۸ ویژگی خانه های چینی که منحصر به این کشور است

۸ ویژگی خانه های چینی که منحصر به این کشور است

چین کشوری پهناور است که تنوع فرهنگی و زبانی زیادی در آن وجود دارد. به همین دلیل ممکن است خانه های یک سوی این سرزمین با خانه های سوی دیگرش کاملاً متفاوت باشد. با این حال، ویژگی هایی هست که در خانه ی همه ی چینی ها می توان آن ها را دید. در ادامه با این ویژگی ها آشنا خواهیم شد.

۱- اجاق گازها معمولاً فقط دو شعله دارند

اجاق گازها در چین معمولاً به دلیل فضای کم آشپزخانه ها بسیار کوچک اند. چینی ها همزمان چندین غذا درست نمی کنند به همین دلیل به شعله های بیشتری نیاز ندارند. هیچ فر یا مایکروفری هم وجود ندارد. البته امکان خرید فر را دارید اما به سختی می توان جایی برای گذاشتن آن پیدا کرد.

۲- به ندرت ماشین ظرفشویی وجود دارد اما حتماً ضدعفونی کننده ی ظروف هست

این دستگاه مثل ماشین ظرفشویی است و معمولاً خارجی ها را حیرت زده می کند. چینی ها اول ظرف ها را با دست می شویند بعد آن ها را در دستگاه ضدعفونی کننده می گذارند که با پرتو فرابنفش ظرف ها را استرلیزه می کند.

۳- یک قفسه ی باریک چند طبقه در آشپزخانه وجود دارد

این قفسه که پهنای آن فقط به اندازه ی یک بطری است از آن برای نگهداری از چاشنی ها استفاده می شود. نکته آن است که در پخت غذاهای چینی از افزودنی های زیادی استفاده می شود، مثل سس سویا، انواع عصاره های گیاهی، سرکه و غیره. این قفسه ی باریک بهترین جا برای نگهداری این چاشنی ها است.

۴- ممکن است یخچال را در اتاق پذیرایی بگذارند

علت این موضوع ساده است. آشپزخانه ها گاهی به قدری کوچک اند که یخچال در آن ها جا نمی شود. در اینصورت ممکن است یخچال را در اتاق پذیرایی یا دیگر اتاق های خانه بگذارند.

۵- در آشپزخانه فقط آب سرد وجود دارد

برای داشتن آب گرم در آشپزخانه باید آبگرمکن نصب کنید. اما اول آنکه، هر کسی هم استطاعت مالی خرید آبگرمکن را ندارد. و دوم آنکه، اگر خانه اجاره ای باشد ممکن است صاحبخانه اجازه نصب آن را ندهد. به همین دلیل چینی ها نه تنها ظرف ها را با دست می شویند بلکه مجبورند این کار را با آب سرد انجام دهند.

۶- ماشین های لباسشویی شکل دیگری دارند

خانه های چینی ها ماشین لباسشویی دارند اما ظاهر و نحوه ی کار کردن آن ها متفاوت است. این ماشین های لباسشویی لباس ها را با آب سرد می شویند چون هیچ گرمکنی در آن ها تعبیه نشده است. با این حال، می توانید به صورت دستی به ماشین آب گرم اضافه کنید. در ِ این ماشین های لباسشویی از بالا باز می شود و دیگ آن ها هم به شکل خاصی می چرخد که باعث می شود در نهایت همه ی لباس ها در هم گره بخورند.

۷- از تراس خانه استفاده های دیگری می شود

چینی ها به ندرت در تراس خانه وقت می گذرانند. آن ها از تراس برای انبار کردن وسایل مختلف و خشک کردن لباس های شسته شده استفاده می کنند. گاهی ممکن است چند تایی گلدان یا یک قفس پرنده هم بگذارند اما به تراس خانه به عنوان جایی برای تفریح و استراحت نگاه نمی کنند.

۸- هیچ فرشی وجود ندارند

استفاده از فرش و موکت در چین رایج نیست. و البته توضیح ساده ای هم برای آن وجود دارد. وقتی کف خانه از جنس کاشی یا چوب باشد شستن و تمیز کردن آن راحت تر است تا فرش که به رسیدگی های خاصی نیاز دارد. چینی ها خانه ی خود را هر روز تمیز می کنند. آن ها کف خانه را نه تنها جارو می کشند بلکه می شویند.

منبع: brightside
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • ناشناس بهمن ۱, ۱۳۹۹

    دروغه همش من رفتم چین هیچ جاش ابنطور نیست ولی یه چیزی بگم همه لباس های روی بند رو اینجوری می گذارن

    همه همینجورین چه ربطی الان داشت
    خیلی بی خود بود

  • 484 بهمن ۵, ۱۳۹۹

    والا ما هم از تراس همون استفاده رو میکنیم