وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می کنند

وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می کنند

آیا می دانستید لوازم خانگی می توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه ی خاموش شان را می زنید به کار کردن ادامه دهند؟

در ادامه از وسایلی خواهیم گفت که حتی بعد از خاموش کردن شان هم برق مصرف می کنند.

۱- شارژری که گوشی به آن وصل نباشد

اگر شارژر را در پریز برق رها کنید حتی اگر تلفن همراه تان به آن وصل نباشد باز هم برق مصرف خواهد کرد. البته مقدار برقی که هدر می رود جزئی است بنابراین ضرر مالی زیادی نخواهد داشت.

۲- گیرنده دیجیتال

گیرنده های دیجیتال تلویزیون یا همان رسیورها بعد از خاموش کردن شان هم مقدار قابل توجهی برق مصرف می کنند.

بیشتر ما حتی زحمت خاموش کردن گیرنده را به خود نمی دهیم و فکر می کنیم خاموش کردن تلویزیون کافی است اما دستگاه گیرنده را باید هم به طور کامل خاموش کنید و هم از برق بکشید.

۳- تلویزیون

آیا می دانستید که وقتی دکمه ی خاموش تلویزیون را می زنید، دستگاه تنها وارد حالت استندبای یا همان آماده به کار می شود و در حقیقت، خاموش نمی شود؟ این امر هزینه ی قابل توجهی را به شما تحمیل می کند، بنابراین باید تلویزیون را به طور کامل از برق بکشید.

۴- کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ

کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها در حالت خاموش هم به کار کردن ادامه می دهند. به همین دلیل است که باید آن ها را به طور کامل از برق بکشید. با این کار به میزان قابل توجهی در هزینه ی برق تان صرفه جویی خواهد شد.

۵- لوازم مجهز به تایمر

فعال بودن تایمر نشان می دهد که دستگاه تان هنوز در حال کار کردن است. پس دستگاه را به طور کامل از برق بکشید تا جلوی هزینه ی اضافی قابل توجهی که به شما تحمیل می کند را بگیرید.

پس باید آن ها را از برق بکشیم؟

شاید بعضی ها برقی که این دستگاه ها در این حالت مصرف می کنند و هزینه ای که به بار می آورند را جزئی بدانند و بعضی هم این مسأله را جدی بگیرند.

در هر صورت، ارزشش را دارد که همیشه دستگاه تان را به طور کامل از برق بکشید. یک نوسان برق پیش بینی نشده ممکن است تمام خانه تان را به آتش بکشد و ضرر بزرگی به شما بزند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • anonymous فروردین ۲۸, ۱۴۰۰

    شارژر رو میشه چشم پوشی کرد، تلویزون و گیرنده هم اکثرا میذارن تو یه محافظ میزنن برق پس میشه شبا با زدن یه دکمه هر دورو خاموش کرد، لپ تاپم هیشکی تو برق ول نمیکنه باتریش نابود میشه ، فقط کامپیوخر مگه چه خبره این قدر برق؟اشتباه نمیکنید؟ این فقط استندبای میشه ،