تهدید دانش آموزان انگلیسی به تنبیه در صورت تأخیر به خاطر تماشای فینال یورو ۲۰۲۰

تهدید دانش آموزان انگلیسی به تنبیه در صورت تأخیر به خاطر تماشای فینال یورو ۲۰۲۰

یک مدرسه ی انگلیسی به خاطر تهدید دانش آموزانش به تنبیه در صورت تأخیر به خاطر تماشای مسابقه ی فینال یورو ۲۰۲۰ مورد انتقاد قرار گرفت.

مدرسه ای در شهر دارم ِ انگلیس روز گذشته در پیامی به دانش آموزان خود گفت صبح روز دوشنبه باید مطابق معمول پشت میزهایشان حاضر باشند، در غیر اینصورت باید بیشتر در مدرسه بمانند و دیرتر به خانه بازگردند.

موضع سختیگرانه ی این مدرسه در حالی بود که بسیاری از مدارس در سرتاسر انگلیس به دانش آموزان خود اجازه دادند روز بعد از مسابقه ی نهایی لیگ قهرمانان اروپا که میان انگلیس و ایتالیا برگزار می شد، دیرتر در مدرسه حاضر شوند.

مدرسه ی مذکور «ضد حال» لقب گرفت و والدین دانش آموزانش تصمیم آن را مضحک و شوکه کننده عنوان کردند.

در پیام این مدرسه که در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر شده، آمده بود: «برای هیچ کدام از بچه هایی که روز دوشنبه ۱۲ ژوئیه دیر به مدرسه بیایند هیچ استثنایی قائل نمی شویم.»

«مدرسه مثل همیشه رأس ۸:۳۰ صبح کارش را شروع می کند و هر تأخیری تنبیه فرد خاطی را به دنبال خواهد داشت.»

پس از واکنش های منفی به این پیام، سخنگوی مدرسه در بیانیه ای اعلام کرد: «امیدواریم روز یکشنبه انگلیس برنده شود. اما یک بچه ی کلاس دومی برای اینکه بتواند به درسش برسد باید بتواند به موقع برای رفتن به مدرسه بیدار شود، حتی اگر بازی به پنالتی بکشد.»

«در راستای سیاست وقت شناسی مان، صرفاً یادآوری ای داشتیم به پدر و مادرها که تأخیر در حضور در مدرسه با تنبیه همراه است.»

با توجه به زمان شروع فینال، مسابقه حدود ۱۱ شب به وقت انگلیس به پایان می رسید.

با این حال، بسیاری از مدارس و مدیران در سرتاسر انگلیس تصمیم گرفتند به دانش آموزان و کارکنان خود اجازه دهند روز بعد از این مسابقه ی تاریخی دیرتر در محل تحصیل و کار خود حاضر شوند.

برخی کارفرماها به کارکنان خود اجازه داده بودند دیرتر به سر کار بیایند یا در صورت پیروزی تیم انگلیس، یک روز به مرخصی بروند.

در عین حال، برخی مدارس هم تماشای مسابقه ی فینال را رویداد مهمی برای بچه های مدرسه ای می دانستند.

یکی از مدارس انگلیس به دانش آموزان خود گفته بود می توانند صبح دوشنبه را بیشتر بخوابند و تا ۱۰:۳۰ صبح خود را به مدرسه برسانند.

در مدرسه ای دیگر هم دانش آموزان به تماشای مسابقه تا دیر وقت تشویق شده بودند.

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود