این نشانه ها می گویند هوش خیلی زیادی دارید

این نشانه ها می گویند هوش خیلی زیادی دارید

عادت هایی که آن ها را بد می دانند، مثل ناخن جویدن، زیاد اما مؤدبانه شکایت کردن و آدامس جویدن، در واقع نشان می دهند که شما از اغلب آدم ها باهوش تر هستید. البته، هوش فقط یک نوع نیست و هوش اجتماعی و هیجانی هم مهم است. از قرار معلوم، آدم های بسیار باهوش ویژگی های مشترکی دارند که آن ها را از بقیه متمایز و برجسته می سازد.

در ادامه از برخی نشانه هایی خواهیم گفت که از هوش زیادتان حکایت دارد.

۱- مؤدبانه شکایت می کنید

اگر در خانه، محل کار یا هر جای دیگری وقتی متوجه می شوید چیزی درست و سر جایش نیست، شکایت خود را مؤدبانه ابراز می کنید، این  هوش هیجانی شما را نشان می دهد. شاید اینطور به نظر برسد که صرفاً از شکایت کردن لذت می برید، اما در واقع آگاهی و هوشیاری شما نسبت به محیط پیرامون تان را می رساند. شما می فهمید چیزهای منفی چه اثری می توانند بر دیگران و نه فقط خودتان داشته باشند و همین امر باعث می شود احساس کنید لازم است شکایت خود را ابراز کنید.

۲- با خودتان حرف می زنید

به عقیده ی دانشمندان گوش دادن به حرف هایی که به خودمان می زنیم فواید زیادی برایمان دارد. اثر این کار بر مغز با اثری که مطالعه یا تفکر بر آن دارد، متفاوت است. در واقع این کار از فروتنی بیشتر شما حکایت دارد، باعث می شود مواجهه ی عاطفی بهتری با مسائل داشته باشید و توانایی تان را در تصمیم گیری و انتخاب میان دو دیدگاه بالا می برد. بنابراین حرف زدن با خود نشان دهنده ی بالاتر بودن هوش هیجانی است.

۳- خودکنترلی زیادی دارید

توانایی مقاومت در برابر وسوسه ها و داشتن صبر، نشانه دهنده ی هوش به ویژه در میان نوجوانان است. تحقیقات نشان داده کسانی که هوش آن ها بالاتر از سطح متوسط است خودکنترلی بیشتری، به ویژه به لحاظ غذایی دارند. در حقیقت، خودکنترلی یکی از بهترین راه ها برای داشتن زندگی ای سالم و در نتیجه بهتر است.

۴- مشکلی با تنهایی ندارید

کسانی که هوش هیجانی بالایی دارند به طور کلی مشکلی با اینکه با افکار و ایده های خود تنها بمانند ندارند و نیازی نمی بینند برای شاد بودن دائماً با دیگران معاشرت داشته باشند. چون می توانند آنقدر غرق در کارهای خود می شوند که شرکت نکردن در رویدادهای اجتماعی، ترس ِ از دست دادن در آن ها ایجاد نمی کند. این افراد خیلی دوست صمیمی ندارند و از وقتی که برای خودشان می گذارند، لذت می برند.

۵- فکر نمی کنید خیلی باهوش هستید

بر اساس «اثر دانینگ کروگر» کسانی که توانایی پایین تری دارند اغلب خودشان را دست بالا می گیرند. با این حال، کسانی که از هوش بیشتری برخوردارند، توانایی شان را نه دست کم می گیرند و نه دست بالا. کسانی که هوش بالاتری دارند، بیشتر می دانند چه چیزی هایی را نمی دانند، در نتیجه، خودشان را خیلی باهوش نمی بینند.

۶- ناخن هایتان را می جوید

تحقیقات جدید نشان داده جویدن ناخن ها در واقع ممکن است نشانه ی اضطراب نباشد. طبق تحقیقات، عادت های آرامش بخشی همچون جویدن ناخن ها و کندن پوست، در واقع از کمال گرایی فرد و احساس نارضایتی اش ناشی می شود. در حقیقت، به نظر می رسد داشتن تمایلات کمال گرایانه ی افراطی ممکن است به دلیل بالاتر بودن هوش فرد نسبت به کسانی باشد که این ویژگی را ندارند.

۷- آدامس می جوید

طبق تحقیقات، از قرار معلوم میان جویدن آدامس و داشتن عملکرد بهتر در آزمون ها و کارهای متکی بر حافظه، ارتباط مستقیم وجود دارد. حافظه، توجه و هر دو نوع عملکرد اجرایی و فکری ممکن است هنگام آدامس جویدن، افزایش پیدا کند. با این حال، دانشمندان اختلاف نظرها و مشکلاتی در خصوص اثبات این موضوع داشته اند، چون این امر ممکن است بر روی عملکرد وظیفه ای فرد هم اثر بگذارد.

۸- خیلی دوست ندارید

اعتقاد بر این است که باهوش ترها دوستان کمتر و حلقه های اجتماعی کوچک تری دارند چون افراد مستقل تری هستند. بر اساس نظریه سوانا، در گذشته، انسان ها باید در قالب گروه های بزرگ تری به شکار می رفتند و مشکلات را به همراه یکدیگر حل می کردند. با این حال، امروزه ما وابستگی کمتری داریم و این نکته به خصوص درمورد افراد بسیار باهوش صدق می کند که می توانند مشکلات شان را به تنهایی حل کنند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • تبسم اردیبهشت ۷, ۱۴۰۰

    خیلی مسخره بود…از کی تا حالا ناخن جویدن شده نشونه باهوشی…تا جایی که من میدونم این آدما بیشتر مشکل روانی دارن باید برن پیش روانشناس و روان درمان

  • کیومرث اردیبهشت ۷, ۱۴۰۰

    راس میگه من همیشه تنهام و آدم باهوشیم هستم. کسی نمی خواد با یه آدم باهوش دوست شه؟ نبود؟