جیمز فرانکو بار دیگر به سوء استفاده جنسی متهم شد

جیمز فرانکو بار دیگر به سوء استفاده جنسی متهم شد

جیمز فرانکو، بازیگر مشهور هالیوودی با پرداخت ۲،۲۳۵،۰۰۰ دلار وجه المصالحه در رابطه با شکایت شاگردان مدرسه ی بازیگری حالا تعطیل خود به نام Studio 4 موافقت کرده است. در این شکایت، فرانکو و همکارانش به واداشتن شاگردان او به اجرای علنی صحنه های جنسی در برابر دوربین متهم شده اند.

مسأله ی مصالحه در دادگاهی در لس آنجلس مطرح شده و هنوز به تأیید قاضی نرسیده است.

دو تن از شاگردان سابق مدرسه بازیگری فرانکو، سارا تیتر-کاپلان و تونی گال، هدایت پرونده ی این شکایت را برعهده گرفته اند.

فرانکو و دیگر متهمین پرونده یعنی شرکای تجاری اش، جی دیویس و وینس جالیوت، هر گونه بی حرمتی به شاگردان فرانکو را رد کرده اند، گرچه هر دو طرف با مصالحه بر سر این شکایت موافقت کرده اند.

در شکایتی که در سال ۲۰۱۹ مطرح شد، تیتر-کاپلان و گال، فرانکو و شرکای تجاری اش را به انجام رفتارهای نامناسب و جنسی نسبت به شاگردان خود در سطح گسترده متهم کردند. به ادعای آن ها، فرانکو و شرکایش از قدرت خود به عنوان معلم و تصمیم گیرنده در خصوص نقش های پروژه های کاری خود سوء استفاده می کردند.

همچنین در این شکایت آمده که این رفتار آن ها فضایی برای آزار و اذیت و بهره کشی جنسی، هم در کلاس و هم خارج آن ایجاد کرده بود.

شهریه ی کلاس های بازیگری مدرسه فرانکو ماهانه ۳۰۰ دلار بود اما کلاس های سطح پیشرفته ای هم وجود داشت که هزینه ی آن ها می توانست به ۲ هزار دلار برسد. یکی از این کلاس ها درباره ی صحنه های جنسی بود و ۷۴۰ دلار هزینه داشت.

بر اساس شکایت مطرح شده، شاگردان مدرسه بازیگری فرانکو برای شرکت در این دوره مجبور به شرکت در یک تست بودند که پس از ضبط به منظور بررسی برای فرانکو ارسال می شد. به گفته ی شاگردان فرانکو، آن ها مجبور بودند در این تست از حقوق خود بگذرند.

به شاگردان فرانکو گفته می شد از امتیاز ویژه ای برای شرکت در تست بازیگری فیلم های مستقل او برخوردار می شوند اما بعدها معلوم شده بود آن نقش ها برای بازیگران دیگری در نظر گرفته شده بود.

فرانکو پیش از این هم به بدرفتاری متهم شده بود.

در سال ۲۰۱۸ پنج زن فرانکو را به رفتار نامناسب یا بهره کشی جنسی متهم کردند که فرانکو این اتهامات را رد کرد.

مطرح شدن علنی این اتهامات، مشکلاتی برای فرانکو در هالیوود به دنبال داشته است. او فرصت کارگردانی فیلمی به نام Zola را از دست داد.

ست روگن، دوست و همکاری قدیمی فرانکو، مدتی قبل در مصاحبه ای گفت قصد ندارد در آینده همکاری ای با فرانکو داشته باشد.

او گفت: «می توانم بگویم که این اتفاق خیلی چیزها را در رابطه مان و اشتیاقی که میان ما وجود داشت تغییر داده است.»

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود