تصاویر تماشایی اینفلوئنسر اینستاگرامی درباره دروغ های شبکه های اجتماعی

تصاویر تماشایی اینفلوئنسر اینستاگرامی درباره دروغ های شبکه های اجتماعی

ما همیشه در همه ی عکس هایمان خوب نمی افتیم و اغلب مان به لطف امکانی که عکاسی دیجیتال فراهم کرده عکس های بدمان را به راحتی حذف می کنیم. اما ریان میر، اینفلوئنسر اینستاگرامی برخورد دیگری با عکس های بد خود دارد: او آن ها را منتشر می کند.

این اینفلوئنسر آمستردامی، تصاویر ویرایش نشده ی خود را با ۱/۴ میلیون دنبال کننده ی اینستاگرامش به اشتراک می گذارد. او این تصاویر را در کنار نمونه ی خوب شان می گذارد تا نشان دهد چیزی که در شبکه های اجتماعی می بینیم همیشه واقعیت امر نیست.

در روزگاری که بسیاری برای به تصویر کشیدن تصویری بی عیب و نقص از خود در فضای مجازی از هیچ تلاشی فروگذر نیستند، این اینفلوئنسر ۲۸ ساله می گوید به عنوان یک اینفلوئنسر در قبال دنبال کنندگان خود احساس وظیفه می کند تا حقیقت را به آن ها نشان دهد. او این کار را با اشتراک گذاشتن عکس های بد خود می کند.

میر می گوید: «دلم می خواهد به مردم نشان دهم عکس هایی که در اینستاگرام می بینند، به خصوص عکس های اینفلوئنسرها، واقعاً حقیقت ماجرا نیست.»

او می گوید با اینکه نگران بود مخاطبانش بعد از دیدن تصاویر ویرایش نشده اش او را کلاهبردار بخوانند، اما واکنش های مثبتی از آن ها دریافت کرد که او را غافلگیر ساخت.

میر می گوید: «احساس می کنم صدای خودم از طریق این پروژه پیدا کرده ام و دلم می خواهد با آن فضایی بر پایه ی این پیام مثبت ایجاد کنم.»

ریان میر، اینفلوئسنر آمستردامی حوزه ی مد و فشن، از سال ۲۰۱۸ شروع به انتشار تصاویر زائد فوتوشوت هایش کرد.

میر تصمیم خود برای اشتراک گذاری این تصاویر را اینگونه توضیح می دهد: «برای کاری در برلین یک فوتوشوت داشتم و عکس های بلااستفاده اش را داشتم نگاه می کردم که این ایده به ذهنم آمد که آن ها را به همراه تصاویر به درد بخورم منتشر کنم. فکر کردم پیام خوبی برای دیگران دارد.»

میر اینجا ثابت کرده که واقعاً امکان ندارد که بتوانید با یک سگ عکس بی عیب و نقصی بگیرید.

سگ میر در بسیاری از تصاویر او حضور دارد.

و یک سلفی که نور خوبی دارد هم همیشه با واقعیت زندگی روزمره مطابقت ندارد.

میر در شرح این عکس نوشته: «هر ماجرایی دو رو دارد.»

میر می گوید نگران بود انتشار این تصاویر باعث شود مردم نظرات منفی برایش بگذارند و برندها دیگر نخواهند با او کار کنند.

او در اینباره می گوید: «نگران بودم چون تصور می کردم مردم فکر می کنند من یک کلاهبردارم، به خصوص که تا قبل از آن فقط عکس هایی را منتشر می کردم که بهترین نور و زاویه را داشتند و همه چیزشان بی عیب و نقص بود.»

اما به گفته ی میر واکنش ها به این تصاویر به طرز باورنکردنی ای مثبت بود.

او در اینباره می گوید: «هزاران کامنت از طرف مردم گرفتم. خیلی ها از من به خاطر انتشار این تصاویر تشکر کردند چون تا قبل از آن چنین چیزی در اینستاگرام ندیده بودند.»

میر متوجه شد در عین حال که تعدادی از دنبال کنندگانش صفحه اش را آنفالو کردند اما دنبال کنندگان جدیدی هم پیدا کرد و بسیاری با نظرات شان حمایت و تشویق خود را ابراز کردند.

او می گوید: «اگر کسی بخواهد آنفالو ام کند ایرادی ندارد. من احساس می کنم صدای خودم را از طریق این پروژه پیدا کرده ام و دلم می خواهد با آن فضایی بر پایه ی این پیام مثبت ایجاد کنم.»

حتی بعضی برندها از میر خواستند کار تبلیغات آن ها را با تصاویر «واقعیت در برابر تصور» خود انجام دهد.

او می گوید: «خنده دار است چون خیلی از برندها می خواهد از این تصاویر برای تبلیغ شان استفاده کنم. اما تا حالا هیچ پست تبلیغاتی به این سبک نگذاشته ام. چون فعلاً برایم یک پروژه ی شخصی است.»

میر می گوید می خواهد واقعیت ها و چالش هایی که به عنوان یک اینفلوئنسر تمام وقت با آن ها رو به رو است را با اشتراک بگذارد.

او در اینباره می گوید: «فکر میکنم مردم یادشان می رود اینفلوئنسر بودن فقط به گرفتن عکس های زیبا خلاصه نمی شود. سخت ترین قسمت این کار برای من این است که واقعاً هیچ وقت آزادی ندارد. من نه تعطیلات آخر هفته دارم نه روز تعطیل. بله کاری است که خیلی ها آرزویش را دارند اما کارتان در این شغل تمامی ندارد و خیلی ها این نکته را فراموش می کنند.»

او می گوید بیشتر اوقات احساس می کند برای بی عیب و نقص نشان دادن زندگی اش تحت فشار قرار دارد، حتی زمانی که پیش خانواده و دوستانش است.

میر در اینباره می گوید: «وقتی پیش خانواده و دوستانم هستم، همیشه یک صدایی در سرم هست که می گوید بروم یک عکس یا استوری بگیرم و تمامی هم ندارد. تحمل این وضعیت بعضی وقت ها سخت می شود.»

میر می گوید امیدوار است بتواند با انتشار تصاویر ویرایش نشده ی خود الهام بخش مخاطبانش و دیگر اینفلوئسنرها باشد تا در عین حال که از شبکه های اجتماعی لذت می برند، نگاه نقادانه هم به آن ها داشته باشند.

او می گوید زیاد به برادرزاده ی نوجوانش فکر می کند که بیشتر اوقات او را در حال گشت زدن در اینستاگرام می بیند.

میر در اینباره می گوید: «فقط می خواهم به او و بقیه یادآوری کنم که همیشه همه چیز آنطوری نیست که به نظر می رسد، به خصوص در اینستاگرام.»

 

بیشتر بخوانید:

چاخان های اینستاگرامی! ۶ چیزی که کاربران اینستاگرام درباره آن دروغ می گویند

اگر شبکه های اجتماعی را کنار بگذاریم چه اتفاقی برایمان می افتد؟

منبع: insider
یک نظر

ورود

  • ریز احمد اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۰

    خدایی چرا سانسور میکنید؟ مگه به این هم گیر میدن؟ عجب گرفتاری شدیم!!!