چرا بسته های چیپس را کامل پر نمی کنند؟

چرا بسته های چیپس را کامل پر نمی کنند؟

اگر از عاشقان هله هوله باشید این نکته را خوب می دانید: فرقی نمی کند از کجا یا از چه برندی خرید کنید، وقتی بسته ی چیپس را باز کنید همیشه نصف آن خالی است. این اتفاق می تواند واقعاً مأیوس کننده باشد چون دلمان می خواهد بسته های چیپس تا بالا پر باشند. اما این امر بی دلیل نیست و البته دلیلش هم آن نیست که شرکت های تولید مواد غذایی سر ما را کلاه می گذارند. در ادامه خواهیم گفت که چرا بسته های چیپس همیشه نیمه پر هستند.

چرا بسته های چیپس را کامل پر نمی کنند

در صنعت ساخت، یک فضای خالی به عمد دور محصول گذاشته می شود. اعتقاد بر این است که این فضای اضافی می تواند به شکل یک ضربه گیر جلوی وارد شدن صدمه به چیپس مورد علاقه ی شما را بگیرد. مسیری که چیپس از کارخانه تا رسیدن به فروشگاه محل شما طی می کند می تواند واقعاً پر از دست انداز باشد. این فضای خالی اگر وجود نداشت چیپس ها تا به دست شما برسند احتمالاً بیشتر شبیه خرده نان می شدند.

اما صبر کنید، این همه ی ماجرا نیست

فکر کردید بسته های چیپس را از هوا پر می کنند؟ آن چیزی که جلوی ضربه را می گیرد در واقع گاز نیتروژن است. تولیدکنندگان بسته های چیپس را با این گاز نگهدارنده پر می کنند چون به حفظ تازگی چیپس ها کمک می کند. اگر آن ها را با هوا پر می کردند، چیپس ها احتمالاً خمیری و فاسد می شدند. در سال ۱۹۹۴، دانشمندان پی بردند قرار دادن چیپس در معرض گاز نیتروژن نه تنها به افزایش عمر مفید آن کمک می کند، بلکه مزه ی آن را هم بهتر می کند. نیتروژن یک گاز طبیعی و کاملاً بی ضرر است.

بیشتر بخوانید:

دلایل علمی برای تمایل زیاد به مصرف چیپس

خوشمزه روز: چیپس سیب زمینی در مایکروفر [تماشا کنید]

آیا می دانید تاکنون به روشی اشتباه چیپس ها «پرینگلز» را می خورده اید؟

با «پاکوئی» تند و تیز ترین چیپس جهان آشنا شوید [تماشا کنید]

منبع: rd
بدون نظر

ورود