کارگردان «غریزه اصلی» ادعای شارون استون درباره سکانس جنجالی فیلمش را رد کرد

کارگردان «غریزه اصلی» ادعای شارون استون درباره سکانس جنجالی فیلمش را رد کرد

پل ورهوفن، کارگردان فیلم «غریزه اصلی» (Basic Instinct) پس از ادعای شارون استون در کتاب خاطراتش درباره ی فریب دادنش برای سکانس معروف پا روی پا انداختن او در این فیلم، برای اولین بار لب به سخن گشود.

ورهوفن که برای نمایش فیلم جدید خود Benedetta به جشنواره فیلم کن رفته بود، در جریان جشنواره در مصاحبه ای با ورایتی گفت: «چیزی که من به خاطر می آورم تفاوت فاحشی با خاطره ی شارون دارد.»

استون در کتاب خاطراتش که «زیبایی دو بار زندگی کردن» (The Beauty of Living Twice) نام دارد و چندی قبل در ماه مارس منتشر شد، نوشته بود که تمایلی به بازی در آن سکانس نداشت، سکانسی که در آن کاترین ترامل، شخصیتی که استون نقشش را برعهده داشت، در یک بازجویی در حالی یک پایش را روی پای دیگرش می اندازد که لباس زیر به تن ندارد.

او نوشته بود که ورهوفن به او اطمینان داده بود که چیزی در فیلم مشخص نخواهد بود. اما به گفته ی استون، وقتی ساخت فیلم به پایان رسید و از او دعوت شد به جلسه ی پیش نمایش فیلم برود، در آنجا بود که متوجه شد برخلاف گفته های کارگردان در آن سکانس معلوم بود که لباس زیر ندارد.

ورهوفن به ورایتی گفت: «چیزی که او می گوید غیر ممکن است. او دقیقاً می دانست که دارد چه می کند. به او گفتم این سکانس بر اساس ماجرای زنی است که در دوران دانشجویی می شناختم و بارها در مهمانی ها بدون لباس زیر پا روی پا انداخته بود. وقتی دوستم به او گفت که معلوم است که لباس زیر ندارد، آن زن گفت “معلوم است. به خاطر همین هم این کار را انجام می دهم”. بعدش شارون و من تصمیم گرفتیم سکانس مشابهی بسازیم.»

استون خاطره ی دیدن آن صحنه را طوری در کتاب بازگو کرده که به نظر می رسد او و ورهوفن رابطه ی خوبی با یکدیگر ندارند.

استون در اینباره نوشته بود: «سکانس پا روی پا انداختنم را اولین بار اینطوری دیدم. آن هم مدت ها بعد از اینکه به من گفته بودند چیزی دیده نمی شود اما باید لباس زیرت را درآوری چون رنگ سفید نور را بازتاب می دهد و اینطوری تماشاگر متوجه می شود که لباس زیر داری.»

او در ادامه نوشته بود: «به اتاق پروژکتور رفتم و یک سیلی به صورت پل زدم. از آنجا بیرون زدم و سوار ماشینم شدم و بعدش به وکیلم، مارتی سینگر زنگ زدم.»

ورهوفن اما وقتی به تجربه ی همکاری اش با استون فکر می کرد، جز چیزهای مثبت حرف دیگری برای گفتن نداشت. او گفت که فکر می کند چیزی که استون درباره ی آن سکانس نوشته لطمه ای به فیلمی که باهم کار کردند نزده است.

ورهوفن گفت: «این حرف ها نه مشکل ساز شده نه ربطی که بازی فوق العاده ی او در نقش کاترین ترامل دارد. او قطعاً یک پدیده است. ما هنوز هم رابطه ی خوبی باهم داریم و به هم پیام می دهیم.»

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود