . .
   البته بنده فقط از جنبه ژورنالیستی، قضیه رو بررسی میکنم و به شخصیت روح الله زم کاری ندارم. دادن اطلاعات FAKE، کار ژورنالیستی نیست

  • Hassan دی ۱۷, ۱۳۹۹

   به شهادت رسید؟؟؟؟ جالبه

  • انتقام دی ۱۸, ۱۳۹۹

   اگر روح الله زم شهید است.پس توفرمانده شهدا هستی
   تو اصلا لفظ شهید را قبول داری؟
   اگر یک انسان در راه خدا وحفظ مملکت هم کشته بشه شما به اون میگید مرده
   اون وقت به این جانی لقب شهید می دیید(اُف بر تفکر شما)

 • ناشناس دی ۱۷, ۱۳۹۹

  اینانی که ضد نظام هستند باید قلع و قمع بشن، نه اینکه برن کشورهای بیگانه و فساد ایجاد کنند

  • مرتضی دی ۱۷, ۱۳۹۹

   درود بر سپاه که همچین ضربه ای به این وطن فروشان زد.

   • علی زمانی دی ۱۷, ۱۳۹۹

    یکی گفت: چرا روح الله زم، روح الله زم شد؟
    دیگری گفت: یادمان نرود که او پسر محمد علی زم بود.
    صورت های مساله ها را پاک نکنیم رفقا
    او صدای یک ملت نبود، اما صدای اعتراضی بود که البته با دروغ و حقه بازی هم قاطی شد

    • مرتضی دی ۱۷, ۱۳۹۹

     نوح هم پیامبر بود ولی پسرش…
     هر کسی مسول اعمال خودش هست پسر را تو قبر پدر نمیزارن پس حرف رایگان نزن.
     زم هم فقط صدای وطن فروشان بود

     • علی زمانی دی ۱۸, ۱۳۹۹

      نه. صرفا صدای وطن فروش ها نبود. این اشتباه ترین تصور درباره این بابا است.

  • مکس دی ۱۷, ۱۳۹۹

   سلام بر سربازان سایبری نظام کد پستی بده ساندیس بفرستم

   • بهرام دی ۱۷, ۱۳۹۹

    خود نویسنده جزو سربازان سایبریه. ساندیس بفرست براش.

   • مرتضی دی ۱۷, ۱۳۹۹

    قشنگ معلومه سپاه بد فشاری به شما البانی نشین ها اورده ها اره تو ایران ۸۰ میلیون ساندیسی هست بدرقه حاج قاسم که یادتون نرفته ما ملت امام حسینیم.

    • مکس دی ۱۸, ۱۳۹۹

     چرا ملت ایران رو وسط میکشی سر و تهتون باشه ۵ میلیون حاج قاسم و ملت حسینین بقیه راهشون ابادی و وطن پرستی هست نه دنبال اسلام انتحاری و تفرقه افکنی بین ملت ها

     • مرتضی دی ۱۹, ۱۳۹۹

      من نمیدونم چرا کسایی که همش تو صحنه هستن و جونشونا برای این کشور میدن از همون ملت حسینی هستن شما تالا یه شهید برا این وطن ندادید همشم وطن وطن میکنید شما ها دقیقا کجا هستین چرا دیده نیمیشین فکر کنم فقط تو البانی پشت کامپیوتر قابل رویت هستین!!
      جمع کنید بساطتونا وطن فروشای کثیف این حرفاتون اینجا خریدار نداره دیگه همه میدونن چه خبره..

    • سهیل دی ۱۸, ۱۳۹۹

     زارت. ۸۰ میلیون! جمعتون کنند با همه توله هاتون ۸ میلیون هم نمیشین.

   • Nigma دی ۱۷, ۱۳۹۹

    هرکسی حرف حق بزنه میشه ساندیسی؟ پس شما هم سرباز سایبری البانی هستی.

    • مکس دی ۱۸, ۱۳۹۹

     کدوم حرف حق ؟؟ فعلا که سرباز وطنم

     • Nigma دی ۱۹, ۱۳۹۹

      درود بر برادر سایبری البانی نشین کد کاربریتا بده برات تشویقی رد کنم.

 • هادیموحدن دی ۱۷, ۱۳۹۹

  درود بر حافظان نظم و امنیت ایران عزیز

 • ناشناس دی ۱۸, ۱۳۹۹

  ههههه اینو به کسی بگین که باور کنه طبیعیه تمام هواداران روح الله زم این حرفو میزنن چیز عجیبی نیست و لطفا از خدا بترسید شهادت رو به کسی نسبت ندید که از شمرم بد تره

 • یعقوب دی ۱۸, ۱۳۹۹

  ای کاش ای کاش عدالت برای همه در ایران یکسان بود آدمهای مثل خاوری و طبری زنجانی غیره رو هم اعدام میکردن تنها چیزی که برای آیندگان می مانده تاریخ و عدالت است

 • سیدعلی جعفری دی ۱۸, ۱۳۹۹

  اولا پشت سر کسی که نمی تونه از خودش دفاع کنه حرف نزنید
  دوما اعترافات اجباریتون توی تلویزیون ۲ ریال نمی ارزه و پیش همه رسوا شدین
  تو رو خدا خجالت بکشین و دست از اینکارا بردارین
  چقدر میخواین به مقام انسانیت توهین کنید
  خجالت بکشین

  • مرتضی دی ۱۹, ۱۳۹۹

   تو از کجا میدونی اجباری بوده ؟ خوبه همه ملت میدونن زم چه خائنی بوده داری خودتا گول میزنی؟ این پولای میلیون دلاری که امریکا و عربستان بهش میدادن برای خدمت به وطن بوده؟

 • Amir دی ۱۸, ۱۳۹۹

  خجالت بکشید. کجای این موضوع به سایت شما ربط داره؟؟ لااقل یه توضیح بدید. از ترستون هیچ کاری نمیکنید و این زنجیره ترس تا ابد در هرجای دنیا هیزم بر آتش استبداد خواهد ریخت

  • مریم رجوی دی ۱۹, ۱۳۹۹

   درود بر برادر سایبری البانی نشین کد کاربریتا بده برات تشویقی رد کنم.