باراک اوباما در تدارک جشنی بزرگ برای تولد ۶۰ سالگی خود

باراک اوباما در تدارک جشنی بزرگ برای تولد ۶۰ سالگی خود

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، چهارشنبه ی این هفته ۶۰ ساله می شود و قصد دارد این رویداد را این هفته با جشن تولدی با حضور چهره های مشهور در عمارت خانوادگی خود در جزیره ی مارتاز واینیارد در ایالت ماساچوست که به اقیانوس اطلس منظره دارد، جشن بگیرد.

به گفته ی رسانه ها، پیش بینی شده ۴۷۵ مهمان – از جمله دوستان، خانواده و دستیاران سابق اوباما – در مهمانی حضور داشته باشند، به علاوه ی حداکثر ۲۰۰ نیروی خدماتی که مسئولیت رسیدگی به امور جشن بر عهده ی آن ها خواهد بود.

پیش بینی شده گروه راک پرل‌جم هم در این جشن به اجرای موسیقی بپردازد و استیون اسپیلبرگ یکی از مهمانان پیش بینی شده باشد. به گفته ی رسانه ها، اپرا وینفری و جورج کلونی هم به این مهمانی دعوت شده اند.

منبعی به رسانه ها گفته قرار است مهمانی بزرگی باشد.

اینطور که گفته می شود اوباماها مهمانی خود را در عمارت حدوداً ۱۲ میلیون دلاری خود برگزار خواهند کرد که در سال ۲۰۱۹ آن را خریداری کردند.

خبر این مهمانی در حالی منتشر شده که نگرانی ها در خصوص شیوع نوع دلتای ویروس کرونا در حال افزایش است. گرچه اثربخشی واکسن های کرونا در جلوگیری از بروز مشکلات جدی در این بیماری اثبات شده، اما شواهد و قرائن حاکی از آن است که افراد واکسینه شده هم به کرونای دلتا مبتلا می شوند و آن را به دیگران انتقال می دهند، گرچه اغلب موارد ابتلا به این گونه – و به خصوص موارد بستری و مرگ – افراد واکسینه نشده بوده اند.

منبعی مطلع از دستورالعمل های بهداشتی در نظر گرفته شده برای مهمانی باراک اوباما به رسانه ها گفته از تمامی مهمانان خواسته شده واکسینه شده باشند و دادن تست کرونا هم اجباری شده است. این مهمانی در فضای باز برگزار می شود، موضوعی که خطر انتقال کرونا را به حداقل می رساند.

بخش دوکس کانتی که عمارت اوباماها در آن واقع شده به لحاظ میزان واکسیناسیون رتبه ی سوم را در آمریکا دارد. میزان شیوع کرونا در جزیره ی مارتاز واینیارد هم هنوز قابل توجه یا بالا نیست.

با این حال، مقامات بهداشتی محلی و کشوری از مردم خواسته اند جانب احتیاط را رعایت کنند.

هفته ی گذشته، انجمن سلامت جزیره ی مارتاز واینیارد به مردم توصیه کرد از ماسک استفاده کنند و فارغ از وضعیت واکسیناسیون در مکان های بسته ماسک بزنند. همچنین مقامات بهداشتی اعلام کردند ممکن است لازم باشد در مهمانی ها از ماسک استفاده شود.

یکی از نزدیکان باراک اوباما که در جشن تولد او حضور نخواهد داشت، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا است که قرار است تعطیلات آخر هفته را در اقامتگاه شخصی خود در ایالت دلاور سپری کند.

یکی از مقامات کاخ سفید به رسانه ها گفته: «گرچه رئیس جمهور بایدن امکان شرکت در مهمانی این هفته را ندارد اما مشتاق است تا به زودی با رئیس جمهور سابق، اوباما دیدار کند و به نحوی شایسته ورودش به باشگاه ۶۰ سال به بالاها را خوشامد بگوید.»

منبع: boston
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود